Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Czy można iść z psem na plażę? Żebyś się nie zdziwił, kiedy dostaniesz mandat
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 26.05.2023 15:15

Czy można iść z psem na plażę? Żebyś się nie zdziwił, kiedy dostaniesz mandat

pies na plaży
pixabay/Michel_van_der_Vegt

Nie każde miejsce jest przyjazne zwierzętom. Podróżując z pupilem, musimy wziąć pod uwagę, że będzie musiała ominąć go część atrakcji. Kiedy wybieramy się nad morze, należy dowiedzieć się, czy zabranie psa nie jest wbrew przepisom. Uważaj, bo w niektórych miejscach możesz dostać mandat.

Kiedy planuje się wypoczynek z psem, należy brać pod uwagę to, czy będzie mógł towarzyszyć opiekunom podczas z atrakcji i w miejscach, które nie  zawsze są przyjazne czworonogom. Turyści często bez zastanowienia biorą pupila na plażę i dziwią się, kiedy dostają przez to mandat

Czy na plażę można wejść z psem? Uważaj, mandat wynosi 500 zł

Chociaż może to być irytujące, wiele miejsc nie jest przyjaznych psom. Mimo to ludzie ignorują przepisy i chodzą tam z pupilami. Tak dzieje się niekiedy na plaży. Często to inni plażowicze zwracają im uwagę. Część właścicieli czworonogów wtedy reflektuje się i wychodzi. Inni mają bardziej bojowe nastawienie.

Dzieci też sikają w tym piasku” – oburzają się właściciele psów, kiedy ktoś zwraca im uwagę.

W niektórych miejscach brakuje znaków o zakazie wprowadzania psów, co bywa mylące. Nieświadomi właściciele mogą dostać mandat o wysokości nawet 500 zł. W rzeczywistości kończy się raczej na upomnieniu. Przed wyjazdem nad morze należy przeczytać regulamin plaży. Przepisy bywają różne i zależą od miasta. W niektórych miejscach psy mogą chodzić tam, pod warunkiem że są na smyczy i w kagańcu. W innych mogą kąpać bez ograniczeń.

Wyprowadzili się do nowego domu, gdzie kot nie był im już potrzebny. Został sam, ale nie wszystko stracone

Pies na plaży. Gdzie bezpiecznie wybrać się z pupilem?

Plaże są bardziej otwarte na psy poza sezonem letnim. W regulaminach można znaleźć zapis, że wprowadzanie czworonogów jest możliwe od września do kwietnia. Większość ludzi wybiera się nad morze właśnie latem.

W niektórych miasta plaże dla psów są otwarte w konkretnych godzinach – w Darłowie dzieje się tak dopiero po godzinie 20. Inne miejsca mają jeszcze bardziej szczegółowe regulaminy. W Świnoujściu psy mogą być na plaży tylko w okolicy wiatraka

Gdańsk ma plaże, które są najbardziej otwarte na psy. Funkcjonuje tam “Psia Stacja” przy wejściu nr 34 w Brzeźnie, która oferuje szereg atrakcji dla czworonogów. Psy mogą korzystać z tunelów, obręczy do skakania, równoważni i płotków. Właściciele znajdą tam ławeczkę, na której mogą usiąść i woreczki oraz kosz na psie odchody, dzięki czemu mogą łatwo posprzątać po swoim pupilu. Poza “Psią Stacją” gdańskie plaże są dostępne dla psów w sezonie letnim z wyjątkiem oznaczonych kąpielisk.

W Białogórze (wejście nr 32), Dębkach (wejście nr 18) i Łebie (przy ul. Jachtowej) psy muszą być w kagańcu i na smyczy. W innych miastach dla psów w sezonie letnim dostępne są pojedyncze plaże, gdzie mogą biegać swobodnie. Reszta Trójmiasta odstaje od Gdańska i np. w Sopocie (wejścia nr 43-45) psy mogą wchodzić tylko od godziny 18 do północy. W Gdyni pupile mogą się wybiegać na plaży w Kolibkach i Babich Dołach (wejście nr 4). Całkowitą swobodę mają także w Jastarni i Kuźnicy na Półwyspie Helskim.

Coraz więcej przyjaznych pupilom plaż

Zanim wyruszymy na wakacje, sprawdźmy, gdzie dokładnie znajdują się miejsca przyjazne psom, żeby zapobiec mandatom. Lista plaż dostępnych dla czworonogów jest coraz dłuższa. Nad polskim morzem pojawia się wiele specjalnie wyznaczonych miejsc, gdzie swobodnie można wypoczywać w towarzystwie czworonogów. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne “plaże przyjazne zwierzętom” czy “strefy spacerów ze zwierzętami”. Potrzeba na takie miejsce jest ogromna, jako że wiele osób traktuje psy jak członków rodziny i nie wyobraża sobie wyjazdu i wypoczynku bez nich.

Źródło: dziennikbaltycki.pl, piesnaurlopie.pl, zwierzaki. trojmiasto.pl

Loki został wybrany spośród setek bezpańskich psów. Nigdy nie zapomną, co zrobił w drodze do nowego domu
adoptowany pies
Schroniska przepełnione są zwierzętami, które tylko czekają, aż ktoś je adoptuje i pokocha. Tego szczęścia zaznał pies imieniem Loki, którego nowa właścicielka podzieliła się wzruszającym nagraniem w serwisie TikTok. W krótkim czasie pupil zyskał nowy dom, kochającą rodzinę i internetową sławę. Czternastosekundowe nagranie z jazdy samochodem ze schroniska wzbudzi silne emocje w każdym miłośniku psiaków.Użytkowniczka TikToka o imieniu Abigail (@abigailada12) nie spodziewała się, że w ciągu paru dni ona i jej nowo adoptowany pupil staną się internetowymi gwiazdami. A wszystko to za sprawą krótkiego wideo, którym podzieliła się w serwisie społecznościowym. Filmik pokazujący drogę psa Lokiego ze schroniska do domu zrobił furorę – zgromadził ponad dwa miliony polubień i tysiące komentarzy.
Czytaj dalej
Budowlańcy znaleźli w rurze kanalizacyjnej psa, nie był tam sam. To jednak nie koniec niespodzianek
pies w rurze kanalizacyjnej
Do schroniska Stray Rescue of St. Louis wpłynęło zgłoszenie od robotników, którzy w jednej w rur kanalizacyjnych zauważyli psa. Zwierzę nie pozwalało się do siebie zbliżyć, a nie mogło zostać tam z oczywistych względów bezpieczeństwa. Na miejsce udali się ratownicy, którzy za zadanie mieli schwytać czworonoga i przetransportować do ośrodka.Kiedy rozpoczęła się akcja odłowienia psa, okazało się, że jego niepokój jest uzasadniony. Mianowicie bronił szczeniąt, które znajdowały się tuż za nim w rurze. Wtedy wszyscy byli niemalże pewni, że to dzielna sunia broni swoich młodych. Jednak później na jaw wyszły zaskakujące fakty.
Czytaj dalej