Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-18T140727.255

YouTube @The Dodo

Poruszająca historia suczki, która żyje na przekór niezwykłej chorobie. Zdjęcia budzą niedowierzanie

18 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Anna szukała psiaka do przygarnięcia. Znalazła ogłoszenie, ale na miejsce przybyła późno. Został już tylko jeden szczeniaczek - był mikroskopijny, ale uroczy.

Niestety, właściciele poinformowali Annę, że z suczką coś jest nie tak. Nie rozwijała się prawidłowo. Stwierdzili również, że jeśli nie znajdą suczce domu, trzeba będzie ją uśpić.

BeFunky-collage - 2021-07-18T125838.765

Dramat na rzece Hudson. Mężczyzna chciał ratować psa, po chwili sam potrzebował pomocy

CZYTAJ DALEJ

Diagnoza brzmiała jak wyrok

Anna była wstrząśnięta i bez namysłu zaadoptowała pieska. Wydawał się faktycznie niezwykły - jakiś taki dziwnie krótki.

Suczka dostała imię Tilly i stała się oczkiem w głowie Anny. Tilly to wulkan energii i fontanna psiego uroku. Wszędzie jej pełno, jest pełna entuzjazmu do ludzi, innych psów i w ogóle życia.

Kiedy Anna zabrała Tilly do weterynarza, ten obejrzał suczkę i postawił diagnozę. Brzmiała jak wyrok: Tilly ma zespół krótkiego kręgosłupa i pożyje najwyżej dwa-trzy miesiące.

Zespół krótkiego kręgosłupa to bardzo rzadka choroba. Dotknięte nią psy mają ciało przypominające trochę złożony akordeon. Są krótkie, nie mają szyi, ich tylne nogi ulegają deformacji i wyglądają, jak u zająca.

Tilly przemogła chorobę i nie umarła

Anna uznała, że będzie, co ma być. Cieszyła się każdym dniem z Tilly. Psina, zamiast chylić się nad grobem, szalała i cieszyła się życiem wraz ze swoją panią.

Dziś Tilly ma już dwa lata i jest jedną z najbardziej niezwykłych suczek na świecie. Rośnie i rozwija się tak, jak pozwala jej rzadka choroba. Pokonała jednak fatum - nie tylko nie umarła po paru miesiącach, ale nie wybiera się na tamten świat w najbliższej przyszłości.

Nie wiadomo, na czym polega sekret żywotności suczki, ale przemogła ona jakoś swoją chorobę i przeżyła okres dzieciństwa. Tym samym Tilly stała się jednym z nielicznych psów z zespołem krótkiego kręgosłupa, które normalnie żyją i funkcjonują.


Niezwykła suczka gwiazdą internetu

Niezwykła psina zdobyła popularność w sieci i dziś ma nawet własne konto na Instagramie, o nazwie Tilly The Friendly Loaf, czyli Tilly, Przyjacielski Bochenek. Nazwa nawiązuje do nietypowego kształtu ciała Tilly: niewielkiego i skróconego jak na pieska rasy spaniel tybetański, przypominający nieco bułeczkę.

Popularny kanał na YouTube The Dodo zamieścił reportaż o Annie i jej niezwykłej pupilce. Możemy zobaczyć perypetie związane z codziennym życiem pieska z syndromem krótkiego kręgosłupa. Tilly wygląda niesamowicie: jest malutka i ma odkształcone tyle łapki, przez co przypomina nieco dziwacznego duszka lub gremlina.

Tilly: normalny niezwykły pies

Tilly nie odstępuje swojej pani na krok. Zawsze pragnie być w centrum jej uwagi. Najchętniej śpi razem z nią na jednej poduszce. Kocha spacery, zabawy piłeczką i "polowanie" na psie chrupki.

Reportaż ukazuje, że Tilly, mimo niezwykłego wyglądu i choroby, jest zupełnie normalną psiną. Taka też się czuje - pełna życia jak każdy zadowolony pies. Tilly nie wie, jak bardzo jest wyjątkowa.

Internauci oszaleli na punkcie niezwykłej suczki:

- Jak wspaniale, że Tilly może wieść zdrowe życie bez bólu, otoczona miłością - napisała jedna z internautek w komentarzu pod filmem opublikowanym na YouTube.

- Niewiarygodne, jak szybko ludzie gotowi są decydować, kto zasługuje na życie, a kto nie - zauważył inny internauta.

- Kocham tę kobietę za to, że uratowała Tilly - czytamy w kolejnym komentarzu. - Oby wszyscy ludzie byli tacy, jak ona.

Obejrzyjcie niezwykły reportaż o życiu Anny i Tilly, niezwykłej suczki, która cieszy się każdym dniem mimo rzadkiej choroby.

Źródło: YouTube @The Dodo

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >