Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > W kratce kanalizacyjnej coś się poruszało. Strażacy otworzyli właz i zamarli, to wcale nie był pies ani kot
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 16.11.2023 11:04

W kratce kanalizacyjnej coś się poruszało. Strażacy otworzyli właz i zamarli, to wcale nie był pies ani kot

Zwierzę w studzience kanalizacyjnej
Zwierzę w studzience kanalizacyjnej, źródło: thedodo.com @CORPO DE BOMBEIROS MILITAR DE BIGUAÇU

Strażacy dostali zgłoszenie, informujące o zwierzęciu uwięzionym w studzience kanalizacyjnej. Kiedy specjaliści zabrali się do akcji ratunkowej, okazało się, że czworonóg, który utknął w podziemiach dużego miasta, nigdy nie powinien był znaleźć się wśród ludzi. To było dzikie zwierzę. Nikt nie wie jakim sposobem największy gryzoń świata znalazł się w tym miejscu.

Przechodnie dostrzegli w studzience kanalizacyjnej zwierzę. Potrzebowało pomocy

Pracownicy służb ratunkowych zawsze muszą być gotowi do działania. Pewnego dnia strażacy stacjonujący w dużym mieście zostali wezwani na pomoc w uwolnieniu zwierzaka uwięzionego w studzience kanalizacyjnej. O fakcie tym poinformowali ich przypadkowi przechodnie.

Specjaliści niezwłocznie udali się we wskazane miejsce i zabrali się do czynności ratowniczych. Musieli wyciąć dziurę wokół kratki kanalizacyjnej, inaczej nie byliby w stanie wyjąć czworonoga z dziury w ziemi. 

Kiedy zdali sobie sprawę z tego, kto utknął w studzience kanalizacyjnej, nie byli w stanie uwierzyć własnym oczom.

jkhj.JPG
Zwierzę na początku bało się wyjść ze studzienki, źródło: thedodo.com @CORPO DE BOMBEIROS MILITAR DE BIGUAÇU
Weterynarz ostrzega. Jedna z rzeczy, którą każdy ma w domu, może być śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt

W studzience utknął największy gryzoń na świecie

W miejskiej studzience kanalizacyjnej utknęło dzikie zwierzę, należące do gatunku, który nie jest znany z tego, że zakrada się na tereny zurbanizowane. Chodzi o największego gryzonia na świecie, kapibarę. Czworonóg ten ze względu na swoje przyjazne usposobienie i uroczy wygląd jest uwielbiany przez wielu ludzi. 

Historia wydarzyła się w Brazylii. Zwierzęta te naturalnie występują w tej części świata. Jednak z reguły unikają ludzi i miast, tym bardziej podziemi. Dlatego dla specjalistów tak wielkim szokiem było to, że uratowali kapibarę. Jadąc na akcję ratunkową, byli przekonani, że chodzi o psa lub kota. 

kkjh.JPG
Kapibara nie była przekonana, czy zaufać ludziom, którzy otworzyli kratkę, źródło: thedodo.com @CORPO DE BOMBEIROS MILITAR DE BIGUAÇU

Nie wiadomo jak kapibara dostała się do studzienki kanalizacyjnej

Przez pierwsze kilka chwil kapibara bała się wyjść ze studzienki kanalizacyjnej. Ratownicy postanowili jej w tym pomóc. Myśleli, że zwierzę może mieć jakiś uraz, przez co nie będzie w stanie samodzielnie tego zrobić. Jednak kiedy gryzoń znalazł się na powierzchni, jasne stało się, że nie ma już się czym martwić. 

Kapibarze nic nie dolegało. Zwierzę wróciło do swojego środowiska naturalnego. Nie udało się ustalić, jakim cudem dziki czworonóg znalazł się w miejskiej studzience kanalizacyjnej. Prawdopodobnie to na zawsze pozostanie słodką tajemnicą kapibary. 

ghjgfh.JPG
Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem, źródło: thedodo.com @CORPO DE BOMBEIROS MILITAR DE BIGUAÇU

Źródło: thedodo.com