Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Znaleźli kota, jego ubranko odebrało im mowę. Policja poszukuje opiekuna
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 13.04.2024 12:11

Znaleźli kota, jego ubranko odebrało im mowę. Policja poszukuje opiekuna

kot
fot. facebook/Everett - Massachusetts Animal Control

W okolicy szkoły przechodnie znaleźli kota, który błąkał się w alejkach parku. Zaskoczeni jego nietypowym wyglądem oraz tym, że w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby być jego opiekunem, o zajściu poinformowali policję. Funkcjonariusze nie pozostali obojętni na los zwierzaka.

Znaleźli kota w parku

Wszystko wydarzyło się w okolicy Parlin School w mieście Everest w Stanach Zjednoczonych. Wezwani przez ratowników z  Everett – Massachusetts Animal Control Pound policjanci bardzo zdziwili się treścią zgłoszenia. Mianowicie wolontariusze powiadomili ich, że znaleziony kot kręci się po okolicy sam, choć jego wygląd wskazuje na to, że ma opiekunów.

Mruczek miał na sobie ubranko z uroczym wzorem, a więc wątpliwości nie podlegał fakt, że ktoś się nim opiekuje. Ponadto zwierzę było bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi. Nie uciekało, nie bało się kontaktu z mundurowymi i domagało się pieszczot.

Szczeniak chwiejnym krokiem podszedł do małej dziewczynki. Film hitem w sieci Mają nawet 12 tysięcy zębów i potrafią spać kilka lat. O jakim zwierzęciu mowa?

Policjanci zajęli się wyjątkowo uroczym kotem

Funkcjonariuszom nie pozostało nic innego, jak włączyć się w akcje ratowania kota. Chcąc pomóc namierzyć jego opiekunów, w sieci opublikowali urocze zdjęcia zwierzaka w ubranku oraz nagranie, na którym przebywa z jednym z mundurowych. Pupil nie przestaje się o niego ocierać, mrucząc przy tym z zadowolenia.

Wraz z zamieszczonymi w mediach społecznościowych materiałami, ratownicy podali, jak można się z nimi skontaktować w celu odebrania zaginionego pupila. W akcję zaangażowała się również lokalna społeczność, która wielokrotnie udostępniała informacje, wierząc, że kot w ubranku w truskawki odnajdzie swoich opiekunów.

Nie tylko ubranko mruczka zwracało uwagę

Oprócz wyjątkowego stroju kota, uwagę zwraca również jego uroczy nosek. Wielu internatów dopatrzyło się na nim wzoru przypominającego serce. W związku z tym, że jego pyszczek jest w większej części biały, czarny element wyraźnie się na nim odznacza.

Ten kociak jest niezwykle czuły i rodzina musi za nim tęsknić - piszą w sieci policjanci, którzy szukają opiekunów zwierzaka.

Zarówno mundurowi, internauci jak i my mamy nadzieję, że kot w ubranku w truskawki już niebawem wróci do swoich właścicieli. Póki co wszyscy zwracają się do niego Truskawka, lecz być może już niebawem poznamy jego prawdziwe imię.