Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > "Czego uczycie swoje dzieci?!". Ranne zwierzę wpadło w łapska chłopców, zrobili sobie z niego piłkę
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 18.09.2023 16:22

"Czego uczycie swoje dzieci?!". Ranne zwierzę wpadło w łapska chłopców, zrobili sobie z niego piłkę

Katowanie zwierząt
Katowanie zwierząt, źródło: pexels.com @RUN 4 FFWPU, facebook.com/furiousbibofam

Ludzie mawiają, że miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt. Na jednym z gorzowskich osiedli grupa chłopców w wieku około dziesięciu lat znalazła rannego gołębia. Uczniowie szkoły podstawowej postanowiły się zabawić kosztem stworzenia w krytycznym stanie. Dzieci potraktowały ptaka jako piłkę do kopania. Internauci nie szczędzą słów krytyki pod adresem rodziców, a samych sprawców nazywają “młodymi mordercami” i “potworami”.

Chłopcy potraktowali cierpiące zwierzę jak zabawkę

W zeszłą sobotę młoda kobieta przechodząca obok boiska przy ulicy Batalionu Zośka w Gorzowie Wielkopolskim dostrzegła grupę bawiących się chłopców. Na pozór niewinna scena okazała się być przykładem bestialskiego traktowania zwierząt. 

Dzieci, w wieku około dziesięciu lat znalazły młodego gołębia grzywacza. To przedstawiciel największych dzikich gołębi występujących w Polsce. Zwierzę było ranne. Chłopcy potraktowali ptaka jak piłkę do gry. Kopali go, świetnie się przy tym bawiąc. 

dfd.JPG
Źródło: facebook.com/furiousbibofam
Wychodził z cmentarza, gdy ujrzał, że coś rusza się w koszu. Spośród śmieci dochodził cichutki płacz

Niestety, pomoc przyszła za późno. Ptak umarł w cierpieniach

Młoda kobieta, widząc zachowanie dzieci i cierpienie ptaka, natychmiast zareagowała. Zabrała skatowanego grzywacza ze sobą i przekazała go pod opiekę specjalistów z organizacji zajmującej się pomocą dla cierpiących zwierząt.

Pomimo szybkiej reakcji specjalistów z Furious Bibo Family ratujących ptaki, gołębia nie udało się uratować. Aktywiści na mediach społecznościowych poinformowali: 

Jego stan był krytyczny. Zwierzę odeszło w ogromnym cierpieniu, a nie tak dawno przyszło na świat. Młody grzywacz przeszedł piekło, by odejść w konwulsjach.

"Dzisiaj te dzieciaki katowały małego grzywacza, a co zrobią jutro?"

Aktywiści z organizacji, która usiłowała uratować życie gołębia skatowanego przez dzieci nie mieli najmniejszych oporów opowiedzieć o swoich odczuciach dotyczących tej sprawy na mediach społecznościowych: 

Pytam się, jak wychowujecie swoje dzieci, że kopią zwierze? Powinniście jako rodzice odpowiadać karnie za swoje własne dzieci! Hodujecie katów! Ludzi bez szacunku do drugiej istoty, bez szacunku do życia, bez empatii!

Sprawa znęcania się przez dzieci ma zostać zgłoszona policji. To nie pierwszy przypadek w Polsce, kiedy małoletni wykazują brutalne zachowania wobec cierpiących istot. Historia z Gorzowa Wielkopolskiego również wzbudziła ogromne emocje wśród internautów. Wiele osób wyraziło swoją opinię na temat małoletnich katujących zwierzęta dla zabawy:

  • “Nie mam litości nawet dla takich młodych morderców”;
  • “Te stworzenia, które skatowały tego ptaka nie zasługują na miano dzieci, tylko potworów”;
  • “Gdzie są rodzice tych gnojków?! Mam nadzieję, że to na co teraz przymykają oko i to jak wychowali swoje szkodniki odbije się kiedyś na nich”.

Źródło: facebook.com/furiousbibofam, gorzowianin.com

Polecane