Zdjęcie podglądowe - border collie
Źródło: unsplash/Brent Olson

USA: Suczka border collie odziedziczyła majątek po swoim panu. Stała się jednym z najbogatszych zwierzaków na świecie

13 Lutego 2021

Suczka o imieniu Lulu może i wygląda jak każdy przedstawiciel rasy border collie, jednak bardzo daleko jej do miana zwyczajnego psa. Okazuje się, że jest najprawdziwszą elitą wśród czworonogów, którą stać na życie w przepychu i bogactwie. Wszystko zawdzięcza swojemu zmarłego właścicielowi, który pozostawił jej w spadku cały swój majątek.

Cena szczeniaka border collie średnio wynosi 3000 zł za psa z hodowli zarejestrowanego przez FCI. Co ciekawe, w przypadku suczki Lulu ze stanu Tennessee w Stanach Zjednoczonych potencjalny właściciel musiałby wydać na jej zakup kilkadziesiąt razy więcej. W tym przypadku tylko prawdziwego milionera stać by było na jej adopcję.

Najbogatszy border collie na świecie

Lulu należała do amerykańskiego milionera 84-letniego Billa Dorris, który odszedł pod koniec 2020 roku. Mężczyzna z pewnością darzył swoją towarzyszkę wielką sympatią, zważając na fakt, iż zdecydował się przepisać jej cały swój majątek w wysokości 5 milionów dolarów, czyli ponad 18 milionów złotych.

Zmarły opiekun border collie nie zawsze miał wystarczająco dużo czasu, aby zajmować się swoim pupilem, dlatego z pomocą przychodziła jego przyjaciółka - 88-letnia Martha Burton. To właśnie ona po śmierci milionera adoptowała Lulu i odtąd będzie rozporządzać odziedziczonym przez nią majątkiem.

- Naprawdę nie wiem, co o tym myśleć, prawdę mówiąc. On kochał tego psa (...) To dobry piesek - powiedziała pani Burton dla News Channel 5.

Ukraińska gwiazda Instagrama wytatuowała swoją kotkę. Chcąc się wytłumaczyć, rozpętała w sieci prawdziwą burzęUkraińska gwiazda Instagrama wytatuowała swoją kotkę. Chcąc się wytłumaczyć, rozpętała w sieci prawdziwą burzęCzytaj dalej

Pieskie życie wcale nie musi być najgorsze

Warto zaznaczyć, że odziedziczona fortuna ma zostać w całości przeznaczona na opiekę nad zwierzęciem. Zmarłemu właścicielowi suczki border collie zależało na tym, aby wiodła ona życie w spokoju oraz miłości, a także nigdy nie trafiła do schroniska.

- 5 milionów dolarów zostanie przekazane do funduszu powierniczego, który zostanie utworzony po mojej śmierci, aby zaopiekować się moim border collie - Lulu. Ma to zaspokoić wszystkie potrzeby Lulu. Pies pozostanie w posiadaniu Marthy Burton - głosi testament.

Wszystko wskazywałoby na to, że 8-letnia suczka przez resztę swojego życia będzie opływać w luksusach. Jednakże 88-letnia wyznała, że nie ma zamiaru przesadnie rozpieszczać Lulu. Nie ma w planach kupować jej niepotrzebnych błyskotek czy gadżetów, które w oczach czworonoga nie mają większej wartości.

Opiekunka zwierzaka, który wszedł w posiadanie horrendalnie wielkiej fortuny, z pewnością nie musi się martwić o to, że nie starczy jej pieniędzy na pokrycie nawet najbardziej wyszukanych psich potrzeb nowego pupila. Co jednak stanie się po tym, jak Lulu przejdzie na drugą stronę Tęczowego Mostu? Tego już niestety nie wiadomo.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł