Swiatzwierzat.pl
atak lwicy

YouTube

Chwile grozy w cyrku. Lwicy puściły nerwy

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Tego występu długo nie zapomną ani widzowie, ani cyrkowcy. Początkowo wszystko szło dobrze. Trener wydawał polecenia, a dwie potężne lwice posłusznie wykonywały jego rozkazy. Nagle wszystko się zmieniło i rodzinne widowisko zmieniło się w scenę z horroru.

Dla Maksyma Orłowa, zawodowego trenera lwów z Uralskiego Cyrku Objazdowego, to był dzień jak co dzień. Wszedł do zabezpieczonej klatki, gdzie czekały na niego dwie lwice o imionach Vega i Santa. Ukłonił się publiczności i zaczął występ.

Ufo czy nie ufo

Istoty jak z innej planety wtargnęły na plażę. Przybyły z kosmosu czy z morza?

CZYTAJ DALEJ

Co mogło pójść nie tak?

Cyrkowiec zdołał skłonić lwice do wspólnej zabawy i wykonania kilku podstawowych sztuczek. Zdawało się, że wszystko jest w porządku. W końcu co może pójść nie tak, gdy macha się batutą przed nosem drapieżnika o stalowych szponach, zębach jak brzytwy i z wrodzonym instynktem zabijania?

Nagle Orłow popełnił błąd. Vega przestała się bawić z Santą. Z jakiegoś powodu uznała, że kolejne machnięcie batutą to nie komenda, lecz atak. I odpowiedziała na atak, skacząc na swego trenera. W mrożącej krew w żyłach chwili lwica ugryzła Orłowa w nogi. Mężczyzna uderzył ją kilka razy i na chwilę odgonił, ale wielki kot przypuścił kolejny atak i bez wysiłku przewrócił mężczyznę na ziemię.

Trener cudem uniknął śmierci

Publiczność jęknęła, bo oto dwie lwice leżały na nogach Orłowa, z pyskami parę centymetrów od jego gardła. Jedna z kobiet na widowni dostała drgawek od szoku. Zanosiło się na krwawą łaźnię. Ponieważ jednak Orłow miał tego dnia więcej szczęścia niż rozumu, zdołał spędzić z siebie lwice, zaledwie klepiąc Vegę w kark.

Cyrkowiec został odwieziony na sygnale do szpitala, tymczasem jego występ, nagrany komórką przez jedną z osób na widowni, stał się sensacją internetu. Można obejrzeć te dramatyczne chwile na YouTube:

Teraz Maksym Orłow wreszcie jest sławny, choć z innego powodu niż by chciał. W krótkim wywiadzie dla prasy cyrkowiec przyznał, że podobne ataki zwierząt zdarzają się na scenie niezwykle rzadko. Zapowiedział też, że Vega już nigdy nie wystąpi przed publicznością. Uralski Cyrk Objazdowy ma zamiar wymienić niesforną lwicę na... lwiątko.

Trener sam sobie winy?

Choć Maksym Orłow otarł się o śmierć i należy współczuć mu ran, to jednak internauci zdają się bardziej przejmować losem lwic niż rosyjskiego cyrkowca. Od dawna wykorzystywanie zwierząt w cyrkach jest przedmiotem bardzo zażartych sporów i kontrowersji. Obrońcy praw zwierząt wskazują, że cyrkowe lwy, małpy czy niedźwiedzie najczęściej są źle traktowane. Dzikie zwierzęta powinny żyć w dziczy.

- Lwica dobrze zrobiła. Cyrki są okrutne i nieludzkie. Powinno się ich zakazać na całym świecie - skomentowała jednak z użytkowniczek Twittera.

- Wiadomo, że wykorzystywanie zwierząt w cyrkach jest złe, ale to przecież kwestia popytu - dodała inna internautka. - Jedynym sposobem na skończenie z cyrkami jest ich bojkot.

Oby cyrkowcy jak najszybciej poszli po rozum do głowy i zrezygnowali z używania w swych występach dzikich zwierząt, i to drapieżnych. Jeśli nie ze względu na nie, to przynajmniej dla własnego bezpieczeństwa. Nawet tresowana lwica pozostaje żywiołem, który bywa nieprzewidywalny i groźny.

Źródło: Dailymail

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami.

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >