Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie ilustracyjne

pexels/SHVETS production

Brytyjczycy mają poważny problem. „Nie śpimy, bo lisy uprawiają seks"

10 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Mieszkańcy Londynu zmagają się z bezsennością. Przyczyną problemów ze snem nie jest jednak zakłócanie ciszy nocnej przez głośne imprezy czy kłótnie sąsiedzkie. Wszystkiemu winien okres godowy lisów.

Liczba lisów miejskich w Wielkiej Brytanii stale rośnie. Nikt nie wie dokładnie, jak duża jest populacja tych ssaków żyjących w brytyjskich miastach. Nawet władze lokalne zaniechały kontrolowania ich liczby. Szacuje się, że w samym tylko Londynie może przebywać aż 10 tysięcy osobników.

Mieszkańcy chcą spać, a lisy baraszkować

Londyńczycy mają już dosyć zwierząt o spiczastych pyszczku i puszystym ogonie, których przenikliwe wrzaski wybudzają ich głęboką nocą. Zwierzęta te utworzyły kolonie, a ich wzmożona aktywności przypada na okres od zmierzchu do świtu.

W okresie godowym, gdy samce kręcą się po ulicach, znacząc swój teren i wyją ostrzegawczo na rywali, dla mieszkańców tego kraju przespanie całej nocy jawi się niczym nieosiągalne marzenie. Pod ich oknami co noc mają miejsce seksualne podboje, którym nie są w stanie położyć kresu.

Żmija

Leśnicy ostrzegają: uważaj na pełzających mieszkańców lasu

CZYTAJ DALEJ

Jak donosi portal informacyjny "My London", mieszkańcy zamożnej, eleganckiej dzielnicy Maida Vale zgodnie przyznają, że obecność jurnych zwierząt odbija się na ich zdrowiu i samopoczuciu. Okres godowy, któremu towarzyszy głośne szczekanie, od dłuższego czasu nie pozwala im zmrużyć oka.


- To trwa bez przerwy. Jeśli nie rodzą młodych, to właśnie je płodzą - opowiada Steve Wilcox, który mieszka w Maida Vale od 1987 roku.

Zdaniem mężczyzny problem przybrał na sile przed dwoma laty i od tamtej pory mieszkańcy są zmuszeni wysłuchiwać conocnych uciech w wykonaniu drapieżnych ssaków z rodziny psowatych. Odławianie i wypuszczanie lisów poza przedmieściami okazuje się nieskuteczne, zważywszy na zawrotne tempo, z jakim przybywa kolejnych przedstawicieli tego gatunku.

Warto jednak zaznaczyć, że zgodnie z ustawą o ochronie dzikiej przyrody i krajobrazu z 1981 roku lisa naprzykrzającego się ludziom można zabić tylko w sposób humanitarny.

9 najrzadszych, ale szalenie pięknych kotów. Większość Polaków nawet nie wie, że istnieją!

Te rasy kotów są nie tylko rzadkie, ale przede wszystkim niezwykle fascynujące! Mają wyjątkowy wygląd i charakter, a swoją oryginalnością zachwycą każdego. Warto je poznać! (fot. unsplash/Tran Mau Tri Tam)

Zobacz galerię >

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: se.pl, dailystar.co.uk

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Wstrząsające odkrycie spacerowicza. Sześciometrowe boa i pytony znalezione w worku

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nie masz pomysłu na Walentynki? Nazwij karalucha imieniem swojego eks

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Na belgijskim lotnisku zamarzły trzy niedźwiedzie. Na całym świecie pozostało ich 5-10 tysięcy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Stwór wynurzył się z wody, trzymając zwłoki 4-latka w szczęce. Paraliżujące sceny w Indonezji, ludzie nie dowierzali

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Niedźwiedzica zawstydziła niejedną influencerkę. Zrobiła sobie 400 selfie

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę. Zwierzę nie zamierzało puścić. Rodzice dostali srogą nauczkę

Czytaj więcej >