Swiatzwierzat.pl

tiktok/nycvillagegirl

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę. Zwierzę nie zamierzało puścić. Rodzice dostali srogą nauczkę

29 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Jeden z użytkowników TikToka udostępnił nagranie, na którym doskonale widać, co stało się, gdy kilkuletni chłopiec w towarzystwie rodziców chciał nakarmić żyrafę znajdującą się na wybiegu. Wystarczyłaby chwila nieuwagi, by ich rodzinna wycieczka do zoo zakończyła się tragedią.

W zoo , podobnie jak we wszystkich placówkach przeznaczonych dla odwiedzających, występuje szereg reguł, których nie bez powodu nie należy łamać. Na własnej skórze przekonał się o tym chłopiec, którzy postanowili nakarmić żyrafę. Wszyscy przeżyli prawdziwe zaskoczenie, gdy dziecko poszybowało w powietrze. Internauci, widząc nagranie, są w szoku.

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę, nie wszystko poszło zgodnie z planem

Wycieczka do zoo to świetna forma czasu spędzania czasu, zwłaszcza z najmłodszymi członkami rodziny. Jednak należy pamiętać, że podczas obserwacji zwierząt, z którymi niekiedy można nawiązać bezpośredni kontakt, należy zachować szczególną ostrożność. Informują o tym liczne tablice oraz znaki informacyjne, znajdujące się na na większości wybiegów dla zwierząt.

Na nagraniu, które opublikowano na profilu @nycvillagegirl na TikToku widać, jak chłopiec wyciąga rączkę w kierunku żyrafy wystawiającej głowę zza ogrodzenia wybiegu. Gatunek ten wyróżnia się bardzo długą szyją, osiąga 5–6 m wysokości, dlatego najwyższy współczesny ssak bez problemu chwyta przysmak trzymany w dłoni, a rodzice z ekscytacją obserwują karmienie zwierzęcia przez ich pociechę. Nieoczekiwanie ich radość zmienia się w panikę.

Żyrafa uniosła dziecko nad ziemię

Nikogo nie powinien zdziwić fakt, że żyrafa ma znacznie dużo więcej siły niż kilkulatek, a jednak rodzice kilkulatka widocznego na filmie nie przewidzieli następstw wydarzeń. Trzymając w zębach liść, zwierzę nie zamierza go puścić. W związku z tym, żyrafa bez najmniejszego problemu podnosi dziecko z ziemi i trzyma metr nad ziemią.

Chwile grozy w zoo, kilkulatek chciał nakarmić żyrafę. Ten film to przestroga dla wszystkich rodziców
tiktok/nycvillagegirl

W momencie, gdy chłopiec zaczął unosić się nad ziemią, rodzice od razu zaczęli ciągnąć je za nogi, by jak najszybciej sprowadzić chłopca z powrotem na ziemię. Dziecko dopiero po chwili puściło przekąskę, którą dokarmiało żyrafę i na szczęście, trzymane przez rodziców, znalazło się bezpiecznie na ziemi. Nie zmienia to faktu, że sytuacja wyglądała bardzo groźnie i dało się jej zapobiec.

Na szczęście tym razem wszystko zakończyło się dobrze, jednak nagranie zyskujące popularność w Internecie stanowi przestrogę dla wszystkich odwiedzających zoo. Uważni internauci zwracają również uwagę, że szyja żyrafy jest nie tylko ekstremalnie długa, ale i silnie umięśniona, co pozwala jej na podnoszenie sporej masy. Są również pod wrażeniem błyskawicznej reakcji mamy dziecka.

- Wiedziałem, że żyrafy są silne, ale nie spodziewałem się, że aż tak - pisze jeden z internautów po obejrzeniu filmiku.

- Podobna sytuacja przydarzyła się mojej siostrze, która karmiła nosorożca. Spojrzał w górę i zahaczył rogiem jej koszulkę - swoja historią dzieli się użytkowniczka sieci.

- Jakim cudem ten liść zdołał utrzymać masę dziecka - zastanawia się inna.

Pozostaje mieć nadzieję, że po tym, co wydarzyło się przy wybiegu dla żyraf, odtąd rodzice z synem przestrzegać regulaminu obowiązującego na terenie ogrodu zoologicznego. Ucząc się na cudzych błędach, opiekunowie nie powinni nigdy pozwalać na dokarmianie zwierząt, a także samemu dawać najmłodszym podobny przykład.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: kochamyzwierzaki.pl; edziecko.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Król polskich lasów dał się "złapać" w fotopułapkę. Taki okaz to prawdziwa rzadkość
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Młody biały tygrys wyrzucony na śmietnik. Istnieje obawa, że jest sparaliżowany
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rybak miał trudności z oddychaniem, prawie się udusił. Lekarz usunął żywe zwierzę z jego przełyku
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Inwazyjny gatunek żółwia schwytany pod Warszawą. "Może nawet odgryźć ludzką rękę w nadgarstku"
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Świat poruszony zdjęciami ostatniego nosorożca. Czy tego gatunku nie da się już ocalić?
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

O mały włos, a trafiłby do ubojni. Dzięki nietypowemu wzorowi na futrze, cielę dostało drugą szansę
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]