Swiatzwierzat.pl
Dinozaur i stado psów

youtube/RM Videos

Dinozaur "zaatakował" stado słodkich golden retrieverów. Finał starcia był łatwy do przewidzenia

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Tyrannosaurus rex powrócił i wziął na cel hodowlę uroczych czworonogów rasy golden retriever? Prawda jest oczywiście inna. Właściciel postanowił wyciąć psiakom kawał, sprawdzając ich reakcję na kostium jednego z najgroźniejszych dinozaurów, który stąpał p

Tyrannosaurus rex, potocznie nazywanym T-Rexem, był jednym z najbardziej niebezpiecznych dinozaurów, którego istnienie zostało oficjalnie potwierdzone. Mierząc nawet 13 metrów długości i ważąc prawie 9 ton,undefined nadal pozostaje największym znanym tyranozauroidem i jednym z największych znanych i budzących grozę drapieżników lądowych wszech czasów.

Na szczęście dla współcześnie żyjących ludzi, t-rex całkowicie zniknął podczas wielkiego wymierania kredowego. Pozostaje jednak pytanie - czy stado radosnych golden retrieverów poradzi sobie w starciu z naśladowcą tego niebezpiecznego stworzenia? Czas się przekonać!

"Dinozaur" napadł na psy

Pewien mężczyzna wpadł na pomysł, jak urozmaicić dzień zgrai dziewięciu czworonogów słynących ze swojej złocistej sierści. W tym celu założył nadmuchiwany kostium dinozaura i poprosił zaprzyjaźnioną osobę o nakręcenie jego wielkiego wejścia do zagrody z psami. 

Opiekun wyrośniętych szczeniaków dobrze wiedział, że psy, w zależności od tego, co napotkają, mogą uciec lub stanąć na swoim miejscu. Nie brał jednak pod uwagę jeszcze jednej możliwości - golden retrievery potrafią wygrać każde starcie posuwając się do ostatecznej strategii. Czy już wiecie o czym mowa?

Wystarczy tylko obejrzeć pierwsze sekundy nagrania, aby domyślić, jak potoczy się to niecodzienne spotkanie. Z początku widzimy, że nagłe pojawienie się "intruza" wywołało wielkie emocje wśród członków stada. Zainteresowane zwierzaki zaczęły nadbiegać w stronę "dinozaura" i obszczekiwać go, aby po chwili przypuścić zmasowany atak słodkości. To najlepszy patent na wyjście cało z opresji! 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Kto kogo atakuje?

Nieproszony gość został przyparty do muru. Nie miał cienia szans na ucieczkę przed tak uroczymi zwierzakami. Być może czworonogi myślały, że dziwnie wyglądający stwór jest jednym z nich? Tego się niestety nie dowiemy, choć jedno jest pewne - golden retrievery to rzeczywiście jedne z najprzyjaźniejszych ras psów, które nie skrzywdziłyby nawet muchy, a co dopiero dinozaura!

Internauci, którzy natrafili na zabawne nagranie w sieci, przyjęli je z wielkim entuzjazmem i nie mogli przestać się zastanawiać, kto właściwie jest w większych tarapatach. Czy to zdezorientowane psy, które stanęły oko w oko z niebezpiecznym "dinozaurem", czy może mężczyzna, który musiał ratować się ucieczką przed grupą czworonożnych urwisów? 

W każdym razie cieszymy się, że pupile przyjęły T-rexa z naturalną dla siebie przychylnością i nie przestraszyły się, widząc tak dziwacznego potwora we własnym ogródku. Wszystko wskazuje na to, że nie dały się nabrać i nawet gruby kostium nie był w stanie zamaskować znanego im zapachu ukochanego człowieka. 

Jak dotąd wideo osiągnęło prawie 10 tys. wyświetleń, ale gdy wieść o słodkich szczeniakach się rozprzestrzeni, nie ma wątpliwości, że liczby pójdą w górę. Jeżeli jeszcze nie widzieliście tego nagrania, to koniecznie nadróbcie zaległości! 

Zobacz nagranie:

undefinedArtykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

  • Bali się, że nikt jej nie pokocha. Jedno zdjęcie odmieniło wszystko

  • Łzy stają w oczach. Suczka i szczeniaki wyrzucone w plastikowej torbie

  • Tragedia na Mazowszu. Pies zagryzł lisa, żadnego ze zwierząt nie udało się uratować

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >