Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > "Była taka piękna". Smutne wieści z łódzkiego ZOO. W sędziwym wieku odeszła ulubienica odwiedzających
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 04.01.2024 14:24

"Była taka piękna". Smutne wieści z łódzkiego ZOO. W sędziwym wieku odeszła ulubienica odwiedzających

Kapibara
Kapibara, źródło: facebook.com/zoolodz

Pracownicy łódzkiego ogrodu zoologicznego poinformowali o wyjątkowo smutnym wydarzeniu. Za Tęczowy Most odeszła Tena, ulubienica wielu zwiedzających. Wyjątkowa samiczka dożyła 11 lat. To bardzo dużo jak na przedstawiciela gatunku, który reprezentowała. Z całą pewnością zostanie ona w pamięci mnóstwa ludzi na bardzo długo. Pomimo tego, że żyła długo, ciężko pogodzić się z tym, że nie jest już jedną z podopiecznych ZOO w Łodzi.

ZOO w Łodzi żegna wyjątkową kapibarę

W ostatnim czasie o łódzkim ogrodzie zoologicznym było całkiem głośno. To właśnie tam niedawno powstało pierwsze w Polsce i jednocześnie najnowocześniejsze w Europie orientarium. Obiekt ten jest poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej i niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających.

Niestety, jak to w życiu bywa, te dobre wiadomości przeplatają się ze złymi. Początek roku dla pracowników ZOO w Łodzi okazał się być niezbyt udany. Dzisiaj z tego świata odeszła Tena, wyjątkowa samiczka, która była ulubienicą zarówno opiekunów zwierząt jak i odwiedzających.

"Moje fajerwerki, mój wybór"? Oto tragiczny bilans sylwestrowej nocy, zwierzęta zginęły w męczarniach

Nie żyje kapibara Tena z łódzkiego ZOO

Tena była sędziwą przedstawicielką wyjątkowego gatunku, uwielbianego przez ludzi żyjących na całym świecie. Mowa o kapibarze, największym gryzoniu na świecie. Te urocze zwierzęta skradają serca wielu osobom, nie tylko ze względu na swój wygląd ale również zachowanie. Aktywne i bardzo ciekawskie, czasami nieporadne, z łatwością wywołują uśmiech na twarzach nawet najbardziej opanowanych osób. 

Legendarna samiczka, która odeszła z tego świata na początku 2024 roku przeżyła aż 11 lat. Jak na kapibarę to bardzo dużo. Zazwyczaj gryzonie te osiągają nie więcej niż 8-10 lat. W związku z tym jej śmierć nie zaskoczyła żadnego z opiekunów. Pomimo tego, że każdy liczył się z tym, że Tena swoją młodość ma już dawno za sobą, nikt nie był w stanie przygotować się na jej odejście. To ten typ wiadomości, które bez względu na okoliczności, zawsze bolą tak samo mocno. 

332850120_985720399079526_3456976976861934131_n.jpg
Tene od lat każdego dnia poprawiała humor wielu ludziom. źródło: facebook.com/zoolodz

Internauci nie kryją żalu. Wielu od lat regularnie odwiedzało urocze zwierzę

Oficjalny komunikat informujący o tym, że Tena odeszła za Tęczowy Most opublikowano w mediach społecznościowych. Wielu internautów praktycznie natychmiast otwarcie wyraziło swój żal: 

  • “Żegnaj, Tena. Twoje 11 lat życia przyniosło radość i uśmiech tym, którzy Cię otaczali. Kapibary są niezwykłymi stworzeniami, a Ty byłaś wyjątkową towarzyszką. Twoja pamięć będzie żyła w sercach tych, którzy Cię kochali”;
  • “Była taka piękna!”;
  • “Tak mi przykro…”;
  • “Śpij słodko aniołku”;
  • “Niech spoczywa w pokoju”.

Warto podkreślić, że Tena miała nie tylko długie ale również udane życie. W łódzkim ogrodzie zoologicznym mogła liczyć na wszystko, czego potrzebowała. 

Źródło: facebook.com/zoolodz