Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Do schroniska trafiło kilkanaście porzuconych szczeniąt z różnych miotów. Zaskakujące, jak potraktowała je obca sunia
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 13.05.2023 14:50

Do schroniska trafiło kilkanaście porzuconych szczeniąt z różnych miotów. Zaskakujące, jak potraktowała je obca sunia

sunia i szczenięta w schronisku
tiktok/derae26

Do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Atenach trafiło aż siedemnaście porzuconych szczeniąt. Ratownicy tego dnia znaleźli trzy mioty małych piesków, przy których nie było ani jednej mamy. Od razu zdali sobie sprawę, że walka o ich życie zdecydowanie nie będzie należała do najłatwiejszych.

Kiedy maluchy znalazły się w schronisku, personel postanowił, że spróbuje niecodziennego rozwiązania. Otóż pracownicy wpadli na pomysł, aby zbliżyć szczenięta do karmiącej suni, która trafiła do nich jakiś czas temu. To jak zachowała się podczas ich pierwszego spotkania, nagrali, a następnie udostępnili w sieci. Aż trudno w to uwierzyć!

Znaleźli szczenięta porzucone na pastwę losu

Użytkowniczka TikToka opublikowała na swoim profilu poruszający film, z którego opisu dowiadujemy się, że jednego dnia do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Atenach trafiło aż siedemnaście maleńkich szczeniąt. Pieski były zupełnie same, bowiem najwyraźniej nikomu nie udało się znaleźć ani jednej suni, która była mamą choćby jednego z trzech miotów.

Nie da się ukryć, że pierwsze dni życia nowo narodzonych psów są bardzo ważne w kontekście ich dalszego rozwoju. Brak matki, a w związku z tym brak mleka bogatego w wartości odżywcze, którym je karmi, stanowi dla nich poważne zagrożenie. Nikt nie miał wątpliwości, że gdyby ratownicy nie znaleźli ich na czas, najprawdopodobniej nie przetrwałyby kolejnych kilku godzin.

"Przecież to zwykły kundel!". Sąsiadki pokazały co zostało po 2-letnim Diablo, te zdjęcia łamią serce

Chcąc uratować szczenięta, ratownicy złapali się ostatniej deski ratunku

Pracownicy schroniska wpadli na pomysł, aby znalezione szczenięta z trzech różnych miotów podłożyć do karmiącej suni, które znajdowała się pod ich opieką już od jakiegoś czasu. Choć akcja ta nie miała gwarancji powodzenia, postanowili zaryzykować.

Podczas pierwszego spotkania psiej mamy z malcami towarzyszyło im kilka osób z personelu. Jedna z ratowniczek trzymała suczkę na smyczy, a inny mężczyzna delikatnie dawał jej do powąchania każdego pieska po kolei. Aby prawdopodobieństwo, że je odtrąci zmalało, powoli pocierał nimi o jej sierść, najprawdopodobniej po to, by przenieść na nie jej zapach.

@derae26 17 puppies from 3 different litters brought into the shelter today. No momma dog. This stray momma was introduced to the puppies & as you can see she said let me be their momma. #adoptdontshop #spayandneuter #fosteringsaveslives ♬ Easy On Me - Adele

Szczenięta znalazły mamę zastępczą

Nie minęło kilka minut, a trzy pierwsze szczeniaki leżały już tuż obok suni w legowisku, łapczywie zajadając się jej mlekiem. Ich zastępcza mama wykazała się niezwykłą troską oraz cierpliwością, o czym świadczy czułe spojrzenie. Jej zachowanie nie umknęło internautom, którzy w komentarzach zachwycali się postawą pieska.

- To jest prawdziwa miłość, która nie widzi kolorów, kształtów ani rozmiarów. Dlaczego ludzie nie mogą być tacy? - pisze jeden z nich.

- To sprawiło, że się popłakałem. Modlę się, aby ta mama dostała najlepszy dom na świecie - dodaje kolejny.

- Jaka dobra mama, zwierzęta są tak wyrozumiałe, kochające i cenne - podsumowuje inny.

źródło: tiktok

Powiesił szczenię na moście w Kłodzku. Brakuje słów, by opisać jego ból, zwierzę walczyło o każdy oddech
Pies powieszony na lince
Patrol policji z Kłodzka uratował półrocznego szczeniaczka, którego ktoś powiesił za szyję na barierce mostu. Zwisające na lince zwierzę nie było w stanie się oswobodzić i traciło już przytomność. Niebawem pupil trafił do kliniki weterynaryjnej. Ślady na szyi psa jasno wskazują, iż to nie pierwszy raz, kiedy sprawca podduszał stworzenie, o które powinien się troszczyć.Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę, około godziny 1.40. Czysty przypadek sprawił, iż wracający z interwencji starszy posterunkowy Jakub Stoch oraz posterunkowy Jacek Stecyk zauważyli psa, którego anonimowy sprawca powiesił na moście na ulicy Kolejowej w Kłodzku.
Czytaj dalej
Peanut nie jest jak inne kocięta. Każdy, kto widzi jego pyszczek, nie może powstrzymać zdumienia, "To wojownik"
kotek Peanut
Poznajcie kocie dziecko o imieniu Peanut (pl. Arachid). Choć jest słodki jak masło orzechowe i wiedzie cudowne życie, początki jego historii wcale nie należały do najszczęśliwszych. Kociak musiał uporać się z ludzkimi uprzedzeniami i udowodnić, że pomimo wady rozwojowej jest pełnowartościowy i zasługuje na danie szansy.Choroby dotykają zwierzęta w każdym wieku, niemniej wrodzone wady rozwojowe i choroby dziedziczne to trudny temat zarówno dla hodowców i opiekunów, jak i lekarzy weterynarii. Jak informuje portal weterynaria.pl, w pewnych środowiskach lub w obrębie niektórych ras notowano wady rozwojowe nawet u blisko 20% kociąt. Kociak nazywany Peanut, wbrew własnej woli, stał się jednym z “wybrańców”.
Czytaj dalej