Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Czy znajdziesz na obrazku dwa koty? Tylko nielicznym się to udaje
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 28.10.2021 02:00

Czy znajdziesz na obrazku dwa koty? Tylko nielicznym się to udaje

Zagadka
Reddit/Timujin86

Społeczność forum dyskusyjnego Reddit zaprasza internautów do podjęcia wyzwania, udowadniającego, że koty to prawdziwi mistrzowie kamuflażu. Lepiej wytęż dobrze wzrok, bo Twoim zadaniem jest odnalezienie dwóch ukrytych kotów na obrazku. Założymy się, że zanim je dostrzeżesz, minie co najmniej 20 sekund!

Chociaż to kameleony znane są z perfekcyjnej umiejętności wtapiania się w otoczenie, sprytne mruczki wcale nie radzą sobie od nich gorzej. Dowodem jest poniższe zdjęcie, na którym jeden z kociaków jest prawie niemożliwy do zauważenia na pierwszy rzut oka!

Gdzie ukrył się drugi kot?

Zdjęcie opublikowane w sieci przedstawia czarnego kota z białą łatką, który dumnie pozuje do fotografii. Choć jego kumpel pozostawał w ukryciu, również załapał się na zdjęciu. Pytanie tylko, gdzie on właściwie jest?

Ta łamigłówka to świetne ćwiczenie na spostrzegawczość. Sprawdź, jak Ci pójdzie!

Zobacz zdjęcia:

Test na spostrzegawczość

I jak? Czy udało się odnaleźć drugiego mruczka? Wbrew pozorom zadanie wcale nie jest takie proste, o czym świadczy konsternacja wśród użytkowników serwisu i nie tylko.

Dla wszystkich osób, które potrzebują małej pomocy, mamy podpowiedź. Futerko drugiego z kociaków tworzy idealny kamuflaż, dzięki któremu wtapia się w koronę drzew!

Czy teraz go widzisz? Jeśli nadal Ci się to nie udało, poniżej znajdziesz rozwiązanie zagadki:

Rozwiązanie

Ile czasu zajęło Ci znalezienie mruczka? Koniecznie daj znać w komentarzu.

Jeśli spodobał Ci się test, spróbuj swoich sił w kolejnym wyzwaniu: czy potrafisz znaleźć zwierzątko ukrywające się wśród wiewiórek?

Źródło: wamiz.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!