Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2022-09-01T095529.864

unsplash/Mor Shani

Znaleziono ciało 61-latka. Na brzegu rzeki został jego pies

1 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W Radzyniu Podlaskim samotny pies siedział na brzegu rzeki Białka i rozpaczliwie szczekał, co zwróciło uwagę przechodniów. O zwierzęciu pozostawionym bez opieki powiadomiono służby. Po przybyciu na miejsce policjanci odkryli, że doszło do tragedii.

Jedną z cech, które najbardziej cenimy u przyjaciół, jest wierność. Choć opisana historia nie ma szczęśliwego zakończenia, stanowi wspaniały przykłady psiej lojalności wobec swojego ludzkiego towarzysza.

Mężczyzna utonął w rzece. Na brzegu został jego pies

W sobotnie popołudnie, 27 sierpnia spacerowiczów, którzy przechadzali się w okolicach zalewu w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie) zaalarmował widok samotnie siedzącego czworonoga. Pies znajdował się na brzegu rzeki i rozpaczliwie ujadał. W pobliżu nie było właściciela.

Zaniepokojeni przechodnie wezwali policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze rozejrzeli się po okolicy. Wkrótce stało się jasne, że sprawa nie dotyczy wyłącznie pozostawienia psa bez opieki. Przy brzegu dostrzeżono leżącego w wodzie starszego mężczyznę.

Sylvester i Jennifer Stallone

Sylvester Stallone rozwodzi się po 25 lat małżeństwa. Uczucie przyćmiła miłość do psa?

CZYTAJ DALEJ

Natychmiast na pomoc wezwana została straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego. Strażacy wyciągnęli 61-latka z wody, podjęto też próbę resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ta jednak nie przyniosła skutku – wyjaśnia st. asp. Piotr Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim, cytowany przez portal lublin112.pl.

Niestety, mężczyzny nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon. Policjanci przyznają, że Okoliczności śmierci 61-letniego mieszkańca Radzynia Podlaskiego nie są znane.

Ukochany pupil nie mógł pomóc właścicielowi

Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok. Wykonane pod nadzorem prokuratora oględziny nie wykazały, aby w zdarzeniu mogły uczestniczyć osoby trzecie.

Jak ustalono, 61-latek często udawał się na przechadzkę wzdłuż rzeki wraz ze swoim psem. Jedna z hipotez głosi, że mężczyzna mógł źle się poczuć, a następnie upaść i niezauważony przez nikogo stoczyć się ze skarpy do rzeki. Na brzegu pozostał pies, który nie potrafił pomóc swojemu panu, dlatego z całych sił usiłował zwrócić uwagę innych spacerowiczów.

Dziennikarze "Faktu" przekazali, że zwierzę zostało przekazane pod opiekę rodziny zmarłego właściciela.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Archiwum Grażyny Rutowskiej

Można się zdziwić, jakie zwierzaki skradły serca Polaków w PRL-u. Dziś mało kto pamięta

Przed pięćdziesięcioma laty na podwórkach i w parkach próżno było szukać piesków rasy chihuahua, szpiców miniaturowych czy golden retrieverów. Naszym rodzicom i dziadkom towarzyszyły za to owczarki niemieckie, pudle, boksery oraz kundelki. Tematem fotografii z tamtych czasów byli także mruczący przyjaciele człowieka - w archiwach zachowały się dziesiątki zdjęć z kotami we wszystkich możliwych umaszczeniach. Pozwól zabrać się w podróż w czasie i na nowo odkryć, jakim zwierzętom Polki i Polacy deklarowali swoją miłość.

Zobacz galerię >

Sprawdź, ile wiesz o rybach z polskich wód. Nie tylko wędkarze mogą popisać się ich znajomością

Pytanie 1 z 9

Najstarsza hodowana przez człowieka ryba to...

Źródło: fakt.pl

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Dlaczego pies merda ogonem? To wcale nie musi oznaczać radości

Czytaj więcej >

Psy

Trener psów ujawnia 3 błędy w wychowaniu zwierząt. Absolutnie ich nie popełniaj

Czytaj więcej >

Psy

7 najbardziej wrażliwych ras psów. Należy je traktować delikatnie

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego pies podnosi przednią łapę? Poznaj 4 możliwe powody

Czytaj więcej >

Psy

Podatek od posiadania psa idzie w górę. Ile zapłacimy w 2023 roku?

Czytaj więcej >

Psy

Czy owczarek niemiecki często choruje? Na jakie choroby najczęściej?

Czytaj więcej >