Swiatzwierzat.pl
Bezdomna suczka

instagram/karen_and_queen_nala

Bezdomny owczarek podąża za kobietą do samego domu. Wybrał ją sobie na nową mamę

31 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Bezpański owczarek niemiecki postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie znaleźć nowy, kochający dom. Los chciał, że suczka trafiła akurat na kobietę o złotym sercu. Wróciła z nią do domu akurat w samą porę, by podarować jej prezent niespodziankę.

Kobieta o imieniu Karen wybrała się na poranną przechadzkę po sąsiedztwie. Idąc pustym chodnikiem, nie mogła nie zauważyć, że ktoś ją śledzi. Jej śladami podążył bezpański owczarek niemiecki.

Bezpański pies podąża za kobietą do samego domu

Jeden spacer odmienił życie Karen na zawsze. Odkąd zauważyła błąkającego się czworonoga, nie mogła go już tam zostawić. Natychmiast poczuła do niego silnego przywiązanie i obawiała się, że zwierzę zostało porzucone ze względu na swoją rasę.

scale (33)

Pozostawała jednak kwestia sprowadzenia pupila do domu. Samotnie spacerujący pies był wyraźnie zainteresowany napotkaną kobietą, ale na wszelki wypadek zachowywał dystans. Karen próbowała nakłonić suczkę, żeby ta do niej podeszła, ale była zbyt przestraszona. Kobieta usiadła na krawężniku i zwyczajnie poczekała, aż zwierzę nabierze do niej zaufania.

scale (34)

Wkrótce Karen dowiedziała się, że bezpańskiego psiaka widywano w okolicy wiele razy, jednak żaden z sąsiadów nie potrafił go nakłonić do tego, by się do niego zbliżył. Wtedy kobieta zrozumiała, że płochliwy owczarek przybłąkał się do niej nie bez powodu.

Mężczyzna z kartonem

Do autobusu wsiada mężczyzna z dziwnym kartonem. Zawartość umiliła przejażdżkę reszcie pasażerów

CZYTAJ DALEJ

Po stracie swojego ukochanego golden retrievera o imieniu Loli w 2019 roku, Karen rozważała zakup kolejnego psa, ale wciąż nie czuła się w pełni gotowa. Nie miała pojęcia, że ​​jej nowa najlepsza przyjaciółka nieoczekiwanie wkroczy w jej życie. Uznała więc opiekę nad bezpańskim zwierzakiem za przeznaczenie i swój obowiązek.

Po kilkunastu minutach sunia pozwoliła się pogłaskać i wróciła ze swoją nową właścicielką do domu. Między zwierzęciem a kobietą szybko zrodziła się przyjaźń, a nowa podopieczna otrzymała imię Nala.

- Nala poszła za mną i odsunęła ode mnie wszelkie obawy związane z adopcją psa – powiedziała Karen w rozmowie z "The Dodo". - Czasami zdarzają się sytuacje, na które myślisz, że nie jesteś gotowy, a los wkracza i mówi:„ Hmm, tak, jesteś”.

scale (35)

Karen nakręciła film dokumentujący historię Nali i udostępniła go w mediach społecznościowych. Krótkie nagranie poruszyło serca tysięcy internautów, którzy życzyli duetowi przyjaciół wszystkiego dobrego. Wkrótce Karen zamieściła aktualizację statusu, w którym przyznała, że przez cały czas sunia ukrywała przed nią jeden bardzo istotny szczegół, a mianowicie ciążę.

Suczka obdarowała właścicielkę szczeniaczkami

Weterynarz domyślił się, że Karen znalazła Nalę, gdy była w czwartym tygodniu ciąży, ale ponieważ nie jadła dużo, suczka nie wykazywała wyraźnych oznak ciąży. Dopiero wraz ze zmianą diety i regularnymi posiłkami wszystko stało się jasne.

Zaledwie kilka dni po tym, jak Karen podzieliła się radosną nowiną na temat swojej podopiecznej, Nala urodziła osiem zdrowych szczeniąt - 6 samców i 2 samiczki.

- Nala jest najlepszą mamą! Wciąż jestem w wielkim szoku, ale jestem bardzo szczęśliwa! - przyznaje Karen.

scale (36)
302436413 154345593934565 2619494674496280546 n
scale (37)

Chociaż Karen nie planowała adopcji zwierząt domowych w najbliższej przyszłości, dzisiaj z całą pewnością przyznaje, że nie zamieniłaby Nali na żadnego innego psa na świecie.

- Jedyne, co mogę teraz zrobić, to upewnić się, że jest bezpieczna i szczęśliwa na zawsze. Uratowałam ją, ale ona też uratowała mnie – powiedziała Karen. 

302185495 140451118682860 5581965234592879851 n

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Archiwum Grażyny Rutowskiej

Można się zdziwić, jakie zwierzaki skradły serca Polaków w PRL-u. Dziś mało kto pamięta

Przed pięćdziesięcioma laty na podwórkach i w parkach próżno było szukać piesków rasy chihuahua, szpiców miniaturowych czy golden retrieverów. Naszym rodzicom i dziadkom towarzyszyły za to owczarki niemieckie, pudle, boksery oraz kundelki. Tematem fotografii z tamtych czasów byli także mruczący przyjaciele człowieka - w archiwach zachowały się dziesiątki zdjęć z kotami we wszystkich możliwych umaszczeniach. Pozwól zabrać się w podróż w czasie i na nowo odkryć, jakim zwierzętom Polki i Polacy deklarowali swoją miłość.

Zobacz galerię >

Sprawdź, ile wiesz o rybach z polskich wód. Nie tylko wędkarze mogą popisać się ich znajomością

Pytanie 1 z 9

Najstarsza hodowana przez człowieka ryba to...

Źródło: The Dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Jakie są najpopularniejsze imiona dla psów w 2022 roku?

Czytaj więcej >

Psy

Rasy psów z tendencją do tycia. Z łatwością mogą stać się grube

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego psy lubią drapanie po brzuchu? Zdradzamy powody

Czytaj więcej >

Psy

Rasy psów, które najczęściej gryzą dzieci. Najnowsze badania

Czytaj więcej >

Psy

Jak oduczyć psa niszczenia mebli? Garść prostych porad

Czytaj więcej >

Psy

Najczęstsze choroby u psów rasy chihuahua. Poradnik dla opiekuna

Czytaj więcej >