Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Chciał tylko skorzystać z paczkomatu, odkrył coś przerażającego. "Aby przeżyć, jadły papier i kamienie"
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 20.08.2023 08:59

Chciał tylko skorzystać z paczkomatu, odkrył coś przerażającego. "Aby przeżyć, jadły papier i kamienie"

Wizyta w paczkomacie przyniosła nieprzewidziane skutki
Wizyta w paczkomacie przyniosła nieprzewidziane skutki, fot. unsplash/Cheung Yin, Facebook/Toni Taylor

Mężczyzna chciał tylko odebrać paczkę, ale los napisał dla niego inny scenariusz. Skierował się w stronę swojej skrytki, ale po drodze zauważył pusty karton. Przeszedłby obok niego obojętnie, gdyby nie tajemniczy napis na paczce. Rozejrzał się wokół i zrozumiał, że zawartość kartonu zdążyła wyjść już na zewnątrz.

Przy paczkomacie znalazł pusty karton. Jego zawartość zdążyła wyjść na zewnątrz

Mężczyzna chciał tylko skorzystać z paczkomatu. Zanim jednak odebrał swoją przesyłkę, natknął się na dużo ważniejszą paczkę. Na ziemi leżał karton z zaskakującym podpisem. Był pusty.

Jego zawartość bawiła się nieopodal. Dwoje szczeniąt, mieszańców owczarka niemieckiego, słodko spało na podłodze przy paczkomacie. Znaleźli schronienie pod rzędem metalowych skrzynek. Widok rozczulił mężczyznę, wiedział, że nie może zostawić maluchów. Postanowił znaleźć im dom.

free puppy (1).jpg
Zwierzęta zostawiono w kartonie z napisem “darmowy szczeniak”, fot. Facebook/Toni Taylor
Staruszka chciała przegonić koty sprzed domu. Nie odeszła daleko, nagle zza rogu wyrosło dzikie zwierzę

Szczeniętom nie zostawiono żadnego jedzenia. "Aby przeżyć, jadły papier i kamienie"

Nie wiadomo, jak długo szczenięta czekały na ratunek przy paczkomacie. Miały szczęście, że w końcu trafiły na człowieka o wielkim sercu. Gdyby nie jego pomoc, prawdopodobnie skonałyby z głodu.

Analiza miejsca odnalezienia zwierząt sugeruje, że musiały być tam dłużej. Przy paczkomacie znaleziono psie odchody pełne niestrawionych resztek. Wygłodniałe szczenięta nie mogły znaleźć nic do jedzenia. Żeby przeżyć, żywiły się papierem i kamieniami. Ten, kto je porzucił, nie pomyślał o tym, żeby zapewnić im pokarm. Chciał się po prostu pozbyć szczeniąt.

free puppy (3).jpg
Porzucone szczenięta spały pod skrzynkami pocztowymi, fot. Facebook/Toni Taylor

Porzucone na poczcie zwierzęta trafiły do rodziny zastępczej, lecz trauma pozostanie z nimi na długo

Niestety znalazca nie mógł opiekować się szczeniętami zbyt długo. Chociaż wziął je do domu, wiedział, że niedługo będzie musiał się z nimi pożegnać. Dlatego mężczyzna skontaktował się z lokalnymi działaczami prozwierzęcymi. Mieli skorzystać ze swojej platformy, żeby nagłośnić sprawę i znaleźć maluchom dom.

Dwoje szczeniąt, mieszańców owczarka niemieckiego, zostało porzuconych przy paczkomacie w Cleveland w Teksasie – napisała na Facebooku Toni Taylor, lokalna działaczka. – Mają od 14 do 16 tygodni.

free puppy (4).jpg
Szczeniaki spały pod skrzynkami pocztowymi, czekając na pomoc, fot. Facebook/Toni Taylor

Nie minęło dużo czasu, a odezwały się pierwsze schroniska chętne przygarnąć szczenięta. Maluchy z poczty trafiły do zaufanego domu tymczasowego, gdzie będą poddawane socjalizacji. Rodzice zastępczy mają nadzieję, że z ich pomocom psiakom uda się zapomnieć o traumatycznym porzuceniu. Liczą, że czas zaleczy psychiczne rany.

Źródło: thedodo.com