Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > "Żywią się futrami". Banalne hasło z krzyżówki, a mało kto zna odpowiedź
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 09.11.2023 13:08

"Żywią się futrami". Banalne hasło z krzyżówki, a mało kto zna odpowiedź

Krzyżówka: żywią się futrami
Krzyżówka: żywią się futrami. Źródło: Świat Zwierząt, commons.wikimedia.org

Niektóre hasła w krzyżówkach są ogromnym wyzwaniem, nawet dla tych, którzy spędzili mnóstwo czasu na odgadywaniu różnych zagadek słownych. Okazuje się, że najbardziej banalne bywają też najbardziej podchwytliwe. Sprawdź, czy potrafisz rozwiązać krzyżówkę, która dla wielu osób jest zbyt trudna. W tym przypadku duże znaczenie ma wiedza o zwierzętach. 

Z pozoru łatwe hasło w krzyżówce, może być kłopotliwe

Ludzie dzielą się na dwie grupy: wielbicieli zagadek na spostrzegawczość oraz fanów krzyżówek. Tym razem, przygotowane wyzwanie szczególnie ucieszy osoby, które zaliczają się do drugiej z wymienionych grup. 

Pewne hasło, które często powtarza się w słownych łamigłówkach, brzmi następująco: “żywią się futrami”. Okazuje się, że wiele osób jest bardzo zdezorientowanych po przeczytaniu tego zdania. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma ono najmniejszego sensu.

Jednak po dłuższym zastanowieniu niektórym udaje się wpaść na prawidłowe rozwiązanie. Wiesz, co trzeba wpisać w poniższą kolumnę, aby poprawnie rozwiązać krzyżówkę?

unnamed (1).jpg
Hasło w krzyżówce: “Żywią się futrami”. Źródło: Świat Zwierząt
Numer alarmowy dla zwierząt? To rewolucja! Startuje ANIMAL HELPER, teraz niech się boją oprawcy

Wiedza o zwierzętach bywa niezbędna do rozwiązania krzyżówek

Okazuje się, że wiedza o zwierzętach przydaje się wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy. W hasłach z krzyżówek zaskakująco często chodzi o najróżniejsze gatunki stworzeń, które kojarzy zdecydowana większość ludzi. Jednak kiedy o jakimś gatunku nie mówi się wprost, czasami nie sposób wpaść na to, że to o niego chodzi. 

Jeżeli masz problem ze znalezieniem prawidłowej odpowiedzi na hasło “żywią się futrami”, zastanów się, jakie zwierzę jest nieproszonym gościem w szafie.

Druga podpowiedź: ten gatunek nienawidzi zapachu lawendy. 

unnamed (2).jpg
Rozwiązanie hasła w krzyżówce: “Żywią się futrami”. Źródło: świat zwierząt

Łamigłówki ze zwierzętami to świetny pomysł na relaks

Rozwiązywanie krzyżówek wymaga posiadania dużej wiedzy o różnorodnej tematyce. Jednak wielbiciele zwierząt nie muszą ograniczać się jedynie do słownych zagadek

Równie dużym wyzwaniem połączonym ze świetną zabawą, bywają zagadki na spostrzegawczość. Co więcej, im bardziej szalone jest zadanie, tym większą popularnością się ono cieszy.

Okazuje się, że rozróżnienie pitbulla od ziemniaka nie zawsze jest takie łatwe. Brzmi abstrakcyjnie? No cóż, domowe pupile potrafią na zdjęciach wyglądać zupełnie inaczej niż w rzeczywistości. Sprawdź, czy Ty jesteś w stanie sprostać nietypowemu wyzwaniu!

Źródło: materiał autorski