Swiatzwierzat.pl
Szczeniaczek

SPCA

18-latek dopuścił się szeregu zatrważających czynów. Eutanazja szczenięcia była jedynym wyjściem

18 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Właściciel półrocznego szczenięcia o imieniu Kia był zmuszony udać się w zagraniczną podróż. Pod swoją nieobecność pozostawił zwierzę pod opieką syna, 18-letniego Logana Smoora. Po powrocie suczka była w opłakanym stanie i potwornie cierpiała.

Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jakie prawa mają zwierzęta. Wciąż jednak dochodzi do brutalnych przestępstw, które bulwersują opinię publiczną. Poprzez nagłaśnianie takich wydarzeń i wyrażanie sprzeciwu możemy ograniczyć aktywność oprawców zwierząt oraz uzmysłowić osobom podnoszącym rękę na psy, koty i inne stworzenia, że nie pozostaną bezkarni.

Nastolatek złamał szczenięciu 11 kości, zwierzę trzeba było uśpić

Historię, o której za chwilę przeczytasz, pokazuje, że niezależnie od stopnia pokrewieństwa nie można kryć przestępców i przymykać oka na krzywdę bezbronnych istot. 18-letni Logan Smoore miał zaopiekować się szczeniakiem, podczas gdy jego ojciec był zagranicą. Gdy kilka dni później właściciel zwierzęcia wrócił z podróży, piesek był bardzo zestresowany i szukał pomocy.

Mężczyzna szybko zorientował się, że półroczny kundelek został poturbowany i wymagał natychmiastowej interwencji lekarzy. Skontaktował się więc z weterynarzem. Niestety stan półrocznego szczenięcia był tak poważny, że specjaliści rozkładali ręce z bezsilność.

BeFunky-collage - 2022-09-18T112650.782

Pies miał 11 złamań - dwa poważne złamania dolnej szczęki, kilka złamań czaszki, kilka złamanych żeber i trzy złamane kości nóg. W dodatku był zagłodzony i nie widział na prawe oko. Aby zakończyć jego cierpienia, Kia musiało zostać uśpiona z powodu poniesionych obrażeń i zaniedbania z rąk swojego tymczasowego opiekuna. Po dokonanym zabiegu weterynarz niezwłocznie powiadomił policję.

szesciomiesieczny-szczeniak-2.jpg

W ocenie Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt, pobicie Kii znajduje się na szczycie corocznej listy "hańby dla społeczeństwa", która przedstawia 15 najgorszych przypadków znęcania się nad zwierzętami odnotowanymi w Nowej Zelandii.

- Na samą myśl o tym, jak bardzo cierpiała mała Kia, czuję ból. Zwykłe, podstawowe czynności jak jedzenie, picie czy załatwianie się, były dla niej wręcz niemożliwe do wykonania i sprawiały nieopisany ból. Jak można tak skrzywdzić drugą istotę? No jak? – odniosła się do sprawy obrończyni praw zwierząt Claire Ripper.

Oprawcę zwierząt dosięgła zasłużona kara

Jedynym pocieszeniem jest fakt, iż oskarżony został doprowadzony przed organ wymiaru sprawiedliwości. Sędzia Jane Farish nie miała wątpliwości co do winy 18-letniego Logana Smoora, skazując go na 15 miesięcy więzienia i dożywotni zakaz posiadania zwierzątChłopak oprócz znęcania się nad szczeniakiem, odpowiadał za zabicie swojego szczura domowego, napaść na kobietę i zdemolowanie autobusu.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

DK IMAGES/Science Photo Library/East News

Kocie rasy o kręconej sierści. Włosy zakończone loczkami upodabniają je do owieczek

Jednokolorowe, łaciate, pręgowane, szylkretowe. Wyróżnia się aż 15 różnych kolorów włosów u kotów. Choć odcienie ich sierści łączą się w niepowtarzalne kompozycje, rzadko wspomina się o mruczkach z nietypową strukturą futra. Oto kocie rasy z kręconą, falistą i kędzierzawą sierścią. Są one dowodem na to, że natura lubi zaskakiwać - i to bardzo!

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: newsner

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >

Psy

Nowe przepisy dotyczące zwierząt wkrótce wejdą w życie. Będą spore zmiany

Czytaj więcej >