Swiatzwierzat.pl
Mężczyzna

facebook/olesnickiebidy

Zamiast adoptować, ukradł psa ze schroniska. Wszedł do środka przez dach, wszystko nagrała kamera

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

24 maja br. miało miejsce skandaliczne włamanie do azylu dla bezdomnych zwierząt w województwie dolnośląskim. Mężczyzna uchwycony na nagraniu z monitoringu związał jednego z psów i przerzucił go przez płot. Co więcej, wykazał się skrajnym brakiem odpowiedzialności, zabierając ze sobą dwójkę dzieci.

O zdarzeniu poinformowała na mediach społecznościowych fundacja Oleśnickie Bidy, która prowadzi azyl dla bezdomnych zwierząt w Oleśnicy niedaleko Wrocławia. Do wpisu dołączono fragmenty nagrania dokumentującego całe zajście.

Mężczyzna ukradł psa ze schroniska, podał go dzieciom przez płot

Wolontariusze poinformowali, że do włamania z kradzieżą doszło tuż przed godziną 14. Na udostępnionym materiale filmowym widać, że wytatuowany mężczyzn, mając na sobie wyłącznie bieliznę, wchodzi na teren azylu dla zwierząt przez dach. Towarzyszy mu w tym dwójka dzieci.

Sprawca związuje jednego ze podopiecznych schroniska i następnie przerzuca go przez płot. Skradzionym pieskiem okazał się być psi senior o imieniu Barton.

Wolontariusze zwrócili się o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy oraz odzyskaniu skradzionego pupila. Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać.

K9

Pies policyjny musiał zostać uśpiony. Funkcjonariusze pożegnali go z honorami

CZYTAJ DALEJ

Wkrótce po publikacji wpisu aktywiści otrzymali ważną informację. Mężczyzna, który dopuścił się kradzieży Bartona, spotkał się z odmową w sprawie adopcji innego zwierzęcia.

- Z tego, co nam wiadomo, Pan chciał zaadoptować pieska w innej organizacji. Tam pojawił się pod wpływem alkoholu, co go zdyskwalifikowało, aby adoptować zwierzę. Chcąc być "bohaterem" dla swoich dzieci, „wyadoptowuje” go więc przez płot - wyjaśnili członkowie fundacji Oleśnickie Bidy.

Piesek wrócił bezpiecznie do schroniska

Ku uldze wszystkich osób zaangażowanych w poszukiwanie Bartona, starszy piesek po kilku godzinach wrócił pod opiekę Oleśnickich Bid. Widocznie nie spełniał oczekiwań swoich nowych "właścicieli".

- Barton czuje się dobrze, ale jest przygaszony. Dostał dziś swoje ulubione smaczki oraz podwójną porcje jedzenia. Na szczęście jest cały i zdrowy - powiadomili przedstawiciele fundacji.

Wolontariusze przekazali, że wczorajsza sytuacja udowodniła, że Barton jest bardzo opanowanym i cierpliwym psem, który naprawdę kocha ludzi. Miejmy nadzieję, że wkrótce znajdzie się osoba, która zrekompensuje mu przykre doświadczenie i zabierze go do domu - oby tym razem przez główne wyjście i za zgodą pracowników placówki.

Sprawą zajmuje się teraz policja. Mężczyzna odpowie za włamanie, kradzież, narażanie dzieci i psa na niebezpieczeństwo utraty życia.

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >