świece
Źródło: pixabay.com/Arcaion

Nie żyje 81-latek. Stratował go hipopotam, bliscy nie mogą uwierzyć

3 Lutego 2021

81-latek z Zimbabwe stracił życie w strasznych okolicznościach, mieszkańcy okolicy i bliscy nie mogą uwierzyć. Mężczyzna został staranowany przez dzikie zwierzę, gdy wypasał bydło. Nie udało się go uratować.

Dzikie zwierzę śmiertelnie zaatakowało 81-latka. Do strasznego wypadku doszło w Zimbabwe w południowej Afryce na początku tego tygodnia. W poniedziałek 1 lutego Langson Svondero wypasający bydło został znienacka zaatakowany i staranowany przez hipopotama. Był z nim jego mały wnuk.

Zwierzę staranowało mężczyznę

Langson Svondero mieszkał wprowincji Masvingo w południowo-wschodniej części Zimbabwe. W dniu wypadku, wieczorem 1 lutego był ze swoim wnukiem na wypasie bydła.

Hipopotam wyłonił się z zarośli zupełnie nagle i od razu zaczął szarżować na 81-latka. Wnuk mężczyzny próbował go ostrzec, jednak wszystko rozegrało się w ułamku sekundy.

Zwierzę podbiegło do Svondero i kilka razy ugryzło go w nogę. 81-latek upadł na ziemię, a wtedy hipopotam zaczął po nim deptać.

Przeciętny samiec hipopotama waży od 1500 do 1800 kg, samica zaś od 1300 do 1500 kg. Starcie z tak ogromnym zwierzęciem jest śmiertelnie niebezpieczne.

Przerażony wnuczek ofiary pobiegł do wioski po pomoc, jednak obrażenia były bardzo poważne. Gdy mieszkańcy dotarli na miejsce wypadku, Svondero już nie żył.

Już od jutra w Biedronce. Hit dla właścicieli zarówno psów, jak i kotówJuż od jutra w Biedronce. Hit dla właścicieli zarówno psów, jak i kotówCzytaj dalej

81-latek zmarł na miejscu

Bliscy i mieszkańcy wioski są w szoku. Śmiertelne ataki dzikich zwierząt nie zdarzały się w tym rejonie Zimbabwe zbyt często, aż do niedawna.

Rzecznik Parków Narodowych i władz zarządzających sprawami dzikiej przyrody w Zimbabwe, Tinashe Farawo przekazał portalowi Herald.co.zw, że w ostatnim czasie w tym regionie odnotowuje się coraz więcej incydentów z udziałem ludzi i dzikich zwierząt.

Farawo przypuszcza, że hipopotam mógł przybyć z położonej niedaleko rzeki Chiredzi. Zespół do zbadania okoliczności śmierci 81-latka został już wysłany na miejsce.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: fakt.pl

Następny artykuł