Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > 13-latka chciała popisać się przed znajomymi. Dla zabawy dręczyła psa, ale miała dobrą "wymówkę"
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 24.08.2023 15:22

13-latka chciała popisać się przed znajomymi. Dla zabawy dręczyła psa, ale miała dobrą "wymówkę"

Interwencja policji
Interwencja policji ws. 13-letniej dziewczynki, źródło: pixabay/sakarakus, 339731

Ludzkie okrucieństwo wobec zwierząt nie zna granic. Okazuje się, że również osoby nieletnie są zdolne do bestialskich czynów wobec zwierząt. Co gorsza, często ich opiekunowie prawni doskonale zdają sobie z tego sprawę i nie widzą w tym nic niepokojącego. W Warszawie na jaw wyszła kolejna sprawa dotycząca znęcania się nad zwierzętami. Uczennica szkoły podstawowej pastwiła się nad psem i rozsyłała rówieśnikom nagrania dokumentujące krzywdę niewinnego stworzenia. Oprawczyni ma zaledwie trzynaście lat. 

Policjanci z Woli dostali zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzęciem

Kilka dni temu policjanci z wydziału profilaktyki społecznej nieletnich i patologii z Woli otrzymali zgłoszenie na temat dziewczynki, która regularnie znęca się nad swoim psem. Według dostarczonych informacji, czworonóg był bity po głowie i karku. Nieletnia oprawczyni nagrała swoje zachowanie, po czym udostępniła je osobom trzecim

Filmik trafił w ręce przedstawicieli prawa. Był wystarczającym powodem ku temu, żeby przeprowadzić interwencję mającą na celu zabezpieczenie zwierzęcia. 

Dziecko sprzeciwiło się dręczeniu zwierząt w przedszkolu. Za swoją odwagę zapłaciło wysoką cenę

Oprawczyni psa ma trzynaście lat

Funkcjonariusze policji udali się pod wskazany adres. W mieszkaniu zastali trzynastolatkę oraz psa, który był katowany na filmie dołączonym do zawiadomienia o przestępstwie. Czworonóg trafił pod opiekę pracowników schroniska dla zwierząt.

Według wstępnych informacji ustalono, że pies był nie tylko bity ale również głodzony. Zdarzały się okresy, w których nie miał nawet dostępu do wody. 

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych podjęto decyzję o przesłuchaniu trzynastolatki. Dziewczynka tłumaczyła, że pies przywykł do takiego traktowania

Dziewczynka stanie przed sądem dla nieletnich

Na podstawie zeznań nieletniej oprawczyni psa oraz zebranych dowodów, zachowania dziewczynki zostały określone jako czyn karalny dotyczący znęcania się nad zwierzętami (art. 35 ust.1 z ustawy o Ochronie Zwierząt). Sprawa została przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich.

Póki co, nie udostępniono żadnych innych szczegółów dotyczących opisanej sprawy. Nie wiadomo, czy opiekunowie prawni trzynastolatki wiedzieli o bestialskim zachowaniu dziewczynki. Pracownicy policji z warszawskiej Woli apelują: 

- Każdy z nas powinien pamiętać, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami (…), skontaktuj się z policją.

Źródło: wola.policja.gov.pl