Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-09-27T181219.335

Photo by Michael Benz on Unsplash

Centrum Zarządzania Kryzysowego wysłało ludzi na nietypową misję. Chodziło o znalezisko w lesie

27 Września 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Mężczyzna wybrał się na grzyby do lasu pod Załęczem w powiecie górowskim. W pewnym momencie dostrzegł wśród gałęzi coś, co zupełnie nie przypominało grzyba ani czegokolwiek, co zazwyczaj można znaleźć w lesie.

To mógł być śmieć, np. kawałek szlaucha czy kolorowej rurki. Niestety, ta nadzieja okazała się płonna, gdy mężczyzna podszedł bliżej i zmacał niezwykłe znalezisko patykiem. Było żywe i przesuwało się powoli wśród gałęzi.

BeFunky-collage - 2021-09-27T171812.816

Obrońcy zwierząt odebrali dwa skrajnie zaniedbane psy rolnikowi spod Złotoryi

CZYTAJ DALEJ

Centrum Zarządzania Kryzysowego wysłało specjalistów

Mężczyzna nie czekał dłużej i zadzwonił na policję. Zgłoszenie brzmiało na tyle poważnie, że komenda natychmiast skierowała na miejsce patrol. Kiedy policjanci podeszli do niezwykłego znaleziska, sami ledwo mogli uwierzyć.

Pod gałęziami, w miejscu, które wskazał mężczyzna, wił się długi, masywny wąż. Nikt z obecnych nie był pewien, co to za gatunek, ale z pewnością nie zaskroniec ani nawet żmija zygzakowata.

Policjanci zdecydowali się powiadomić Centrum Zarządzania Kryzysowego. Dopiero specjaliści od odłowu niebezpiecznych zwierząt orzekli, że po lesie w Załęczu pełzł sobie boa dusiciel.

Odłowiono boa dusiciela

Boa dusiciel to wąż rodem z Ameryki Środkowej i Południowej. Dorasta do znacznych rozmiarów (ok. 3-4 m długości), ale nie jest groźny dla człowieka. Stąd jego duża popularność wśród terrarystów.

Ten akurat wąż najwyraźniej zdołał uciec komuś z terrarium i nastraszyć grzybiarza oraz policjantów. Istnieje też możliwość, że został umyślnie porzucony przez znudzonego terrarystę.

Boa dusiciel został odłowiony, a potem przekazany do domu tymczasowego. Okazało się, że węża chętnie przyjął pod swój dach emerytowany policjant, który prowadzi w okolicy sklep zoologiczny.

W komunikacie opublikowanym na stronie Komendy Powiatowej Policji w Górze możemy przeczytać upomnienie pod adresem właścicieli węży i terrariów. Policjanci przypominają, że właściciele egzotycznych zwierząt muszą nie tylko zapewnić swoim pupilom opiekę, ale też uniemożliwić im ucieczkę.

Zobaczcie zdjęcia boa dusiciela, opublikowane na stronie Komendy Powiatowej Policji w Górze.

Źródło: KPP w Górze

Jak dobrze znasz mieszkańców sawanny? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jak długo lwy są w stanie przetrwać bez wody?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >