Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-08T111818.551

Facebook.com / Krakowskie.Towarzystwo.Opieki.nad.Zwierzetami 

Chciał ugotować własnego psa? Zostawił go w nagrzanym aucie, policja ruszyła do akcji

8 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Do bulwersujących zdarzeń doszło w Krakowie. Chociaż od wielu dni organizacje prozwierzęce informują, jak należy postępować z psami w czasie upałów, niektórzy nic sobie nie robią z potrzeb zwierząt.

To, co zdarzyło się w Krakowie, wprost przechodzi ludzkie pojęcie. Pierwszy świadkiem tragedii stał się przypadkowy mężczyzna, który przechodził koło czyjegoś samochodu i zobaczył w nim psa w fatalnym stanie.

Aleksandra Szwed

Ola Szwed straciła ukochanego pieska. Poprosiła o pomoc internautów, nie zawiedli

CZYTAJ DALEJ

Bulterier ledwo dyszał z gorąca

Auto stało w pełnym słońcu. Szyby były tylko lekko uchylone. Ze środka bił żar. Wewnątrz auta, wciśnięty w zapchany bagażnik, siedział bulterier. Dyszał ciężko i troczył pianę z pyska.

Przechodzień wezwał policję. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że bulteriera trzeba ratować. W aucie panował skwar jak w piekarniku, a właściciela nie było nigdzie w zasięgu wzroku.

Bulterier jednak zaczął wyć i ujadać na funkcjonariuszy. Być może jest krewki z natury, może przegrzanie dało mu się we znaki. W każdym razie policjanci nie chcieli wypuszczać go na ulicę. Położyli koc termiczny na tylną szybę samochodu, by osłonić psa przed słońcem, i wezwali specjalistów z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Pretensje o wybitą szybę

Gdy fachowcy przybyli na miejsce, przystąpiono do uwalniania psa. Z pomocą członków KTOZ policjanci wybili szybę w aucie.

Wtedy na miejscu pojawił się wreszcie właściciel samochodu i nieszczęsnego psa. Mężczyzna nie okazał wdzięczności za uratowanie czworonoga. Przeciwnie, zrobił policjantom i członkom KTOZ awanturę o wybitą szybę. Twierdził, że nie było go tylko 15 minut, choć od momentu zauważenia psa przez przechodnia do wybicia szyby minęło ok. 1,5 godziny.

Wobec właściciela psa policja wszczęła postępowanie. Grozi mu do 3 lat więzienia za znęcanie się nad zwierzęciem i kilka tysięcy złotych grzywny. Bulterier został mężczyźnie odebrany i przekazany do schroniska.

Apel o rozsądek i serce

Działacze KTOZ zdali relację z całej sprawy na Facebooku i zaapelowali do internautów i wszystkich Polaków, by nie zamykali zwierząt w samochodach w okresie letnich upałów. Temperatura wewnątrz auta stojącego na słońcu podnosi się bardzo szybko. Zwierzę zamknięte w stojącym na słońcu pojeździe może szybko dostać udaru cieplnego.

- Piekarnik to nie jest dobre miejsce dla żywych stworzeń - napisali działacze KTOZ w poście.

Przeczytajcie relację z interwencji na Facebooku KTOZ:

Źródło: Facebook.com / Krakowskie.Towarzystwo.Opieki.nad.Zwierzetami 

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzień na plaży zmienił się w dramat. Na odsiecz ruszyli niezwykli ratownicy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Koszykarze zabrali na spacer bezpańskie psiaki. Chcą zachęcić do udziału w wolontariacie

Czytaj więcej >

Aktualności

Rozbito gang organizujący walki psów. To największa taka operacja w historii stanu Nowy Jork

Czytaj więcej >