pogryzione dziecko
Źródło: instagram.com/nicole_walkeroff

Uchronił siostrę przed atakiem psa, założyli mu 90 szwów. Lekarze pomogli odzyskać mu twarz

11 Stycznia 2021

6-letni chłopiec własnym ciałem ochronił swoją siostrę przed atakiem psa. Twarz dziecka mocno ucierpiała, założono mu 90 szwów. Bohaterski czyn obił się szerokim echem w mediach, a lekarze zaoferowali pomóc chłopcu w odzyskaniu twarzy.

Chłopiec, który uratował swoją młodszą siostrę przed atakiem psa, wykazał się niebywałą odwagą. 6-letni Bridger Walker drogo zapłacił za swoje bohaterstwo. Został dotkliwie ranny w lewy policzek. Lekarze założyli wu aż 90 szwów, obecnie walczą o to, by tamten wypadek nie pozostawił po sobie zbyt dużych blizn. W pomoc bohaterskiemu dziecku zaangażowało się wiele znanych osób, powołano fundację, której zadaniem była pomoc mu w powrocie do zdrowia.

Chłopiec został dotkliwie ranny

W lipcu ubiegłego roku na młodszą siostrę Bridgera Walkera rzucił się pies ich sąsiadów.Chłopiec zasłonił ją własnym ciałem. Pies złapał go za głowę, mocno raniąc lewą stronę jego twarzy. Bohaterstwo 6-latka nie poszło na marne. Dziewczynka wyszła z sytuacji bez szwanku i zdołała zawiadomić bliskich.

Początkowo lekarza bali się, że dziecko nigdy nie odzyska czucia w lewej połowie twarzy. Specjaliści robili, co mogli, na szczęście udało się uratować twarz, nie uszkadzając nerwów. Kiedy stan chłopca ustabilizował się, medycy zaczęli się zastanawiać, co mogą zrobić, aby chłopiec do końca życia nie chodził z ranami.

6-latek przeszedł później szereg różnych zabiegów i operacji, które miały zredukować zabarwienie i opuchliznę jego blizn. Grupa lekarzy, znanych z dokonań na tym polu, zdecydowała się leczyć go za darmo.

- Co jakiś czas napotykamy na swojej drodze pacjentów, którzy pomagają nam bardziej niż my im. Bridger zainspirował mnie. W momencie, w którym na świecie było tyle negatywnej energii, chłopiec, który doświadczył czegoś takiego, był pełen nadziei. Reprezentował dla mnie wszystko, co dobre w człowieku - powiedział doktor Bhanusali, który operował chłopca, cytowany przez DailyMail.

Piękny dzięcioł padł ofiarą sylwestrowej nocy. Tak fajerwerki wykańczają ptakiPiękny dzięcioł padł ofiarą sylwestrowej nocy. Tak fajerwerki wykańczają ptakiCzytaj dalej

Rodzice chłopca opublikowali jego zdjęcia po operacjach

Lekarze posiłkując się swoim doświadczeniem, fachową wiedzą oraz jednymi z najnowocześniejszych techniki wykonali na Bridgerze szereg zabiegów laserowego usuwania blizn.

Choć jak na razie nie udało im się zamaskować wszystkich śladów obrażeń, jakie odniósł chłopiec, efekty ich prac robią wrażenie. Dermatolodzy zajmujący się jego leczeniem wielokrotnie podkreślali, że praca z takim pacjentem to zaszczyt, jak i czysta przyjemność.

Bridger zaraża wszystkim swoim optymizmem i odwagę. Nawet skomplikowane i uciążliwe zabiegi nie robią na nim żadnego wrażenia. Mamy nadzieję, że nic nie zmieni jego pozytywnego nastawienia do życia, a wysiłki specjalistów będą przynosić dalsze efekty.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: DailyMail.com

Następny artykuł