Swiatzwierzat.pl
pies i kamera

youtube/Stephen Messenger

Bezpański pies wszedł do kliniki weterynaryjnej. Poprosił tylko o jedno

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Bezpański pies wszedł do jednej z kliniki w Brazylii, widząc otwarte drzwi. Zwierzak cierpliwie czekał na swoją kolej, na szczęście szybko zauważyli go pracownicy. Pies miał tylko jedną prośbę do lekarzy, ale za to jak ważną. Był ranny i potrzebował pomoc

Większość zwierząt unika weterynarzy jak ognia, a jednak gdyby nie oni to wiele dwu i czworonogów mogłoby nie żyć. Medycy starają się pomóc naszym pupilom. Często nie jest to łatwe i przyjemne, jednak bez dwóch zdań konieczne. Kiedy weterynarze z jednej z brazylijskich lecznic zauważyli samodzielnie wchodzącego psa do środka, mogli być zszokowani. Zwierzak nie miał rodziny, więc nikt nie mógł go przyprowadzić prosząc o pomoc dla niego. Pies musiał zrobić to za siebie. 

Pomoc dla schorowanego psa 

- Wszedł i wyciągnął poranioną łapę do przodu, chcąc się przywitać i pokazując nam, że cierpi - powiedziała wet. Dayse Ferreira dla The Dodo. - Byliśmy zaskoczeni tym, że pies wiedział, gdzie zgłosić się po pomoc.

Lekarka zaprosiła psa do gabinetu. Chciała zobaczyć, z czym ma do czynienia. Już na pierwszy rzut oka spostrzegła, że rana w łapie psa nie jest poważna. Jednak zwierzę zachowywało się tak jakby nie tylko łapa była jego problemem. 

Ferreira przebadała czworonoga i szybko odkryła kolejny powód jego wizyty. Pies był pokryty pchłami, na dodatek miał małego guza. Na szczęście, usunięcie go było możliwe. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Nowe życie, nowy dom  

Wizyta w gabinecie lekarskim nie tylko dała psu nowe życie, ale i nadzieję na nowy dom. Weterynarze nie mogli wypuścić zwierzaka z powrotem na ulicę. Zdecydowali się znaleźć dla niego nowy i kochający dom. Quindim, bo tak otrzymał na imię psiak swoim odważnym zachowaniem skradł serca wielu osób. Do kliniki zaczęły napływać zgłoszenia adopcyjne. Każdy chciał przygarnąć tak mądrego psa, który w swoim życiu przeszedł naprawdę wiele. 

- Quindim szybko przestał wyglądać na chorego. Był bardzo podekscytowany ludźmi, którzy się o niego zatroszyli - dodała lekarka.

Mamy nadzieję, że psu udało się znaleźć nowy dom i już nigdy nie będzie bezdomny! 

Zobacz wideo:

Podobne artykuły

piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >
pies i robbie

Psy

Adoptowany chłopiec postanowił ocalić psy w podeszłym wieku. "Wiem, jak to jest być niekochanym”

Czytaj więcej >
Nagranie z monitoringu

Psy

Bezczelnie ukradł yorka, gdy właściciel był na zakupach. Wszystko uchwyciła kamera

Czytaj więcej >
Łatek

Psy

Starsi państwo poprosili o pomoc w transporcie pieska. Zgłosił się wicemarszałek Sejmu

Czytaj więcej >
Golden retriever i króliczki

Psy

Golden retriever adoptował zagubione króliczki. Zajął się nimi w najczulszy sposób

Czytaj więcej >
Jan Błachowicz

Psy

Jan Błachowicz o obowiązkach właścicieli zwierząt. Ma ważny apel do fanów

Czytaj więcej >