Swiatzwierzat.pl > Psy > Znalazła na wycieraczce schorowane stworzenie. Ratowników zamurowało, w każdej chwili mogło zaatakować
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 23.09.2023 13:05

Znalazła na wycieraczce schorowane stworzenie. Ratowników zamurowało, w każdej chwili mogło zaatakować

Zwierzę znalezione na wycieraczce
Zwierzę znalezione na wycieraczce, źródło: facebook.com/FolsomAnimalServices

Pewna kobieta natknęła się na zwierzę, które potrzebowało pomocy. Stworzenie leżało skulone na wycieraczce pod drzwiami jej mieszkania. Natychmiast poinformowała o tym fakcie profesjonalistów z organizacji zajmującej się pomocą dla bezdomnych zwierząt. Była przekonana, że na teren jej posiadłości przybłąkał się porzucony pies. Dopiero po kilku godzinach okazało się, że cierpiące zwierzę jest przedstawicielem zupełnie innego gatunku. 

Znalazła zwierzę w krytycznym stanie

Sharon mieszka w jednorodzinnym domku otoczonym ogrodem. Pewnego ranka, podczas przechadzki po własnym skrawku zieleni, zauważyła, że przy drzwiach wejściowych do jej nieruchomości leży zwierzę. Już na pierwszy rzut oka widać było, że czworonóg jest w okropnym stanie.

Kobieta była przekonana, że to jakiś bezdomny pies, który postanowił schronić się w spokojnym kącie. Był bardzo słaby, nie próbował uciekać. Sharon skontaktowała się z przedstawicielami z lokalnej organizacji zajmującej się pomocą dla bezdomnych zwierząt i poprosiła ich o pomoc.

13645351_1035817516473226_7305171331696767439_n.jpg
Skóra czworonoga była w okropnym stanie, źródło: facebook.com/FolsomAnimalServices
Czy dziecko może wyjść samo z psem na spacer? Niewielu zna przepisy, a błąd może Cię sporo kosztować

Profesjonaliści przyjechali uratować bezdomnego psa

Przedstawiciele z organizacji zajmującej się pomocą dla bezdomnych zwierząt pojawili się pod wskazanym adres po kilku godzinach od zgłoszenia. Cierpiący czworonóg cały czas leżał w jednym kącie. Jasne było, że bez opieki weterynaryjnej nie ma szans na przetrwanie.

Aktywiści byli zadowoleni, że kobieta, która znalazła zwierzę postanowiła poprosić o pomoc. Wiele osób w takich sytuacjach jedynie przegania niechcianego gościa. 

13700188_1035817733139871_3184704300824870245_n.jpg
Aktywiści musieli zastosować procedury zapewniające im bezpieczeństwo podczas akcji ratowania zwierzaka, źródło: facebook.com/FolsomAnimalServices

Jednak okazało się, że stworzenie, które kobieta wzięła za psa, był przedstawicielem zupełnie innego gatunku. Sharon miała szczęście, że poprosiła o pomoc profesjonalistów. Gdyby sama próbowała pomóc czworonogowi, mogłoby to skończyć się tragicznie. 

Zrzut ekranu 2023-09-23 125855.png
Dzikie zwierzę przewieziono do centrum rehabilitacji. źródło: facebook.com/FolsomAnimalServices

Cierpiący pies okazał się być zupełnie innym zwierzęciem

Okazało się, że czworonóg, którego Sharon znalazła pod swoimi drzwiami, był młodym kojotem cierpiącym na zaawansowaną grzybicę. Aktywiści wiedzieli, że w takiej sytuacji konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności. Jednocześnie nie byli zdziwieni, że kobieta pomyliła zwierzę z psem. Dzikie gatunki psowate, szczególnie bardzo młode lub chore, mogą być łudząco podobne do psów domowych.

Zrzut ekranu 2023-09-23 125919.png
Księżniczka przeszła rehabilitację w ośrodku. źródło: facebook.com/FolsomAnimalServices

Przerażone dzikie zwierzę zostało zawiezione do specjalistycznego ośrodka, w którym profesjonaliści dołożyli wszelkich starań, aby je wyleczyć. W towarzystwie innych kojotów przeszła niesamowitą przemianę.

Zrzut ekranu 2023-09-23 125910.png
Kojot tymczasowo zamieszkał w wolierze z innymi zwierzętami. źródło: facebook.com/FolsomAnimalServices

Następnie młoda samica kojota, którą nazwano Princess (pl. Księżniczka) została wypuszczona na wolność. Wszystkie trzy kojoty rozbiegły się po 800-akrowym otwartym terenie, za pełną zgodą właściciela ziemi. Gdyby nie reakcja Sharon, czworonóg mógł jeszcze długie tygodnie cierpieć w męczarniach. Teraz ma szansę na długie życie w środowisku naturalnym. 

Zrzut ekranu 2023-09-23 130205.png
Samica kojota wróciła na wolność. źródło: facebook.com/FolsomAnimalServices

Źródło: facebook.com/FolsomAnimalServices, wamiz.it, thedodo.com