Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Waleczny york zaryzykował życiem, by ratować dziecko przed włamywaczami
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 06.07.2021 02:00

Waleczny york zaryzykował życiem, by ratować dziecko przed włamywaczami

York
facebook/Nick Beres NC5

Do rezydencji Ewingów w South Fulton w stanie Georgia włamało się dwóch mężczyzn, z czego jeden z nich był uzbrojony. Rabusie usiłowali splądrować posiadłość, jednak doszło do nieprzewidzianych komplikacji planu. Na ich drodze stanął malutki, choć odważny czworonóg.

Dion Ewing opowiedział mediom o przebiegu groźnego incydentu, który miał miejsce w lutym 2020 roku. Przestępcy wtargnęli do domu pod nieobecność osób dorosłych. Wówczas w rezydencji przebywała wyłącznie jego siostrzenicy oraz 2-letnia suczka rasy yorkshire terier o imieniu Starla.

Włamywacze wymierzyli do pupila z broni

Ewing wspomina, że wieści o wtargnięciu na posesję dotarły do dziewczynki w chwili, gdy rabusie zaczęli forsować frontowe drzwi. Na ucieczkę było jednak już za późno.

- Moja siostrzenica dostała ostrzeżenie na telefon o tym, że ktoś się zbliża - wspomina mężczyzna. Przerażone dziecko siedziało w bezruchu, przytulając do piersi ukochanego pupila. Wtem mężczyźni wyważyli drzwi. Starla instynktownie rzuciła się w ich kierunku, chcąc obronić swoich bliskich. Właśnie wtedy suczka została dwukrotnie postrzelona w przednią i tylną nogę.

Suczka broniła dziecko własnym ciałem

Podczas gdy york odwrócił uwagę włamywaczy, dziecko rzuciło się do ucieczki przez garaż. Nie umknęło to uwadze jednego z nich. Mężczyzna uniósł broń do góry, wycelował w dziewczynkę i spytał swojego wspólnika, czy ma ją zastrzelić.

W odpowiedzi usłyszał tylko złowieszcze szczekanie. Pomimo dotkliwych obrażeń, suczka ostatkiem sił zaatakowała włamywaczy i zmusiła ich do odwrotu!

- Wyganiali ją, a pies gonił za nimi… nawet po postrzeleniu – powiedział Ewing.

Przestępcy doszli do wniosku, że ucieczka jest najlepszym rozwiązaniem. Wskoczyli do samochodu i odjechali z piskiem opon.

Włamanie do rezydencji zostało zgłoszone jednostce policji z South Fulton. Szczegóły dotyczące dalszych losów sprawy nie są znane. Na szczęście siostrzenicy Dion Ewinga nie stała się krzywda, natomiast bohaterski czworonóg został opatrzony przez weterynarzy i wrócił do zdrowia. Wielkie brawa za tak ogromną odwagę!

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!