Znalazła kociaka brudnego od stóp do głów. Nagranie z pierwszej kąpieli chwyta za serce
Kto powiedział, że każdy kot musi bać się wody? Heidi Wrangles zajmuje się ratowaniem kociąt i na swoim profilu na TikToku pokazuje, że kąpiel może być dla nich przyjemnym doznaniem. Nagranie z udziałem małego Julio rozbiło bank, zdobywając ponad 50 milionów wyświetleń!
Koty nie lubią wody – to wniosek, który bez trudu wyciągniemy, oglądając filmy w Internecie bądź próbując samodzielnie wykąpać naszego pupila. Są jednak pewne wyjątki . Okazuje się, że przyzwyczajanie pupila od małego do kontaktu z wodą wcale nie musi skutkować traumą i podrapanymi rękoma.
Nagrała pierwszą kąpiel słodkiego kociątka
Heidi Wrangles to wolontariuszka z Nowego Jorku, która na co dzień zajmuje się ratowaniem kociąt i szukaniem dla nich właścicieli. Młoda Amerykanka chętnie dzieli się filmikami i zdjęciami swoich podopiecznych z obserwatorami na Tiktoku. Ostatnimi czasy jeden z mruczków do adopcji skradł serca zawrotnej liczby użytkowników platformy.
Jak dowiadujemy się z viralowego filmu, biało-czarny kotek imieniem Julio został znaleziony w składziku przy parkingu. Kilkutygodniowy samiec był umorusany i zapchlony, dlatego zanim dostałby szansę trafić do stałego domu, musiał odbyć dokładną kąpiel. Heidi pokazała, jak kotek dzielnie zniósł swój pierwszy zabieg pielęgnacyjny. Julio został włożony do niewielkich rozmiarów garnuszka z ciepłą wodą i pianą, po czym opiekunka kolistymi ruchami masowała jego ciałko, jednocześnie oczyszczając futerko ze wszelkich pasożytów i zanieczyszczeń. Wkrótce spłukała szampon pod bieżącą wodą i osuszyła kotka przy pomocy ręcznika.
Chociaż z początku Julio wydawał się nieco przestraszony, to jak na małego zucha przystało świetnie poradził sobie z tym zadaniem.
Jesteśmy pod wrażeniem, że przez całą kąpiel nawet nie pisnął!
Po wszystkim jego starania oczywiście zostały wynagrodzone miską pełną jedzenia i drapaniem za uchem.
Dlaczego koty boją się wody?
Lęk przed zmoczeniem futerka jest w tych stworzeniach głęboko zakorzeniony, gdyż sięga czasów ich przodków - kota nubijskiego ( Felis silvestris lybica) , podgatunku kotów pochodzącego z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Dzikie zwierzęta, występując w suchych lub półsuchych biotopach, miały mocno ograniczony dostęp do źródeł wody pitnej. W rezultacie ich organizmy przystosowały się do pobierania wilgoci głównie z pożywienia, czyli z upolowanych ofiar.
Skoro woda była dla kotów nubijskich obcym środowiskiem, naturalnym następstwem zachodzących mechanizmów ewolucyjnych było niewykształcenie pewnych umiejętności adaptacyjnych u jego potomków. Jest to widoczne w strukturze kociego futra, które szybko nasiąka płynem i staje się ciężkie, co w rezultacie prowadzi do szybszej utraty ciepła, nie wspominając już o opóźnionej reakcji. Stąd koty domowe wolą trzymać się od zbiorników wodnych z daleka.
Jeśli wciąż mało Wam słodyczy, obejrzyjcie też inne nagrania z kąpieli mruczących podopiecznych Heidi! Gwarantujemy, że nie będziecie zawiedzeni.
Dołącz do nas
Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!
-
4-latka ze Zduńskiej Woli pogryziona przez psa. Rodzice zbierają środki na operację
-
Kot ciągle miauczy w obecności kobiety. Wyjaśnienie weterynarza wywraca jej życie do góry nogami
-
Czy owczarek niemiecki często choruje? Na jakie choroby najczęściej?
Źródło: wamiz.pl