Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Zamknęli yorka w aucie, a sami poszli na gofra. Policjanci zlitowali się nad stworzeniem
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 16.08.2021 02:00

Zamknęli yorka w aucie, a sami poszli na gofra. Policjanci zlitowali się nad stworzeniem

York
policja.gov.pl

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Żorach zastali dramatyczny widok. Wewnątrz samochodu zaparkowanego w nasłonecznionym miejscu znajdował się wycieńczony piesek. Podczas gdy ledwo oddychający czworonóg walczył o życie, jego właściciele rozkoszowali się goframi.

W minioną niedzielę ok. godziny 17 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie ws. psa rasy yorkshire terier zamkniętego w aucie. Termometry wciąż wskazywały ponad 30 stopni Celsjusza, dlatego zwierzę było wystawione na śmiertelne ryzyko.

York w zamkniętym samochodzie

Zdaniem zaniepokojonych przechodniów stan i zachowanie zwierzęcia miały wskazywać na to, że jest skrajnie wycieńczony. Dopływ świeżego powietrza miała mu zagwarantować lekko uchylona szyba. Pomimo, że pies przebywał sam w aucie od niespełna pół godziny, ciężko dyszał i słaniał się na nogach.

Przybyli na miejsce policjanci musieli natychmiast interweniować. Jednemu z nich udało się otworzyć szybę i wyciągnąć rozgrzanego czworonoga na zewnątrz.

Mundurowi napoili zwierzaka i zafundowali mu orzeźwiającą kąpiel, a następnie skontaktowali się z właścicielami, których numer telefonu widniał na psiej adresówce.

Myśl! Nie zostawiaj psa w samochodzie

Małżeństwu z Jastrzębia-Zdroju nakazano natychmiastowy powrót do pojazdu. Spytani o powód pozostawienia yorka w rozgrzanym aucie, tłumaczyli, że nie było już ich tylko przez chwilę. Od zdrowia i życia czworonożnego przyjaciela ważniejsze okazały się gofry.

Policjanci nie byli skłonni uwierzyć w słowa pary, dlatego zdecydowali się przejrzeć nagrania z monitoringu. Jak się okazało, 20 minut nieobecności opiekunów wystarczyło, aby pojazd się nagrzał, a zwierzę znalazło w stanie wycieńczenia.

- Apelujemy po raz kolejny — NIE POZOSTAWIAJCIE w samochodach, zwłaszcza w tak upalne dni, swoich dzieci, czy zwierząt. Gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury, wystarczy zaledwie kilka minut, aby narazić je na przegrzanie, a nawet śmierć - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie policji.

Zobacz zdjęcia:

York uratowany przez policjanta
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi: York Pies Policja