Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Zobaczyła nietypowe zwierzę w ogrodzie i chwyciła za aparat. "Co to jest?", domysły padają na Czupakabrę
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 19.08.2023 10:30

Zobaczyła nietypowe zwierzę w ogrodzie i chwyciła za aparat. "Co to jest?", domysły padają na Czupakabrę

Kobieta uchwyciła tajemnicze zwierzę buszujące po jej ogrodzie
Kobieta uchwyciła tajemnicze zwierzę buszujące po jej ogrodzie, fot. Facebook/Tina Henderson Kahlig

Kobieta stanęła jak wryta, kiedy zobaczyła, że po jej ogródku buszuje tajemnicze zwierzę. Chwyciła za telefon i zrobiła zdjęcie, które podzieliło internautów. Niektórzy widzą w stworzeniu psa z chorobą skóry, a inni… Czupakabrę. O sprawie zrobiło się tak głośno, że musieli wkroczyć lokalni urzędnicy.

Tajemnicze zwierzę odwiedziło ogródek kobiety. Sięgnęła po telefon, internauci byli zdumieni

Właścicielka domu przecierała oczy ze zdumienia, kiedy zauważyła, że po jej ogródku chodzi niezidentyfikowane zwierzę. Wygłodniałe stworzenie pokusiło się na skosztowanie owoców, które spadły na trawnik.

Zachowując bezpieczny dystans, kobieta sięgnęła po telefon. Nie chciała podchodzić do potencjalnie niebezpiecznego zwierzęcia, ale wiedziała, że sprawa nie da jej spokoju. Musiała poznać tożsamość tajemniczego przybysza, który odwiedził jej ogródek.

Nie spodziewała się, że wykonane przez nią zdjęcia zrobią w Internecie taki szum. Do przeczytania miała dziesiątki komentarzy, w których ludzie snuli swoje hipotezy. Sprawa była tak głośna, że zainteresowały się nią lokalne media, a zagadkę chcieli rozwiązać także urzędnicy.

chupacabra (1).jpg
Niezidentyfikowane zwierzę odwiedziło ogródek kobiety. Sprawą zajęli się urzędnicy, fot. Facebook/Tina Henderson Kahlig
Staruszka chciała przegonić koty sprzed domu. Nie odeszła daleko, nagle zza rogu wyrosło dzikie zwierzę

Internauci w szoku. Tajemnicze stworzenie to... Czupakabra?

W sieci zawrzało, na niewyraźnym zdjęciu internauci dopatrują się dziesiątek różnych stworzeń. Czworonożny zwierz z długim ogonem i postawionymi uszami wywołało zacięte dyskusje.

Niektóre z hipotez były prawdopodobne, a inne – bardziej szalone. Internauci żartowali, że na zdjęciu widzą Czupakabrę – mityczne stworzenie popularne w latynoamerykańskich krajach. Inni teoretyzowali, że może to być wilkowór tasmański, jednak i z tą hipotezą był niemały problem.

Zdjęcie wykonano w Teksasie w Stanach Zjednoczonych, a wilk tasmański zamieszkiwał tereny Australii. Piszemy o nim w czasie przeszłym, ponieważ gatunek uznany jest za wymarły od XX wieku.

Nieco bardziej realistyczne hipotezy wskazywały, że może być to puma, kojot czy hiena. Jak jest naprawdę? O opinię spytano ekspertów z lokalnego zoo.

Eksperci przedstawiają swoje hipotezy. Odkrywają tożsamość tajemniczego zwierzęcia

O konsultację poproszono Rachel Malstaff, dyrektorkę zoo w San Antonio. Uspokajamy, to nie Czupakabra. Według kobiety tajemnicze stworzenie to pies lub kojot. Internauci wskazują, że podobnie oceniają zdjęcia programy do rozpoznawania zwierząt.

Inni eksperci podkreślili, że na zdjęciu prawdopodobnie znajduje się pies ze świerzbem. Zmieniona chorobowo skóra według nich utrudniła identyfikację. 

Mimo sceptycyzmu ekspertów internauci nadal obstają przy swoim. Dopóki lokalne władze nie schwytają zwierzęcia, nadal będą wierzyć, że na zdjęciu znajduje się Czupakabra.

Źródło: o2.pl