Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-18T140727.255

YouTube @The Dodo

Poruszająca historia suczki, która żyje na przekór niezwykłej chorobie. Zdjęcia budzą niedowierzanie

18 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Anna szukała psiaka do przygarnięcia. Znalazła ogłoszenie, ale na miejsce przybyła późno. Został już tylko jeden szczeniaczek - był mikroskopijny, ale uroczy.

Niestety, właściciele poinformowali Annę, że z suczką coś jest nie tak. Nie rozwijała się prawidłowo. Stwierdzili również, że jeśli nie znajdą suczce domu, trzeba będzie ją uśpić.

BeFunky-collage - 2021-07-18T125838.765

Dramat na rzece Hudson. Mężczyzna chciał ratować psa, po chwili sam potrzebował pomocy

CZYTAJ DALEJ

Diagnoza brzmiała jak wyrok

Anna była wstrząśnięta i bez namysłu zaadoptowała pieska. Wydawał się faktycznie niezwykły - jakiś taki dziwnie krótki.

Suczka dostała imię Tilly i stała się oczkiem w głowie Anny. Tilly to wulkan energii i fontanna psiego uroku. Wszędzie jej pełno, jest pełna entuzjazmu do ludzi, innych psów i w ogóle życia.

Kiedy Anna zabrała Tilly do weterynarza, ten obejrzał suczkę i postawił diagnozę. Brzmiała jak wyrok: Tilly ma zespół krótkiego kręgosłupa i pożyje najwyżej dwa-trzy miesiące.

Zespół krótkiego kręgosłupa to bardzo rzadka choroba. Dotknięte nią psy mają ciało przypominające trochę złożony akordeon. Są krótkie, nie mają szyi, ich tylne nogi ulegają deformacji i wyglądają, jak u zająca.

Tilly przemogła chorobę i nie umarła

Anna uznała, że będzie, co ma być. Cieszyła się każdym dniem z Tilly. Psina, zamiast chylić się nad grobem, szalała i cieszyła się życiem wraz ze swoją panią.

Dziś Tilly ma już dwa lata i jest jedną z najbardziej niezwykłych suczek na świecie. Rośnie i rozwija się tak, jak pozwala jej rzadka choroba. Pokonała jednak fatum - nie tylko nie umarła po paru miesiącach, ale nie wybiera się na tamten świat w najbliższej przyszłości.

Nie wiadomo, na czym polega sekret żywotności suczki, ale przemogła ona jakoś swoją chorobę i przeżyła okres dzieciństwa. Tym samym Tilly stała się jednym z nielicznych psów z zespołem krótkiego kręgosłupa, które normalnie żyją i funkcjonują.


Niezwykła suczka gwiazdą internetu

Niezwykła psina zdobyła popularność w sieci i dziś ma nawet własne konto na Instagramie, o nazwie Tilly The Friendly Loaf, czyli Tilly, Przyjacielski Bochenek. Nazwa nawiązuje do nietypowego kształtu ciała Tilly: niewielkiego i skróconego jak na pieska rasy spaniel tybetański, przypominający nieco bułeczkę.

Popularny kanał na YouTube The Dodo zamieścił reportaż o Annie i jej niezwykłej pupilce. Możemy zobaczyć perypetie związane z codziennym życiem pieska z syndromem krótkiego kręgosłupa. Tilly wygląda niesamowicie: jest malutka i ma odkształcone tyle łapki, przez co przypomina nieco dziwacznego duszka lub gremlina.

Tilly: normalny niezwykły pies

Tilly nie odstępuje swojej pani na krok. Zawsze pragnie być w centrum jej uwagi. Najchętniej śpi razem z nią na jednej poduszce. Kocha spacery, zabawy piłeczką i "polowanie" na psie chrupki.

Reportaż ukazuje, że Tilly, mimo niezwykłego wyglądu i choroby, jest zupełnie normalną psiną. Taka też się czuje - pełna życia jak każdy zadowolony pies. Tilly nie wie, jak bardzo jest wyjątkowa.

Internauci oszaleli na punkcie niezwykłej suczki:

- Jak wspaniale, że Tilly może wieść zdrowe życie bez bólu, otoczona miłością - napisała jedna z internautek w komentarzu pod filmem opublikowanym na YouTube.

- Niewiarygodne, jak szybko ludzie gotowi są decydować, kto zasługuje na życie, a kto nie - zauważył inny internauta.

- Kocham tę kobietę za to, że uratowała Tilly - czytamy w kolejnym komentarzu. - Oby wszyscy ludzie byli tacy, jak ona.

Obejrzyjcie niezwykły reportaż o życiu Anny i Tilly, niezwykłej suczki, która cieszy się każdym dniem mimo rzadkiej choroby.

Źródło: YouTube @The Dodo

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >

Psy

Mężczyzna znęcał się nad psem w czasie transmisji internetowej. Wreszcie usłyszał zarzuty

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >