Swiatzwierzat.pl
Lwica i jej opiekun

twitter/theindependent

Niesamowita przyjaźń lwa z człowiekiem. W internecie pojawiło się rozczulające nagranie

23 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Valentin Gruener opublikował w sieci nagranie, na którym wypuszcza z klatki dorosłą lwicę. Zaledwie sekundę po otwarciu bramy potężna kocica skacze na mężczyznę i przewraca go na ziemię. Na szczęście drapieżnik nie miała złych intencji - w ten sposób okazuje czułość i wita swojego opiekuna.

Z pewnością każdy z nas pamięta "Księgę dżungli" - opowieść o przyjaźni, lojalności i odwadze, których głównym bohaterem jest Mowgli oraz jego przyjaciele - niedźwiadek Baloo, czarna pantera Bagheera i potężny pyton Kaa. Chłopiec i jego zwierzęcy kompani przeżywali mnóstwo przygód, podczas których byli nierozłączni, ale czy w rzeczywistości człowiek jest w stanie nawiązać przyjaźń z dzikim stworzeniem? Pewien niemiecki ekolog udowadnia, że jak najbardziej tak!

Drapieżnik skoczył na swojego opiekuna

Valentin Gruener jest współzałożycielem Modisa Wildlife Project w Kalahari w Botswanie. W lutym 2012 roku mężczyzna znalazł porzucone przez rodziców lwiątko w fatalnym stanie. Nowo narodzona samica miała więcej szczęścia, niż dwójka jej rodzeństwa, której nie udało się uratować. Z pomocą weterynarzy i swojego opiekuna Sirga wygrała walkę o życia.

Lwica nie tylko została wychowana przez swoich opiekunów, ale z czasem nawet nauczono jej polowania - umiejętności, której młode koty zazwyczaj uczą się od rodziców.

- Nie chcieliśmy, aby Sirga upodobniła się do innych lwów w niewoli, stale karmionych przez turystów - przyznaje kolega niemieckiego obrońcy przyrody, Mikkel Legarth.

Mimo, iż Sirga nie ma problemów z zabijaniem swoich ofiar, w stosunku do swoich opiekunów pozostaje niezmiennie łagodna. Wystarczy obejrzeć nagranie przedstawiające moment uwolnienie lwicy z klatki.

Po tym, jak mężczyzna otwiera metalowe drzwi prowadzące do klatki, kocica o imieniu Sirga natychmiast rzuca mu się w objęcia. Chociaż interakcja pomiędzy mężczyzną a drapieżnikiem budzi pewne wątpliwości, wystarczy obejrzeć następne kilka sekund, by odetchnąć z ulgą.

Okazuje się, że przewracanie opiekuna to częsty nawyk Sirgi i jednocześnie jej ulubiony sposób na zaproszenie mężczyzny do wspólnego przytulania się i obserwowania krajobrazu.

Skunks

Skunks na wolności, zauważyli go mieszkańcy. Internauci: „Śmierdząca sprawa"

CZYTAJ DALEJ

Moja przyjaciółka lwica

Biorąc pod uwagę ogrom pozytywnych komentarzy pod opublikowanym wideo, relacja pomiędzy lwicą a jej opiekunem przywołała uśmiech na usta tysięcy internautów. Wiele osób przyznało, że uwielbia oglądać filmy ukazujące przyjaźń pomiędzy ludźmi a dzikimi stworzeniami.

- Ten film stanowi przyjemny kontrast w tych trudnych czasach – napisał jeden z widzów.


Źródło: The Independent, instagram/valgruener

QUIZ: Co wiesz o podwodnym świecie zwierząt?

Pytanie 1 z 6

Największa ryba na świecie to:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >