Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Zgłosił wandala na policję, ale takiego finału nikt się nie spodziewał. Oglądajcie do końca
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 15.09.2023 15:27

Zgłosił wandala na policję, ale takiego finału nikt się nie spodziewał. Oglądajcie do końca

Policja odkryła wandala, który stał za zdemolowaniem posesji
Policja odkryła wandala, który stał za zdemolowaniem posesji, fot. Facebook/Komenda Powiatowa Policji w Olecku

Policjanci z Olecka (woj. warmińsko-mazurskie) otrzymali zgłoszenie w sprawie dewastacji ogrodzenia. Sprawę potraktowali bardzo poważnie, a ich śledztwo przyniosło nieoczekiwane rezultaty. Złapany na monitoringu wandal uciekł z miejsca zdarzenia, prawdopodobnie przebywa teraz w lesie. Nagranie robi furorę w sieci. Internauci stoją murem za sprawcą. “Najniższa z możliwych kar dla słodziaka” - komentują.

Ktoś zdewastował ogrodzenie na posesji. Sprawcy nikt nie podejrzewał o wandalizm

Komenda Powiatowa Policji w Olecku otrzymała zgłoszenie w sprawie dewastacji ogrodzenia. Zniszczenie płotu potraktowali jako poważne wykroczenie, a śledztwo ruszyło nieomal natychmiast. Spodziewano się wielu rozwiązań sprawy – zazdrosny sąsiad, nastoletni wandal czy przypadkowa kolizja.

Po zapoznaniu się z nagraniem z kamer monitoringu, tożsamość sprawcy była już jasna. Policjanci chwycili się za głowy, bowiem z takim wandalem nie mieli jeszcze do czynienia.

Zgłoszona dewastacja ogrodzenia przez właściciela posesji znajdującej się na terenie Olecka przyniosła nieoczekiwany finał – pisze Komenda Powiatowa Policji w Olecku.

los zniszczyl brame.jpg
Zdemolowany płot wyglądał na celowo przewrócony, fot. Facebook/Komenda Powiatowa Policji w Olecku
los zniszczyl brame (1).jpg
Wandal nie zatarł po sobie śladów. Zdradził go monitoring, fot. Facebook/Komenda Powiatowa Policji w Olecku
Po czym poznać, że Twój pies ufa Ci bezwarunkowo? Te znaki nie kłamią, zwróć na nie uwagę

Nietypowy wandal z Olecka jest poszukiwany przez policję i Lasy Państwowe

Monitoring nie kłamał – tego delikwenta nikt nie podejrzewał o zdewastowanie ogrodzenia. Kiedy policjanci przejrzeli nagranie, nie mieli już wątpliwości. Na wolności grasuje kopytny wandal o imponującym porożu. Poszukiwania trwają, zaangażowano w nie pomocnicze służby. 

Szybko ustalony sprawca tego zniszczenia okazał się… zaskakujący. Niestety zbiegł z miejsca zdarzenia i w tym momencie do poszukiwań w ramach współpracy zaangażowano Lasy Państwowe – informuje policja.

los zniszczyl brame (3).jpg
Kamerom monitoringu udało się zarejestrować sprawcę, fot. Facebook/Komenda Powiatowa Policji w Olecku

Sprawca zdarzenia pozostaje na wolności. Widziałeś go?

Filmik ze zdemolowania płotu zamieszczono w Internecie, żeby nikt nie miał wątpliwości co do winy nagranego łosia. Internauci nie kryli swoich osądów.

  • A to KOPYTNIAK, łobuz jeden.
  • Najniższa z możliwych kar dla słodziaka czyli buziak!

Sprawca wandalizmu jest poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji w Olecku oraz Lasy Państwowe. Jeśli zobaczysz go pląsającego po mieście, powiadom odpowiednie służby. Od momentu popełnienia przestępstwa minęło już 5 dni, a sprawca nadal pozostaje na wolności.

Źródło: eska.pl, Facebook/Komenda Powiatowa Policji w Olecku