Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Starszy mężczyzna zauważył na ulicy bezdomnego psa. Jego wspaniały gest podbił serca internautów
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 14.03.2021 01:00

Starszy mężczyzna zauważył na ulicy bezdomnego psa. Jego wspaniały gest podbił serca internautów

Bezdomny pies
twitter/humorandanimals

Nie trzeba mieć wcale wiele czasu czy dużo pieniędzy, żeby pomagać. To właśnie drobne gesty świadczą o wielkości człowieka, a dobroczynność na rzecz ludzi i zwierząt jest jednym z najlepszych wyznaczników tego, czy dana osoba ma dobre serce.

Bez wątpienia pewien starszy mężczyzna, który pojawił się opublikowanym w sieci wideo, może się poszczycić ponadprzeciętną wrażliwością i współczuciem. 

Bezdomny pies czuł się niewidzialny

Nagranie, które pojawiło się na platformie Twitter wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród internautów z najróżniejszych zakątków świata. Przedstawia ono plac mieszczący się w jednym z miast Turcji, gdzie tłum spieszących się ludzi mija dwa bezdomne czworonogi. Zwierzęta szwendają się bez celu, jak gdyby nawet nie liczyły na to, że ktokolwiek zrezygnuje z pędu za codziennymi obowiązkami i zatrzyma się, by im pomóc.

Turcy generalnie mają dosyć ambiwalentny stosunek wobec bezdomnych psów i kotów. Ludzie przyzwyczaili się do ich widoku na ulicach, jednak zwykle trzymają się od nich na dystans. Nie oznacza to jednak, że wszystkie bezpańskie zwierzaki są traktowane z obojętnością.

Część osób regularnie je dokarmia, tworzy im schronienie z kartonów oraz koców, a podczas trudnych warunków pogodowych pozwala nawet nocować w ogrzewanych budynkach. To naprawdę wspaniała i godna naśladownictwa inicjatywa. 

Tym razem o mieszkańcach Turcji zrobiło się głośno za sprawą pewnego mężczyzny, który nie potrafił zignorować błąkającego się po placu bezdomnego psiaka w typie owczarka. To, co zrobił, by ulżyć mu w trudnej sytuacji, sprawia, że serce każdego miłośnika zwierząt rośnie z dumy.

Godny zapamiętania gest

Na krótkim wideo widzimy, że przechodzień w maseczce zbliża się w stronę czworonoga stojącego obok ulicznej umywalki ściennej. Niewiele się zastanawiając, odkręcił wodę, nabrał zimny płyn w złożone ręce. Nie chodziło mu jednak o profilaktyczne przemycie dłoni, o którym tak głośno podczas trwającej pandemii.

Starszy mężczyzna miał w tym zupełnie inny cel. Nabrał wodę z umywalki tylko po to, by psiak zaspokoił męczącego go pragnienie. Przyglądając się reakcji zwierzęcia, łatwo dostrzec, że jest niezmiernie wdzięczny za okazaną mu pomoc. Niby tak prosty gest, a z pewnością znaczył dla niego wiele! 

Nagranie z udziałem mężczyzny z Turcji jest niezbitym dowodem na to, że dobrzy i bezinteresowni ludzie wciąż istnieją. Czasem wystarczy tylko na chwilę się zatrzymać i rozejrzeć dookoła, by ich dostrzec. Niestety, po tym, jak wideo zdobyło popularność, zniknęło w sieci z nieznanych powodów.

 Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt: