Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Pozbyli się psa, “Szukał ich każdego dnia”. Los sprawił mu najpiękniejszą niespodziankę
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 31.05.2023 11:27

Pozbyli się psa, “Szukał ich każdego dnia”. Los sprawił mu najpiękniejszą niespodziankę

pies rasy owczarek niemiecki
tiktok/humanebroward

Traktowali go jak członka rodziny przez sześć długich lat. Obdarzył ich bezgranicznym zaufaniem i miłością. Pewnego dnia wszystko się zmieniło. Postanowili oddać go do schroniska. Historia Goku, psa rasy owczarek niemiecki, wzruszyła setki tysięcy internautów.

To dobry pies, jego spojrzenie pełne jest miłości. Kiedy pozbyli się go właściciele, nie mógł zrozumieć, dlaczego go zostawili. Każdego dnia ich szukał, czekał, aż po niego wrócą. Tak się jednak nie stało.

Dziecko miało astmę. Postanowili pozbyć się zwierzęcia

Do ich rodziny dołączył sześć lat wcześniej. Zajmowali się nim od szczenięcia. Nawiązali z Goku silną więź, jednak to nie wystarczyło. Pewnego dnia postanowili oddać go do schroniska.

Kiedy w ich rodzinie pojawiło się dziecko, cała ich uwaga została przekierowana na najmniejszego członka rodziny. Nie pomagał fakt, że niemowlę miało astmę. Rodzice upatrywali w obecności zwierzęcia źródło problemów z oddychaniem. Stwierdzili, że oddadzą Goku do schroniska.

Tak owczarek niemiecki trafił do Humane Society of Broward County. Organizacja postanowiła znaleźć mu nowy dom. W tym celu nagrali wideo, które wstawili na TikToka, ukazujące jak grzeczny, radosny psiak czeka w klatce. W opisie pod filmikiem podzielili się wzruszającą historią Goku. Nagranie zgromadziło półtora miliona polubień i tysiące komentarzy.

@humanebroward 🥺 6-year-old Goku lived with his family his entire life. Sadly, the family’s new baby was born with asthma and Goku was given to our shelter 💔 Goku was originally purchased from a breeder and is a pure bred #GermanShepherd. Goku loves attention. He is intelligent and gets along with other dogs. He is loyal and is still looking for his former owner 💔 Can you give him a second chance at love? #fyp #foryou #foryoupage #dogsoftiktok #dog #adoptme #adopt #florida #dogvideo #shelterdog #rescuedog ♬ original sound - Humane Society Broward County
Szczeniak stał się gwiazdą wydania wiadomości na żywo. To zachowanie zwróciło uwagę widzów

Szukał ich każdego dnia. Nie mógł zrozumieć, dlaczego go zostawili

Kiedy pojawił się w schronisku, był smutny i zdezorientowały. Nie rozumiał, że rodzina, którą tak kochał, postanowiła go zostawić. Wciąż ich szuka każdego dnia – komentują zachowanie zwierzęcia pracownicy schroniska.

Choć właściciele tłumaczyli się, że dobro dziecka zawsze postawią na pierwszym miejscu, rozstanie z psem również dla niech musiało nie należeć do najłatwiejszych. Niestety nie sposób jednak wymagać, aby ich decyzję zrozumiał czworonóg.

Znalazł nowy dom. To była miłość od pierwszego wejrzenia

Po zamieszczeniu wideo natychmiast zaczęli się odzywać ludzie chętni przygarnąć Goku. Odzew był ogromny. Ostatecznie pupil trafił do rodziny, która zagwarantowała opiekować się nim do końca jego pieskich dni.

Schronisko umieściło urocze wideo, na którym psiak wychodzi ze schroniska z nowym panem. Widać, jak radośnie merda ogonkiem. Wygląda, jakby wiedział, że jedzie do nowego domu, gdzie zostanie otoczony troską i miłością.

@humanebroward Goku was adopted!! 🙌❤️ The best boy Goku, whose video touched the hearts of everyone that saw it, has found his forever home ❤️ His new family saw that same video and knew they had to give Goku a second chance at love 🥹 Now, they are the lucky new paw-rents to this amazing dog! 💫 To adopt one of our wonderful pets see the link in our bio ❤️ #fyp #foryou #foryoupage #GermanShepherd #adopted #goinghome #adoption #happy #dog #dogsoftiktok #dogvideos #goku #rescuedog #shelterdog #shepherd #yay ♬ original sound - Humane Society Broward County

Źródło: TikTok, lastampa.it

7 zachowań, którymi nieświadomie ranisz swojego psa. Jeśli nie przestaniesz, pupil poczuje, że go nie kochasz
smutny pies rasy cavalier
Każdy właściciel psa zdaje sobie sprawę, że zrozumienie zachowań pupila bywa ciężkim zadaniem. Niestety mniej zwracamy uwagę na to, jak nasz czworonożny przyjaciel interpretuje to, co robimy my. Nie chcemy ranić jego uczuć, ale możemy to robić nieświadomie. Żeby nasz pupil czuł się kochany, musimy zapomnieć o tych zachowaniach.Pies, jako członek naszej rodziny, zasługuje na to, żeby być traktowanym z miłością i szacunkiem. Ze względu na niezrozumienie psiego języka i umysłu możemy przypadkiem dawać mu do zrozumienia, że nie jest dla nas ważny. Z punktu widzenia psa neutralne dla nas zachowania mogą być krzywdzące. Oto 7 przykładów, które mogą zranić pupila.
Czytaj dalej
Mówią na niego “tramwajarz”. Wygląda wstrętnie, ale daruj mu życie. Jego obecność jest wręcz pożądana
kowal bezskrzydły
Znajdziesz go zawsze w grupie, często złączonego odwłokiem z innym osobnikiem. Ze względu na ten szczególny sposób poruszania się nazywany jest “tramwajarzem”, a czasem “trupiarzem” przez częste pojawianie się na cmentarzach. Brany za szkodnika, na jego temat narosło wiele mitów, z którymi w tym artykule spróbujemy się rozprawić.Jaskrawoczerwony kolor i charakterystyczne czarne plamy sprawiają, że ciężko go przegapić. “Tramwajarz”, a właściwie kowal bezskrzydły, wzbudza w ludziach silne emocje. Kiedy pojawia się w naszych ogródkach, próbujemy się go pozbyć, traktując go jak szkodnika. Czy jednak faktycznie zasłużył sobie na tę renomę?
Czytaj dalej