Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Żarłoczny świstak okrada rolnika z warzyw i owoców. Ale to, co wyprawia przed kamerą, przebija wszystko
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 30.07.2023 14:32

Żarłoczny świstak okrada rolnika z warzyw i owoców. Ale to, co wyprawia przed kamerą, przebija wszystko

Świstak jedzący truskawkę
Świstak jedzący truskawkę, źródło: youtube.com/@ChunkTheGroundhog

Uprawianie własnych warzyw i owoców przynosi ogromną satysfakcję. Liczne czynności związane z pielęgnacją roślin wymagają dużo czasu i uwagi ale wysiłek jest tego warty. Nic dziwnego, że każdy zapalony ogrodnik czuje frustrację, kiedy orientuje się, że ktoś postanowił podkradać jego plony. Ofiarą złodzieja padł pewien mężczyzna, mieszkający w stanie Delaware. Ogrodnik chciał za wszelką cenę dowiedzieć się, kto regularnie posila się jego owocami i warzywami. Założył w tym celu fotopułapkę. Złodzieje okazali się być dużo bardziej bezczelni, niż się tego spodziewał. 

Mężczyzna postanowił sprawdzić, kto kradnie owoce i warzywa z jego ogródka

Pewien ogrodnik mieszkający w stanie Delaware, pewnego dnia zorientował się, że ktoś podkrada jego owoce i warzywa. Miał podejrzenia od jakiegoś czasu, ale resztki pozostawione przez złodziejaszka stały się twardym dowodem, potwierdzającym przypuszczenia mężczyzny. 

Właściciel ogródka postanowił dowiedzieć się, kto bez pytania go o zdanie, regularnie odwiedza jego prywatny teren i posila się plonami, na które tak ciężko pracował. Zainwestował w foto pułapkę, po czym postawił ją w strategicznym miejscu. Pozostało mu tylko czekać na dowody. Później miał podjąć decyzję, co dalej zrobić ze złodziejami.

Przerażające nagranie prosto z lasu. Leśnicy ostrzegają, by nie oglądać do końca. "Tam są zwłoki?"

Złodzieje okazali się być bezczelni

Na nagrania demaskujące złodziei nie trzeba było długo czekać. Mężczyzna szybko przekonał się, że sprawcami całego zamieszania są świstaki. Na filmikach nie było dyskretnych zwierząt, które chyłkiem usiłowały znaleźć coś do jedzenia, po czym natychmiast schować się gdzieś poza “miejscem zbrodni”. Nic z tych rzeczy.

Świstaki rozkoszowały się znalezionymi owocami oraz warzywami tuż przed obiektywem kamery! Co więcej, nie była to jednorazowa sytuacja. Zwierzęta zrobiły z tego coś na kształt tradycji

Trzeba jednak oddać świstakom sprawiedliwość. Co prawda, rozgościły się na całym terenie ogródka i bez oporów próbują wszystkiego, na co tylko mają ochotę, ale (przynajmniej póki co), nigdy nie próbowały dostać się do wnętrza domu. Niektórym zwierzętom łasym na ludzkie przysmaki zdarza się wpadać na takie pomysły. Podkreślamy więc: świstaki mogłyby posunąć się jeszcze dalej!

Rodzina świstaków złodziejaszków doczekała się swojego kanału na YouTube!

Zachowanie świstaków było przezabawne. Mężczyzna, z każdym kolejnym nagraniem coraz bardziej przywiązywał się do szalonej rodziny gryzoni. Postanowił, że nie będzie podejmował żadnych kroków mających na celu wypłoszenie zwierząt z jego ogródka. 

Zrobił coś zupełnie innego. Stwierdził, że warto wykorzystać medialny talent złodziejaszków. Założył kanał, na którym regularnie udostępnia filmiki relacjonujące zachowanie dobrze mu już znanych osobników. Świstaki doskonale sprawdzają się w nowej roli. Mogą swobodnie posilać się przepysznymi roślinami i jednocześnie robią ogromną karierę!

Źródło: domekiogrodek.pl, youtube.com/@ChunkTheGroundhog