Swiatzwierzat.pl
Żyrafa

youtube/Optrex

Żyrafa żegna umierającego pracownika ZOO. „To był wyjątkowy moment"

9 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pracownik ogrodu zoologicznego Diergaarde Blijdorp w Rotterdamie, który od 25 lat pełnił rolę dozorcy, zachorował na nowotwór. Przed śmiercią mężczyzna miał ostatnią prośbę, błagał o możliwość pożegnania się z żyrafami. Fundacja Ambulance Wish postanowiła spełnił jego marzenie.

54-letni Mario przez większość swojego dorosłego życia pracował jako dozorca rotterdamskiego ogrodu zoologicznego. Jednym z jego obowiązków było pilnowanie porządku na wybiegach dla zwierząt. Na przestrzeni lat zapałał szczególnym uczuciem do konkretnego gatunku.

Umierający mężczyzna poprosił o ostatnią wizytę w ZOO

Kiedy Mario zachorował na nieuleczalny nowotwór i nie był już w stanie wstać z łóżka o własnych siłach ani swobodnie mówić, wiedział, że jego czas jest już policzony. Przed śmiercią poprosił o spełnienie ostatniego życzenia. Było nim pożegnanie z podopiecznymi ZOO oraz współpracownikami.

Na miejsce zawiozła go karetka, którą zorganizowała Fundacja Ambulance Wish. Przykuty do łóżka obserwował majestatyczne żyrafy, które tak bardzo uwielbiał. W pewnym momencie jedno ze zwierząt zbliżyło się do umierającego człowieka i wykonała poruszający gest. Dotykając go pyskiem, wyglądała jakby całowała opiekuna na pożegnanie.

- Żyrafa wyraźnie go rozpoznała. Ona czuła, że coś jest nie tak. Niestety Mario jest w zaawansowanym stadium choroby, co utrudnia mu mowę oraz komunikację. Jego twarz była jednak pełna smutku - przyznał Kees Veldboer, założyciel Fundacji Ambulance Wish.

Publiczna toaleta

Szczur wyskoczył ze szkolnej toalety, ugryzł dziecko w pośladek. Internauci: "Trauma do końca życia"

CZYTAJ DALEJ

- Zarówno ludzie jak i zwierzęta posiadają inteligencję emocjonalną, co pozwala im na wytwarzanie pomiędzy sobą głębokich więzi i relacji. Jesteśmy pewni, że zwierzaki były szczęśliwe, że mogły ujrzeć Mario po raz ostatni. Musiał być dla nich wspaniałym opiekunem – podkreślił Veldboer.

Miejmy nadzieję, że obecność ukochanych zwierząt sprawiła, że w ostatnich chwilach ból był chociaż odrobinę bardziej znośny.

Zobacz nagranie:

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Przetestuj swoją wiedzę o wilkach!

Pytanie 1 z 9

Jak mówi się na samca wilka?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >