Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Znajdź pszczołę na obrazku. Ten test ujawni, czy możesz nazywać się mistrzem spostrzegawczości
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 01.06.2023 11:09

Znajdź pszczołę na obrazku. Ten test ujawni, czy możesz nazywać się mistrzem spostrzegawczości

zagadka z pszczołą
facebook/Gergely Dudás - Dudolf

Zdecydowanie nie każdy może pochwalić się sokolim wzrokiem. Dzięki tej zagadce będziecie mogli sprawdzić, czy zaliczacie się do grona prawdziwych mistrzów spostrzegawczości. Co prawda nie należy ona do najłatwiejszych, ale chcąc mianować się takim tytułem, nie można podążać na skróty!

W sieci często pojawiają się wyzwania dedykowane internautom, którzy uwielbiają zagadki i iluzje optyczne. Teraz wszyscy chętni spróbować swoich sił w zabawie muszą jedynie znaleźć ukrytą na obrazku pszczołę. Podobna do jej ubarwienia kolorystyka utrzymana na ilustracji zdecydowanie nie pomaga.

Znajdź pszczołę na obrazku

Polecenie pod żadnym pozorem nie jest skomplikowane i nie ma drugiego dna. Wystarczy, że skupisz wzrok na obrazku i znajdziesz ukrytą na nim pszczołę. Jednakże to zadanie nie dla początkujących mistrzów spostrzegawczości, bowiem poprzeczka jest zawieszona naprawdę wysoko.

Jakby tego było mało, aby móc chwalić się sokolim wzrokiem, postaraj się dostrzec owada w mniej niż 8 sekund. Myślisz, że jesteś w stanie tego dokonać? Poniżej przedstawiamy obrazek z wyzwaniem!

zagada pszczoła.jpg
facebook/Gergely Dudás - Dudolf
Pozbyli się psa, “Szukał ich każdego dnia”. Los sprawił mu najpiękniejszą niespodziankę

Test na spostrzegawczość. Mała podpowiedź

Jeśli do tej pory nie udało ci się znaleźć ukrytej na obrazku pszczoły, nie martw się. To niełatwe zadanie, znaleźć małego owada wśród kwiatów w żółtym kolorze i innych zwierząt. W związku z tym, mamy dla ciebie podpowiedź.

Postaraj się skupić wzrok w górnej części obrazka. Pszczoła jest niewielkich rozmiarów, a jak wiadomo owady te, uwielbiają kwiaty. Co za tym idzie, najpewniej będzie znajdowała się w pobliżu jednego z nich.

Rozwiązanie zagadki

Nadszedł czas na ujawnienie, gdzie autor testu na spostrzegawczość, który pokonał wielu internautów, ukrył pszczołę. Otóż owad znajduje się po prawej stronie na górze obrazka. Poniżej zaznaczymy go, abyś mógł sprawdzić dokładnie jego lokalizację. Koniecznie daj nam znać w komentarzu, ile czasu potrzebowałeś, aby go dostrzec!

zagadka pszczoła.jpg
facebook/Gergely Dudás - Dudolf

źródło: facebook/Gergely Dudás - Dudolf

Przygarnęli kotkę, która dopiero co została mamą. Zerknęli na łapki kociąt i przetarli oczy ze zdziwienia
kotka z kociętami
Do organizacji zajmującej się ratowaniem bezdomnych i porzuconych zwierząt wpłynęło zgłoszenie od rodziny, która przeżywała trudne chwile i nie była w stanie dłużej zajmować się zwierzętami. Ratownicy wiedzieli, że nie mają na co czekać i szybko ruszyli na pomoc. Kiedy dotarli na miejsce, okazało się, że kotka i jej maluchy są wyjątkowe.Dla ratowników niosącym pomoc zwierzętom nie a nic ważniejszego, jak możliwość ocalenia bezbronnych istnień. Dokładnie tak samo było w przypadku kotki, która później otrzymała imię PolyAnna i jej młodych. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, że mają do czynienia z niezwykłymi osobnikami.
Czytaj dalej
Byli pewni, że kupili labradora. Pani weterynarz nie ma wątpliwości, co naprawdę wyrośnie ze szczeniaka
weterynarz i szczeniak
Chcieli przyjaznego, rodzinnego labradora, z którym mogłyby wychowywać się ich dzieci. Sprzedawca w internecie upchnął im zgoła inną rasę. Pani weterynarz od razu wiedziała, że szczeniak, którego ma przed oczami, nie wyrośnie na labradora.W schronisku czekają psy z różnymi historiami życiowymi, szukające domu. Niektórzy jednak decydują się na zakup konkretnej, wymarzonej rasy. Pewna rodzina ze Stanów Zjednoczonych marzyła o labradorze. Ogłoszenie o dostępnym szczeniaku znaleźli w internecie. I jak wiele internetowych zakupów, dostali nie to, co w opisie aukcji. Ze zwrotem może być natomiast ciężko.
Czytaj dalej