Swiatzwierzat.pl
kot mundial

youtube/BeanymanSports

Buczenie tłumu podczas konferencji na mundialu. Rzecznik Brazylii zrzucił kota ze stołu

8 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Podczas konferencji przedmeczowej, w której udział brali dziennikarze oraz reprezentant Brazylii – Vinicius Junior, doszło do głośnego buczenia publiczności. Na taką reakcje naraził się rzecznik kadry Canarinhos, który zrzucił ze stołu kota zakłócającego wypowiedzi sportowca. Dalsze losy zwierzęcia nie są znane.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze 2022 rozgrzewają emocje sportowe do czerwoności. Bury kot najwyraźniej również został fanem piłki nożnej, ponieważ chciał przyjrzeć się z bliska sportowcowi, który akurat brał udział w konferencji prasowej poprzedzającej mecz Brazylia - Chorwacja. Duże oburzenie na sali wywołała nie tyle obecność zwierzaka, co sposób, w jaki potraktował go rzecznik brazylijskich piłkarzy.

Kot wyrzucony z konferencji prasowej w Katarze

Nikt nie mógł się spodziewać, że na konferencji poprzedzającej jeden z meczów rozgrywanych w ramach Mundialu 2022 w Katarze pojawi się tajemniczy mruczący gość. Kot, zupełnie nieskrępowany obecnością piłkarzy, dziennikarzy i fotoreporterów, elegancko wskoczył na stół ustawiony przed sportowcami, czemu towarzyszyły ekspresywne odgłosy ze strony publiczności. Zdarzenie rozbawiło wszystkich zebranych.

kot na konferencji

youtube/BeanymanSports

Wszystko wskazywało na to, że bezpański mruczek, ku uciesze zgromadzonych, czuł się tam jak prawdziwa gwiazda, a widownia nie miała nic przeciwko jego obecności. Cierpliwość stracił jednak rzecznik prasowy brazylijskiego zespołu.

Choć przedstawiciel brazylijskiej drużyny na początku uśmiechał się w stronę kamery, a nawet głaskał zwierzę po grzbiecie, w pewnym momencie postanowił pozbyć się go z blatu. Nie byłoby w tym nic budzącego potępienie, gdyby nie bezpardonowy sposób, w jaki to zrobił.

kot materac

Kot w roli testera materaca. Próby zrozumienia, jak działa pianka memory, rozkładają na łopatki

CZYTAJ DALEJ

Rzecznik Brazylii zrzucił kota ze stołu

Rzecznik Canarinhos złapał mruczka za kark oraz skórę na grzebie, po czym bez krztyny zastanowienia zrzucił go na podłogę. Sądząc po wyrazie pyska zwierzęcia, nagły uchwyt oraz zepchnięcie na podłogę nie było komfortowym doświadczeniem. Taka reakcja nie mogła umknąć uwadze zgromadzonej widowni, która od razu zaczęła buczeć na mężczyznę, tym samym wyrażając swoje niezadowolenie.

kot na konferencji

youtube/BeanymanSports

Sam zainteresowany nie widział nic złego w swoim zachowaniu, ponieważ był wyraźnie zaskoczony negatywną reakcją dziennikarzy. Na swoją obronę wykonał ten sam gest w powietrzu, jakby starał się pokazać, że nie zrobił zwierzakowi krzywdy, choć nie ulega wątpliwości, że sposób pozbycia się kota ze stołu mógł być bardziej delikatny.

O zaistniałej sytuacji rozpisały się media na całym świecie, twierdząc, że rzecznik prasowy drużyny z Brazylii nie jest fanem kotów i zdecydowanie mógłby zachować się czulej w stosunku do ciekawskiego zwierzaka.

rzecznik Brazylii

youtube/BeanymanSports

Nie zagłębiając się w szczegóły, należy podkreślić, że chwyt kota za fałd skóry na karku nie powinien być stosowany jako metoda unieruchomienia zwierzęcia, gdyż powoduje u niego strach i dodatkowo jeszcze go stresuje. Podnoszenie za tę część ciała mruczka przez człowieka nie powinno mieć miejsca i może być praktykowane tylko w pewnych okolicznościach, przede wszystkim przez matkę w pierwszych tygodniach życia kocięcia.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

źródło: przegladsportowy.onet.pl; natemat.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Kot uciekł na tory, pracownicy kolei odmówili pomocy. Pociąg rozjechał zwierzę na oczach właścicieli

Czytaj więcej >

Koty

Rodzice starali się uspokoić płaczące dziecko, lecz bez skutku. Czarny kot pokazał im, jak się to robi

Czytaj więcej >
unsplash/Ray Zhou

Koty

Dlaczego kotu śmierdzi z pyszczka? 5 możliwych przyczyn nieświeżego oddechu

Czytaj więcej >

Koty

Jak rozpoznać, że kot czuje się niekochany? Te sygnały o tym świadczą

Czytaj więcej >

Koty

Była najmniejsza z miotu, ale nadrabiała uszami. Kotka Lilo pokonała wszystkie przeciwności losu

Czytaj więcej >

Koty

Bezpański kot macha do każdego, kto odwiedza schronisko. W jego oczach wciąż tli się nadzieja

Czytaj więcej >