Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie podglądowe - border collie

unsplash/Brent Olson

USA: Suczka border collie odziedziczyła majątek po swoim panu. Stała się jednym z najbogatszych zwierzaków na świecie

13 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Suczka o imieniu Lulu może i wygląda jak każdy przedstawiciel rasy border collie, jednak bardzo daleko jej do miana zwyczajnego psa. Okazuje się, że jest najprawdziwszą elitą wśród czworonogów, którą stać na życie w przepychu i bogact

Cena szczeniaka border collie średnio wynosi 3000 zł za psa z hodowli zarejestrowanego przez FCI. Co ciekawe, w przypadku suczki Lulu ze stanu Tennessee w Stanach Zjednoczonych potencjalny właściciel musiałby wydać na jej zakup kilkadziesiąt razy więcej. W tym przypadku tylko prawdziwego milionera stać by było na jej adopcję. 

Najbogatszy border collie na świecie

Lulu należała do amerykańskiego milionera 84-letniego Billa Dorris, który odszedł pod koniec 2020 roku. Mężczyzna z pewnością darzył swoją towarzyszkę wielką sympatią, zważając na fakt, iż zdecydował się przepisać jej cały swój majątek w wysokości 5 milionów dolarów, czyli ponad 18 milionów złotych.

Zmarły opiekun border collie nie zawsze miał wystarczająco dużo czasu, aby zajmować się swoim pupilem, dlatego z pomocą przychodziła jego przyjaciółka - 88-letnia Martha Burton. To właśnie ona po śmierci milionera adoptowała Lulu i odtąd będzie rozporządzać odziedziczonym przez nią majątkiem. 

- Naprawdę nie wiem, co o tym myśleć, prawdę mówiąc. On kochał tego psa (...) To dobry piesek - powiedziała pani Burton dla News Channel 5.

Pieskie życie wcale nie musi być najgorsze

Warto zaznaczyć, że odziedziczona fortuna ma zostać w całości przeznaczona na opiekę nad zwierzęciem. Zmarłemu właścicielowi suczki border collie zależało na tym, aby wiodła ona życie w spokoju oraz miłości, a także nigdy nie trafiła do schroniska. 

- 5 milionów dolarów zostanie przekazane do funduszu powierniczego, który zostanie utworzony po mojej śmierci, aby zaopiekować się moim border collie - Lulu. Ma to zaspokoić wszystkie potrzeby Lulu. Pies pozostanie w posiadaniu Marthy Burton - głosi testament.

Wszystko wskazywałoby na to, że 8-letnia suczka przez resztę swojego życia będzie opływać w luksusach. Jednakże 88-letnia wyznała, że nie ma zamiaru przesadnie rozpieszczać Lulu. Nie ma w planach kupować jej niepotrzebnych błyskotek czy gadżetów, które w oczach czworonoga nie mają większej wartości. 

Opiekunka zwierzaka, który wszedł w posiadanie horrendalnie wielkiej fortuny, z pewnością nie musi się martwić o to, że nie starczy jej pieniędzy na pokrycie nawet najbardziej wyszukanych psich potrzeb nowego pupila. Co jednak stanie się po tym, jak Lulu przejdzie na drugą stronę Tęczowego Mostu? Tego już niestety nie wiadomo. 

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >