Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-10-02T134502.952

Twitter.com @prezydent.pl

Burza w Internecie po słowach Agaty Dudy. „Drzewa ważniejsze od ludzi?"

2 Października 2021

(Ostatnia zmiana: 12 Października 2021)

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Na terenie Nadleśnictwa Piotrków rozpoczęła się wielka akcja sadzenia drzew "SadziMY". Po raz kolejny w uroczystym rozpoczęciu akcji udział wzięła para prezydencka. Na Twitterze Andrzeja Dudy pojawiły się urocze zdjęcia ze zwierzętami, ale to słowa jego żony poruszyły internautów.

Jeszcze przed inauguracją akcji "SadziMY" para prezydencka odwiedziła Leśny Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Kole, na terenie Nadleśnictwa Piotrków. Andrzej i Agata Dudowie mogli tam napatrzeć się na zwierzaki oraz wziąć udział w ich karmieniu, co miało spopularyzować troskę o zwierzęta wśród Polek i Polaków.

trutka mała

Chorzów: dwa psy walczą o życie, zostały otrute. Właściciele czworonogów przerażeni

CZYTAJ DALEJ

Słodkie zwierzaczki i sadzenie drzew

Na zdjęciach opublikowanych przez Andrzeja Dudę na Twitterze widzimy na przykład, jak prezydent karmi osiołka z butelki i fotografuje spektakularnego orła, a jego żona z troską pochyla się nad schorowanymi kotami.

Niestety, ocieplanie wizerunku pary prezydenckiej chyba nie do końca się udało, a w każdym razie nie przekonało internautów. Słowa pary prezydenckiej, wygłoszone w czasie inauguracji akcji "SadziMY", wywołały duże kontrowersje wśród internautów.

Kontrowersyjna wypowiedź Agaty Dudy

W czasie uroczystości prezydent powiedział, że sadzenie lasów daje wielorakie korzyści całemu społeczeństwu, chroni klimat, daje miejsce wypoczynku i tworzy cenny zasób. Agata Duda dodała, że szczególnie cieszy ją fakt, iż wizyty w lasach mają walory edukacyjne dla dzieci. Pani prezydentowa jest z zawodu nauczycielką, nie dziwi więc, że zwróciła uwagę na edukacyjny aspekt sadzenia lasów.

To jednak właśnie słowa Agaty Dudy oburzyły internautów. Pod twitterowym wpisem Andrzeja Dudy pojawiło się wiele komentarzy, nawiązujących do trwającego kryzysu na wschodniej granicy.

- Sadzicie drzewa, bo drzewa są ważniejsze od ludzi? - dopytuje jeden z internautów.

- Dzieci na białoruskiej granicy mają się cieszyć, że obcują z polskimi lasami, koczując bez dachu nad głową? - czytamy w innym komentarzu.

Najwyraźniej kontrast między sielankową sceną w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt i troską pani prezydentowej o edukację dzieci ze smutnym losem nieletnich imigrantów na granicy z Białorusią był dla internautów zbyt gryzący.

A Wy jak sądzicie? Czy internauci słusznie oburzają się na słowa Agaty Dudy? Myślicie, że wizyta w Ośrodku rehabilitacji Zwierząt i sadzenie drzew skutecznie ocieplą ich wizerunek? Dajcie znać w komentarzach na naszym Facebooku.

Zobaczcie wpis Andrzeja Dudy, pod którym zaroiło się od krytycznych komentarzy:


Źródło: Twitter.com @prezydent.pl, Super Express

Czy wiesz wszystko o pająkach? Przetestuj swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 7

Jak nazywa się grupa, do której należą pająki?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Komar tygrysi znowu wykryty w Niemczech. Czy Polacy mają powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nietypowe zgłoszenie ws. uwięzionej kózki. Wpadła jak śliwka w kompot

Czytaj więcej >

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >