Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot uwielbia brać prysznic. Kiedy właścicielka zobaczyła jego reakcję, nie mogła uwierzyć
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 13.07.2022 12:35

Kot uwielbia brać prysznic. Kiedy właścicielka zobaczyła jego reakcję, nie mogła uwierzyć

Pym
youtube/thedodo

W sieci pojawiła się seria filmików z udziałem kotki imieniem Pym. Zwierzak należący do Katie Behr zyskał miano "kota spod prysznica". Wszystko za sprawą dziwacznego upodobania do korzystania z prysznica wraz ze swoją opiekunką.

Koty mają to do siebie, że czasem potrafią wręcz bezczelnie przeszkadzać właścicielom w wykonywaniu codziennych czynności, żeby tylko zaznaczyć swoją obecność. Skaczą na opiekunów podczas treningów fitness, byleby tylko udaremnić im zrobienie serii brzuszków czy przysiadów, przebiegają po klawiaturze w trakcie pracy zdalnej, wchodzą do pralki czy zrzucają przedmioty ze stołów, kiedy staramy się przywrócić porządek w domu.

Lista kocich "przewinień" nie ma końca i zdawałoby się, że prysznic czy wanna to jedyne miejsce, w którym łapka mruczka nas nie dosięgnie... A tu niespodzianka! Historia kotki Pym zmieni wasze zdanie na ten temat.

Kotka uwielbia brać prysznic ze swoją panią

Kotka imieniem Pym upodobała sobie wchodzenie do łazienki, gdy jej pani bierze prysznic. Chociaż wydawałoby się, że większość mruczków darzy wodę czystą nienawiścią, a ich wykąpanie graniczy z cudem, pupilka Katie Behr należy do wyjątków.

Pewnego razu kobieta zauważyła, że kotka z niecierpliwością wyczekuje momentu, gdy przyjdzie codzienna pora kąpieli. Pym wbiegła za kurtynę i zaczęła wpatrywać się w swoją panią w ponaglający sposób. Gdy z prysznica trysnęła bieżąca woda, stało się coś niezwykłego.

Zamiast uciekać, gdzie pieprz rośnie, kotka pozostała pod prysznicem, a nawet zanurzyła głowę i resztę ciała pod strumieniem! Takie zachowanie jest zdecydowanie niespotykane u kotów, dlatego Katie zadzwoniła do swojej mamy, by spytać ją o opinię. Ona także wyraziła zdumienie takim rozwojem sytuacji.

Widząc, jaką radość sprawia Pym siedzenie pod prysznicem, Katie nie miała zamiaru wypędzać jej z łazienki. Dla urozmaicenia kupiła dla niej zabawki w postaci plastikowych kaczuszek.

- Zacząłem zauważać, że to było zdecydowanie coś, co celowo chciała robić - wyznaje opiekunka kotki. - Teraz w 100% przypadków biorę prysznic przy otwartych drzwiach.

Katie postanowiła sprawdzić, czy Pym będzie chętna zmoczyć futerko w innych warunkach, niż wspólny prysznic z właścicielką. Ku jej zaskoczeniu, basen dla dzieci wystawiony w ogrodzie nie zdał egzaminu. Kotka wzgardziła taką formą rozrywki i pozostała wierna sprawdzonym metodom.

- Pym ma cały rytuał po prysznicu, by wysuszyć futerko. Próbowałam ją wytrzeć przy pomocy ręcznika, ale tego nienawidzi, natomiast z pewnych powodów szlafrok jej odpowiada - wyjaśnia Behr.

Wspólne prysznice z kotką stały się nieodłącznym elementem życia Katie, a nagrania pojawiające się w mediach społecznościowych wywołują uśmiech na twarzach kociarzy z całego świata.

- Dopiero co byłam poza miastem na weekend i kiedy się myłam zaczęłam o niej myśleć. Zastanawiałam się "gdzie jest mój kotek?!" - żartuje opiekunka słynnej "kotki spod prysznica".

A czy Wasze zwierzaki równie chętnie biorą kąpiele?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: The Dodo

Tagi: Kot Nagranie