Swiatzwierzat.pl
Bezdomny pies

twitter/humorandanimals

Starszy mężczyzna zauważył na ulicy bezdomnego psa. Jego wspaniały gest podbił serca internautów

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Wszyscy udawali, że nie widzą bezdomnego psa wałęsającego się po zatłoczonym placu w Turcji. Wydawało się, że już nikt nie wyciągnie w jego stronę pomocnej dłoni, gdy niespodziewanie tuż przed nim zjawił się starszy mężczyzna. Drobny gest miłosierdzia, ja

Nie trzeba mieć wcale wiele czasu czy dużo pieniędzy, żeby pomagać. To właśnie drobne gesty świadczą o wielkości człowieka, a dobroczynność na rzecz ludzi i zwierząt jest jednym z najlepszych wyznaczników tego, czy dana osoba ma dobre serce. Bez wątpienia mieszkaniec Turcji, który pojawił się opublikowanym w sieci wideo, może się poszczycić ponadprzeciętną wrażliwością i współczuciem. 

Bezdomny pies czuł się niewidzialny

Nagranie, które pojawiło się w ostatnim czasie na platformie Twitter wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród internautów z najróżniejszych zakątków świata. Przedstawia ono plac mieszczący się w jednym z miast Turcji, gdzie tłum spieszących się ludzi mija dwa bezdomne czworonogi. Zwierzęta szwendają się bez celu, jak gdyby nawet nie liczyły na to, że ktokolwiek zrezygnuje z pędu za codziennymi obowiązkami i zatrzyma się, by im pomóc.

Turcy generalnie mają dosyć ambiwalentny stosunek wobec bezdomnych psów i kotów. Ludzie przyzwyczaili się do ich widoku na ulicach, jednak zwykle trzymają się od nich na dystans. Nie oznacza to jednak, że wszystkie bezpańskie zwierzaki są traktowane z obojętnością.

Część osób regularnie je dokarmia, tworzy im schronienie z kartonów oraz koców, a podczas trudnych warunków pogodowych pozwala nawet nocować w ogrzewanych budynkach. To naprawdę wspaniała i godna naśladownictwa inicjatywa. 

Tym razem o mieszkańcach Turcji zrobiło się głośno za sprawą pewnego mężczyzny, który nie potrafił zignorować błąkającego się po placu bezdomnego psiaka w typie owczarka. To, co zrobił, by ulżyć mu w trudnej sytuacji, sprawia, że serce każdego miłośnika zwierząt rośnie z dumy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Godny zapamiętania gest

Na krótkim wideo widzimy, że przechodzień w maseczce zbliża się w stronę czworonoga stojącego obok ulicznej umywalki ściennej. Niewiele się zastanawiając, odkręcił wodę, nabrał zimny płyn w złożone ręce. Nie chodziło mu jednak o profilaktyczne przemycie dłoni, o którym tak głośno podczas trwającej pandemii.

Starszy mężczyzna miał w tym zupełnie inny cel. Nabrał wodę z umywalki tylko po to, by psiak zaspokoił męczącego go pragnienie. Przyglądając się reakcji zwierzęcia, łatwo dostrzec, że jest niezmiernie wdzięczny za okazaną mu pomoc. Niby tak prosty gest, a z pewnością znaczył dla niego wiele! 

Nagranie z udziałem mężczyzny z Turcji jest niezbitym dowodem na to, że dobrzy i bezinteresowni ludzie wciąż istnieją. Czasem wystarczy tylko na chwilę się zatrzymać i rozejrzeć dookoła, by ich dostrzec. Jeśli nie wierzycie, to sami obejrzyjcie poniższe wideo.

Zobacz nagranie:

 Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >
pies i robbie

Psy

Adoptowany chłopiec postanowił ocalić psy w podeszłym wieku. "Wiem, jak to jest być niekochanym”

Czytaj więcej >
Nagranie z monitoringu

Psy

Bezczelnie ukradł yorka, gdy właściciel był na zakupach. Wszystko uchwyciła kamera

Czytaj więcej >
Łatek

Psy

Starsi państwo poprosili o pomoc w transporcie pieska. Zgłosił się wicemarszałek Sejmu

Czytaj więcej >
Golden retriever i króliczki

Psy

Golden retriever adoptował zagubione króliczki. Zajął się nimi w najczulszy sposób

Czytaj więcej >
Jan Błachowicz

Psy

Jan Błachowicz o obowiązkach właścicieli zwierząt. Ma ważny apel do fanów

Czytaj więcej >