Swiatzwierzat.pl

facebook/Stray Rescue of St. Louis

Budowlańcy znaleźli w rurze kanalizacyjnej psa, nie był tam sam. To jednak nie koniec niespodzianek

23 Maja 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Do schroniska Stray Rescue of St. Louis wpłynęło zgłoszenie od robotników, którzy w jednej w rur kanalizacyjnych zauważyli psa. Zwierzę nie pozwalało się do siebie zbliżyć, a nie mogło zostać tam z oczywistych względów bezpieczeństwa. Na miejsce udali się ratownicy, którzy za zadanie mieli schwytać czworonoga i przetransportować do ośrodka.

Kiedy rozpoczęła się akcja odłowienia psa , okazało się, że jego niepokój jest uzasadniony. Mianowicie bronił szczeniąt, które znajdowały się tuż za nim w rurze. Wtedy wszyscy byli niemalże pewni, że to dzielna sunia broni swoich młodych. Jednak później na jaw wyszły zaskakujące fakty.

Pies nie pozwalał nikomu zbliżyć się do rury

Pies wystawiał z rury kanalizacyjnej jedynie pyszczek i warczał na ludzi, który próbowali go schwytać. Ich uwagę od razu zwracały jego błękitnoniebieskie, przenikliwe oczy. Wszyscy byli przekonani, że dzielna mama broni swoich dzieci, które najprawdopodobniej przyszły na świat na placu budowy.

- Wystawiała głowę z rury i warczała na nas. Robiła to, co zrobiłaby każda psia mama - mówi Donna Lochmann, która działała na miejscu.

Aby zachęcić czworonoga do wyjścia z rury, ratowniczka rzucała w jego kierunku smakołyki. Tym sposobem udało jej się zbliżyć na tyle, by móc zarzucić na jego szyję obrożę ze smyczą. Jednak, gdy udało się go wyciągnąć, wszyscy uczestniczący w akcji zamarli.

kotka i kocięta

Bezdomna kotka przynosi rodzinie z sąsiedztwa swój największy skarb. Teraz nie mieli serca jej wypuścić

CZYTAJ DALEJ

Pies wcale nie był sunią broniącą swoich młodych

Ku zdziwieniu wszystkich okazało się, że pies wcale nie jest sunią, tylko samcem. To niezwykle rzadkie zjawisko, aby psi tata opiekował się szczeniętami w tak zawzięty sposób. 

- To naprawdę rzadki przypadek - mówi ratowniczka.

Kiedy ratownikom udało się schwytać wszystkie trzy szczeniaki, co nie było łatwe, wraz z ich tatą przetransportowano je do ośrodka. Dzielny samiec otrzymał imię Peter Piper, na cześć miejsca, w którym go znaleziono. Maluchy miały około czterech miesięcy. Na szczęście nie dolegało im nic poważnego, oprócz tego, że były głodne.

Psi tata na medal

Peter okazał się być cudownym psem, który w mgnieniu oka rozkochał w sobie wszystkich pracowników schroniska. W opiece nad swoimi dziećmi nie mógł poradzić sobie lepiej. Tajemnicą pozostaje, co stało się z sunią, która je urodziła. 

Na szczęście ocalone szczeniaki nie potrzebowały dużo czasu, aby znaleźć domu. Jedno z nich spotkało rodzinę, która postanowiła mu dać schronienie na zawsze, dwa natomiast są u opiekunów tymczasowych. Jednakże ich historia, którą organizacja nagłaśnia w sieci, na pewno sprawi, że i im się poszczęści.

źródło: The Dodo

pies i królik

Adoptowali nowe zwierzątko. Reakcja psa hitem internetu, z całą pewnością nie tego się spodziewali

CZYTAJ DALEJ
czarno-biały kot

Wpuścili bezdomnego kota do domu, by nie zamarzł w nocy. Nie spodziewali się, do czego to doprowadzi

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Psy

7 zachowań, którymi nieświadomie ranisz swojego psa. Jeśli nie przestaniesz, pupil poczuje, że go nie kochasz
Czytaj więcej >

Psy

Szczeniak stał się gwiazdą wydania wiadomości na żywo. To zachowanie zwróciło uwagę widzów
Czytaj więcej >

Psy

Właściciele psów muszą uważać na spacerach. Ktoś rozrzuca na nie pułapki
Czytaj więcej >

Psy

Poszła na spacer ze szczeniakiem. Po tym co się stało, nie było szans na ratunek
Czytaj więcej >

Psy

Pies uciekł z luku bagażowego. Pokazali, jak zachowała się obsługa lotniska
Czytaj więcej >

Psy

W jaki sposób pies ostrzega przed atakiem? Agresja jest zawsze poprzedzona szeregiem sygnałów, warto je znać
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]