Swiatzwierzat.pl
łosiątko

Global News / YouTube

Akcja ratunkowa na rzece w Kanadzie. Kajakarze ruszyli z pomocą niezwykłemu zwierzęciu

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Scott Linton płynął z kolegą Bennym kajakiem po rwącej rzece w okolicach miasta Calgary w Kanadzie. Nagle usłyszał dziwny dźwięk, a kątem oka dostrzegł poruszenie na skale. Gdy się odwrócił, nie mógł uwierzyć własnym oczom.

Benny pierwszy spostrzegł niezwykłe stworzenie. Wskazał palcem na skałę i krzyknął z niedowierzaniem "Łoś!" Mężczyźni patrzyli ze zdziwieniem na łosia, a właściwie łosiątko, przytulone do grani nad wodną kipielą. Zanim Scott i Benny zaczęli zgadywać, jak też mały łoś zdołał wspiąć się na skały nad rzeką, sytuacja przybrała groźny obrót.

Interwencja EKOSTRAŻ-y

Ranne zwierzę leżało na podwórku w centrum miasta. Do akcji wkroczyła EKOSTRAŻ

CZYTAJ DALEJ

Dramatyczne chwile w rwącej rzece

- Chyba wystraszyliśmy tego łosia - tłumaczy Scott w wywiadzie dla Global News. - Drgnął gwałtownie i wpadł do wody. Nie było czasu na myślenie, tylko spojrzeliśmy z Bennym po sobie i zaczęliśmy działać.

Mężczyźni uwiązali się do kajaków i dzielnie wskoczyli w wodę. Musieli się spieszyć. Łosiątko walczyło o życie z żywiołem, który w każdej chwili mógł porwać je i roztrzaskać o skały.

Na szczęście Scott jest strażakiem, a Benny zawodowym kajakarzem. Mężczyznom udało się wyłowić łosia z rwącej rzeki i przenieść go na suchy ląd.

- To dziewczynka. Miała może ze cztery tygodnie, ale nie chciała się przytulać - żartuje Scott.

Kajakarstwo dostarcza ekstremalnych wrażeń

Łosiątko otrząsnęło się z wody i odbiegło do lasu. Scott i Benny słyszeli odległe nawoływanie dorosłego łosia, pewnie matki nieszczęsnego łosiątka. Wszystko wskazuje na to, że teraz łosiowa rodzinka znowu jest w komplecie.

Dla Scotta to nie pierwsza taka przygoda. Parę lat wcześniej uratował z rzeki jelenia. Jak pisze strażak na swoim Instagramie, pływanie po rzece często dostarcza niezwykłych wrażeń. To dla niego sposób na relaks i zebranie sił do stawiania czoła codziennym wyzwaniom.

Łosie symbolem Kanady

Łosie to wspaniałe zwierzęta, osiągające nieraz gigantyczne rozmiary. Kiedy opiekują się młodymi, zdarza im się przeganiać wycieczkowiczów, a nawet taranować samochody. Z natury są jednak spokojne i niegroźne. Stanowią jeden z symboli Kanady.

Źródło: Global News

Zobacz nagranie dramatycznej akcji ratunkowej na profilu YouTube Global News:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >