Swiatzwierzat.pl
Chłopiec miesiącami oszczędzał na szczeniaka

Caters Clips/YouTube

Chłopiec przez rok oszczędzał na szczeniaka. Jego reakcja na nowego domownika była niesamowita

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Chłopiec przez osiemnaście miesięcy oszczędzał pieniądze, by kupić wymarzonego szczeniaka. Babcia malucha postanowiła zrobić mu niespodziankę i przyspieszyć pojawienie się czworonożnego domownika. Reakcja sześciolatka była rozczulająca.

Chyba wszyscy są zgodni co do tego, że pies może być wspaniałym kompanem dla kilkulatka. Zwierzaki uczą maluchy odpowiedzialności i empatii, otrzymując w zamian możliwość wielogodzinnych zabaw i biegów na długie dystanse. Trzeba także przyznać, że dziecko opiekujące się psem to naprawdę uroczy widok.

Chłopiec miesiącami oszczędzał na szczeniaka

Towarzystwo zwierząt bardzo korzystnie wpływa na rozwój kilkulatków. Relacja oparta na bezwzględnej miłości, zaufaniu i całkowitej akceptacji niesie za sobą ogromne korzyści w każdej strefie. Dzieci mające psiego towarzysza są ciekawsze świata, pewniejsze siebie, bardziej towarzyskie i skore do podejmowania różnego rodzaju aktywności.

Sześcioletni Xander Mellor od zawsze marzył o posiadaniu własnego zwierzaka. Chłopczyk godzinami wyobrażał sobie wspólne zabawy, drzemki oraz pieszczoty. Myśl o szczeniaczku szybko zdominowała wszystkie inne. Kilkulatek był gotów porzucić wszystkie zabawki, by zająć się psiakiem.

Chłopiec od najmłodszych lat był uczony przez rodziców przedsiębiorczości i rozsądnego gospodarowania pieniędzmi. Maluch miał w swoim pokoju skarbonkę, do której wrzucał pieniądze otrzymane od rodziców lub dziadków, resztę z zakupów i monety znalezione w zakamarkach domu.

Od kiedy w jego głowie pojawiła się myśl o psie, sześciolatek przestał kupować sobie słodycze i zabawki. Chłopczyk uważał, że to niepotrzebne wydatki, które oddalają go od wymarzonego celu. Liczyły się tylko plany dotyczące czworonożnego przyjaciela.

Podczas jednej z rozmów telefonicznych mama chłopca opowiedziała o jego planach dziadkom. Staruszkowie byli urzeczeni rozsądnym i dojrzałym postępowaniem swojego wnuka. Postanowili spełnić jego marzenie i przyspieszyć zakup zwierzaka.

Nagranie, które opublikowano na kanale Caters Clips pokazuje reakcję chłopca na nowego przyjaciela. Chłopczyk wybiegł z domu w momencie, gdy zobaczył auto swoich dziadków. Nie miał pojęcia, że tym razem nie przyjechali go odwiedzić tylko we dwoje.

Kiedy podbiegł do drzwi auta babcia poprosiła go, by wyciągnął ręce i zamknął oczy. Kilkulatek był bardzo podekscytowany i z niecierpliwością czekał na niespodziankę. Gdy zauważył, że w jego ramionach leży słodki szczeniaczek, przeżył niemały szok.

Sześciolatek, przytłoczony intensywnymi emocjami, nie mógł powstrzymać łez szczęścia. Nic dziwnego - w końcu spełniło się jego największe marzenie.Chłopczyk bardzo dba o nowego domownika i spędza z nim każdą chwilę. Są prawdziwymi przyjaciółmi.

 Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >
pies i robbie

Psy

Adoptowany chłopiec postanowił ocalić psy w podeszłym wieku. "Wiem, jak to jest być niekochanym”

Czytaj więcej >
Nagranie z monitoringu

Psy

Bezczelnie ukradł yorka, gdy właściciel był na zakupach. Wszystko uchwyciła kamera

Czytaj więcej >
Łatek

Psy

Starsi państwo poprosili o pomoc w transporcie pieska. Zgłosił się wicemarszałek Sejmu

Czytaj więcej >
Golden retriever i króliczki

Psy

Golden retriever adoptował zagubione króliczki. Zajął się nimi w najczulszy sposób

Czytaj więcej >
Jan Błachowicz

Psy

Jan Błachowicz o obowiązkach właścicieli zwierząt. Ma ważny apel do fanów

Czytaj więcej >