Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-07T144953.855

Photo by Gena Okami on Unsplash

Pies czekał w upale, a właściciel robił zakupy. Sieci handlowe ruszają na ratunek psom

7 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Dramat w Żorach poruszył serca internautów. Niestety, to historia jakich wiele. Czy akcja sieci handlowych pomoże uratować psy przed niepotrzebnym cierpieniem?

Jeden z pracowników galerii handlowej w Żorach zauważył, jak starszy mężczyzna przywiązuje psa na parkingu, a potem rusza na zakupy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że po dwóch godzinach pies nadal tkwił w miejscu.

Było gorąco. Żar lał się z nieba, gorąco biło też od betonu, którym pokryty był parking. Przywiązany pies nie miał dostępu do wody.

BeFunky-collage - 2021-07-07T135057.610

Kobieta stanęła przed sądem za brutalny atak na własnego kota. Złożyła wstrząsające zeznanie

CZYTAJ DALEJ

Zostawił psa na kilka godzin

Pracownik galerii zainteresował się losem przywiązanego i opuszczonego na długie godziny psa. Zupełnie przypadkiem spotkał na parkingu pracownicę cywilną komendy policji. Ta skontaktowała się z policjantką, która akurat wracała ze służby. Obie panie rozpoczęły sprawne śledztwo.

Wszystko wskazywało na to, że starszy mężczyzna świadomie zostawił psa na kilka godzin w upale, bez dostępu do wody, a sam nadal robił zakupy w galerii handlowej.

Pies czekał na parkingu

Pies czekał na parkingu

Pies czekał przez kilka godzin na swego pana, który robił zakupy. Nie miał dostępu do wody. Fot. KMP w Żorach.

Pies nie był u weterynarza od lat

W końcu na miejsce przybyli inni funkcjonariusze, psu dano wody. Zjawił się tez wreszcie 58-letni właściciel psa. Funkcjonariusze przeprowadzili z nim długą rozmowę, tłumacząc, że w okresie upałów zwierzęta cierpią, pozostawione na słońcu bez wody.

Mężczyzna twierdził, że pilnie opiekuje się swoim psem, który ma bagatela 10 lat. Kiedy jednak policjanci podpytali go nieco, okazało się, że pies od przynajmniej 3 lat nie był u weterynarza i nie miał ważnych szczepień.

Dokumentacja sprawy została przekazana do policyjnej komórki zajmującej się przestępstwami wobec zwierząt.

Dbanie o psa to obowiązek

Jednocześnie policjanci z Komendy w Żorach zaapelowali do wszystkich obywateli, by pamiętali o dobru swoich podopiecznych. Według obowiązującej ustawie o ochronie zwierząt każdy właściciel czworonoga ma obowiązek troszczyć się o niego.

Nie należy pozostawiać psów na parkingach przed supermarketami ani tym bardziej zamykać ich w szybko nagrzewających się samochodach.

Internauci, zapytani o zdanie przez redakcję Świata Zwierząt, zgodnie stwierdzili, że psy nie powinny być zabierane do sklepów, a tym bardziej pozostawiane bez opieki na czas zakupów. Spacer z psem powinien być spacerem z psem. Czworonogi zasługują na spacer po trawie, a nie grzanie się na betonie w miejskiej dżungli.

Supermarkety na ratunek psom

Trwa w kraju fala upałów, zwierzęta meczą się coraz bardziej. Sieci handlowe nie pozostały obojętne na ich los. By zapobiec sytuacjom takim, jak ta, co której doszło w Żorach, firmy wprowadziły udogodnienia dla psów.

Wiele supermarketów, np. MediaMarkt, zaczęło zezwalać na robienie zakupów razem z psem, tak by zwierzaki nie cierpiały, czekając w upale na powrót swych opiekunów.

Akcja "Witamy Psy" trwa w MediaMarkt od 5 lipca.

Witamy psy MediaMarkt grafika 2

Źródło: zory.policja.gov.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Choroba czy zaniedbanie? Aktywiści udowodnili, że troska może zmienić psa nie do poznania

Czytaj więcej >

Aktualności

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

Czytaj więcej >

Aktualności

Pandemia odbija się na budżecie legendarnej stadniny koni? Są milionowe straty

Czytaj więcej >

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >