Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Zapytał "demoniczną" chihuahuę o rękę jej pani. Kiedy pokazał pierścionek, nie było już odwrotu
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 18.12.2023 10:08

Zapytał "demoniczną" chihuahuę o rękę jej pani. Kiedy pokazał pierścionek, nie było już odwrotu

Agresywna chihuahua
Agresywna chihuahua, źródło: tiktok.com/@thestadlerfam

Madi to piesek rasy chihuahua, który w nietypowy sposób zareagował na wieść o tym, że jego ukochana opiekunka wychodzi za mąż. Zamiast skakać z radości, rzucił się na przyszłego męża swojej właścicielki. Miał ku temu ważny powód. 

Najmniejsze psy na świecie bywają wymagające

Chihuahua to rasa, która ma prawdopodobnie równie dużo wielbicieli, co przeciwników. Najmniejsze na świecie psy są znane tego, że w wyjątkowo ekspresyjny sposób wyrażają swoje emocje. Zazwyczaj te maleństwa okazują się być najgłośniejszymi czworonogami w okolicy. Co więcej, mnóstwo przedstawicieli rasy chihuahua ma również skłonność do agresji. 

Warczące, rzucające się na dużo większych od siebie przeciwników pieski budzą wiele skrajnych emocji. Widok tego typu jest jednocześnie zabawny, niepokojący i przerażający. Doskonale wie o tym właścicielka Madi, wyjątkowo charakternej chihuahua.

Największe mity na temat dużych psów. Zdziwisz się, jakich bzdur muszą wysłuchiwać ich opiekunowie

Chihuahua nie zgodziła się na ślub

Opiekunka Madi pewnego dnia zaręczyła się. Znając wybuchowy temperament swojego czworonoga, postanowiła nagrać reakcję pieska na tę wieść. Zachowanie pupilki przerosło jej najśmielsze oczekiwania. Kiedy przyszły mąż właścicielki chihuahua zbliżył się do niej z pierścionkiem i spokojnym głosem poinformował ją, że stanie się częścią jej rodziny, ta postanowiła zrobić wszystko, aby go do tego zniechęcić. Warczała i próbowała ugryźć mężczyznę. 

Po udostępnieniu nagrania w mediach społecznościowych jedna z internautek zasugerowała, w czym może tkwić problem:

Ona mówi, że brylant w pierścionku nie jest wystarczająco duży!

@thestadlerfam

I think he got her approval🥰

♬ original sound - Serena + Madi

"Agresja" to drugie imię Madi

Właścicielka Madi przyznała, że nawet ona bywa celem ataku maleńkiego czworonoga. Udostępniła nawet w mediach społecznościowych nagranie, na którym pokazuje, jak bardzo nerwowa jest jej pupilka. Mnóstwo komentujących osób uznało, że zachowuje się jak typowy chihuahua. Jednak jeden z internautów, wytłumaczył, co może być powodem takiego zachowania psa:

Czego się nauczyłem, będąc właścicielem chihuhua: nie podnoś ręki, ona myśli, że chcesz ją skrzywdzić. 

Małe psy są podatne do bycia agresywnym, ponieważ wiele rzeczy je przeraża. Nawet ludzie z perspektywy chihuahua są niewyobrażalnie dużymi istotami. Ciężko więc dziwić się, że wiele mikro-piesków próbuje pokazać swoją siłę i niezależność w nieco brutalny sposób. Bardzo możliwe, że Madi przestraszyła się tym, że znalazła się w centrum uwagi mężczyzny. Równie przerażające mogło być dla niej pudełko, w którym znajdował się pierścionek.

@thestadlerfam

Being patient is key. Sending love to all owners who adopted rescues 💓

♬ Night Trouble - Petit Biscuit

Źródło: tiktok.com/@thestadlerfam, pethelpful.com