Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Znajdź żółwia na obrazku w 10 sekund! Ukrył się wśród lilii wodnych. Wyzwanie dla najbystrzejszych
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 29.09.2023 10:26

Znajdź żółwia na obrazku w 10 sekund! Ukrył się wśród lilii wodnych. Wyzwanie dla najbystrzejszych

Zagadka
Zagadka, źródło: facebook.com/arenamotihari

Wysoko rozwinięta spostrzegawczość jest bardzo przydatna w życiu codziennym. Dlatego warto regularnie ćwiczyć tę umiejętność. Miłą formą rozwoju w tym kierunku może być rozwiązywanie łamigłówek zwierzęcych. Sprawdź, czy jesteś w stanie znaleźć żółwia ukrytego wśród wodnej roślinności. Niewielu osobom zajmuje to mniej niż 10 sekund.

Rozwiązywanie zagadek to dobry pomysł dla ludzi w każdym wieku

Rozwiązywanie zagadek to czynność, która wielu ludziom kojarzy się jedynie z okresem przedszkolno-szkolnym. Wszelkiego rodzaju łamigłówki są uwielbiane przez dzieci. Warto podkreślić, że tego typu aktywności bardzo rozwijają spostrzegawczość, u ludzi w każdym wieku.

Dlatego nie należy rezygnować z tej formy zabawy po osiągnięciu wieku dorosłego. Jest wiele łamigłówek, których rozwiązanie jest ogromnym wyzwaniem nawet dla tych osób, które uważają się za bardzo spostrzegawcze i skoncentrowane. Jednym z takich wyzwań jest zagadka z żółwiem. Sprawdź, czy jesteś w stanie znaleźć ukrytego gada. 

Chłopiec ze łzami w oczach zadał nauczycielowi pytanie. Znając jego sytuację w domu, nie mógł odmówić

Sprawdź, czy jesteś w stanie znaleźć żółwia

Na ilustracji zamieszczonej poniżej, poza wodą i liliami wodnymi, jest żółw. Zwierzak jednak sprytnie ukrył się wśród roślinności, przez co znalezienie go jest prawdziwym wyzwaniem. 

Skup się i przekonaj się, czy jesteś w stanie znaleźć żółwia. Zanim zaczniesz, pamiętaj o skontrolowaniu czasu. Niewielu osobom udaje się rozwiązać tę łamigłówkę w mniej niż 10 sekund. Sprawdź, czy należysz do grona najbardziej spostrzegawczych osób! Poziom trudności tego zadania już za kilka chwilę może Cię bardzo zaskoczyć!

good-eyesight-spot-s-hidden-319084313.webp
Znajdź żółwia, źródło: facebook.com/arenamotihari

To zadania jest trudniejsze, niż się wydaje

Jeżeli nie udało Ci się zlokalizować żółwia, nie przejmuj się - wielu osobom to się nie udaje. Ci, którzy potrzebują podpowiedzi, mogą liczyć na wsparcie. 

Podpowiedź I: żółw ma ciemnozielony pancerz i jasnozieloną głowę oraz kończyny.

Podpowiedź II: skup się na lewym, dolnym rogu ilustracji.

I jak? Teraz Ci się udało? Pokaż to zadanie znajomym i sprawdź, komu uda się pobić Twój wynik. Z całą pewnością wiele osób zaskoczy się, jak trudne okazuje się być znalezienie żółwia ukrytego wśród lilii wodnych. 

Źródło: thesun.co.uk