Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > "Uwaga: agresywny pies”. Tak pitbull zniósł wizytę u weterynarza, musiały przytrzymać go dwie osoby
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 16.10.2023 12:52

"Uwaga: agresywny pies”. Tak pitbull zniósł wizytę u weterynarza, musiały przytrzymać go dwie osoby

Pies u weterynarza
Pies u weterynarza, źródło: tiktok.com/@ayralorranagomes

Dorosły pitbull wylądował w gabinecie weterynaryjnym. Po zabiegu chirurgicznym wymagał zmiany opatrunków. W czynności tej brało udział aż trzech specjalistów. Filmik ukazujący reakcję czworonoga na zabiegi pielęgnacyjno-medyczne podbił media społecznościowe. Czworonóg wzbudził wśród internautów mnóstwo emocji. 

Pitbulle mają złą sławę wśród ludzi. Uważane są za groźne i trudne do ułożenia

W mediach krąży wiele opowieści o psach, które brutalnie atakują człowieka praktycznie bez przyczyny. Wiele z nich dotyczy rasy amerykański pitbullterrier. Niestety, sugerując się ich gabarytami, pitbulle bywają niesprawiedliwie oceniane jako “maszyny do zabijania”. Z jednej strony złą sławę przyniosły im brutalne walki psów, z drugiej zaś nieodpowiedzialni opiekunowie, którzy nie potrafią zapanować nad swoimi podopiecznymi. Jednak coraz częściej właściciele tych czworonogów pokazują, że nie zawsze musi tak być. 

Niedawno ogromne zamieszanie wzbudziła reakcja pitbulla na widok mężczyzny atakującego dziecko. Kolejnym internetowym hitem okazało się być nagranie przestawiające zachowanie pitbulla w gabinecie weterynaryjnym. Do obsługi czworonoga zaangażowano aż trzy specjalistki. 

Nigdy nie spuszczaj odchodów zwierzaków domowych w sedesie. Weterynarz wyjaśnia dlaczego. Obrzydliwe

"Uwaga, agresywny pies". Pitbull pokazał swoje prawdziwe oblicze

Pitbull, który swoim zachowaniem podbił serca użytkowników mediów społecznościowych, ma na imię Hancock. Zwierzak niedawno przeszedł zabieg chirurgiczny i w związku z tym musiał stawić się na wizytę kontrolną, podczas której należało zmienić opatrunki. Filmik dokumentujący tę okoliczność został żartobliwie zatytułowany “Uwaga: agresywny pies”.

Wiele zwierząt agresywnie reaguje na wszelkie czynności związane z ingerencją w okolicach obolałych miejsc. Biorąc pod uwagę gabaryty Hancocka oraz wymiary jego szczęki, zadanie to mogło być dużym wyzwaniem nawet dla doświadczonego specjalisty z zakresu medycyny weterynaryjnej. Okazało się, że Hancock nie ma nic wspólnego ze stereotypowym pitbullem. Wręcz przeciwnie - zachowanie czworonoga w gabinecie weterynaryjnym było rozczulające.

ht.JPG
Aż trzy osoby brały udział w poskromieniu pitbulla, źródło: tiktok.com/@ayralorranagomes

Nie taki pitbull zły. Większość cech, które przypisujemy psim rasom, to tylko stereotypy

Jak doskonale widać na poniższym filmie, zwierzak nie miał najmniejszych zamiarów się bronić przed pracowniczkami lecznicy weterynaryjnej. Zamiast tego korzystał z każdej okazji na podarowanie lekarce całusa. Co więcej, Hancock nie wiercił się i cierpliwie czekał aż wszystko co musi zostać przy nim zrobione zostanie zrealizowane. 

Wielu internautów przyznało, że zarówno wygląd, jak i zachowanie pitbulla są rozbrajające. Mnóstwo osób przywołało własne historie związane z wizytami w gabinecie weterynaryjnym i wyraziło chęć osobistego poznania tak sympatycznego i wyrozumiałego czworonoga. 

Źródło: tiktok.com/@ayralorranagomes