Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > 48-latek zagryziony przez psy. Policja ustala właściciela zwierząt
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 25.07.2022 15:46

48-latek zagryziony przez psy. Policja ustala właściciela zwierząt

policja
policja.gov.pl

Dwa psy, prawdopodobnie owczarki belgijskie, zagryzły 48-letniego mężczyznę. Mężczyzna jechał na rowerze, gdy wybiegły na niego zwierzęta. Jeden z czworonogów został odstrzelony przez policjantów, drugi zdążył uciec.

Jak przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka, do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, 23 lipca w Skarbicieszu w gminie Jeziorzany (woj. lubelskie). Przy drodze gruntowej natrafiono na zwłoki mężczyzny w średnim wieku.

48-latek zagryziony przez psy

Na ciele martwego mężczyzny znajdowały się liczne obrażenia, głównie rany kąsane i szarpane. Ze względu na to, że przy ciele 48-letniego mieszkańca powiatu lubartowskiego były również ślady łap, zaczęto podejrzewać, iż to właśnie psy odpowiadają za śmierć mężczyzny. Najprawdopodobniej były to owczarki belgijskie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, obok zwłok znajdował się rower, dlatego wiele wskazuje na to, że mężczyzna został zaatakowany podczas jazdy. 48-latek próbował uciekać, ale kiedy upadł, zwierzęta rzuciły się w jego kierunku.

Jedno ze zwierząt nie żyje, trwa ustalanie właściciela

Przybyli na miejsce funkcjonariusze znaleźli agresywne psy na jednej z posesji, które miały zaatakować mężczyznę. Podjęta została decyzja o ich uśpieniu, aby przetransportować je na obserwację. 

Podczas próby ich uśpienia zwierzęta wykazywały wzmożoną agresję, dlatego finalnie zadecydowano o ich odstrzale. Jak przekazuje Kępka, jeden z owczarków został odstrzelony na miejscu przez funkcjonariusza policji, natomiast drugi został na pewno postrzelony, po czym uciekł w okoliczne łąki. Trwają poszukiwania zwierzęcia, a także podjęto próbę ustalenia tożsamości jego właściciela. Prokuratura wszczęło śledztwo prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Decyzją prokuratora, zarówno ciało 48-latka, jak też martwy pies, zostały zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok. Została ona zaplanowana na najbliższą środę, tj. 27 lipca.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: rmf24.pl, lublin112.pl