Swiatzwierzat.pl
Reanimacja psa uratowanego z pożaru

facebook/OSP Kościelisko

Zakopane: Strażacy uratowali psa z pożaru. Zrobili mu masaż serca

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Choć rzadko się o tym słyszy w pożarach życie często tracą nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. W tym przypadku czworonóg uwięziony wewnątrz płonącej zakopiańskiej starówki miał dużo szczęścia i umknął śmierci. Wszystko dzięki strażakom, którzy wspaniale się nim zajęli.

Pożar na Podhalu. W płonącym domu pozostał pies

W piątek, 9 kwietnia strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Kościelisko zostali zadysponowani dwoma zastępami do pożaru zabytkowego budynku mieszkalnego przy ul. Kościeliskiej w Zakopanem. Zgłoszenie wpłynęło przed godziną 17.45, jednak po dotarciu na miejsce sytuacja była już opanowana przez zastępy zakopiańskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Działania strażaków ochotników polegały na wprowadzeniu do wnętrza ratowników w aparatach ODO i pomocy w pracach rozbiórkowych. Jak wynika z komunikatu opublikowanego na mediach społecznościowych, na skutek pożaru jedna osoba została poszkodowana.

Właścicielka nieruchomości odniosła poparzenia rąk w trakcie próby samodzielnego gaszenia budynku. Zespół Ratownictwa Medycznego przewiózł starszą kobietę do szpitala.

Wkrótce jednak okazało się, że budynek, w którym wcześniej szalały płomienie, nie jest pusty. We wnętrzu zadymionego pomieszczenia znajdował się malutki, kudłaty czworonóg, niemogący złapać tchu.

Psy wyprowadzane na spacer

Wyższe mandaty dla właścicieli psów. Nawet kilkaset złotych za spacer bez smyczy czy dziurę w płocie

CZYTAJ DALEJ

Wielki sukces strażaków. Zostali okrzyknięci bohaterami


Niewielkich rozmiarów pupil był nieprzytomny i nie oddychał. Wymagał natychmiastowego przywrócenia funkcji życiowych, dlatego strażacy wynieśli go na zewnątrz i rozpoczęli reanimację.

Jeden z ratowników zaczął wykonywać masaż serca u psa. W tym samym czasie założono mu maskę tlenową na pysk. Już po kilku minutach pupil odzyskał świadomość i w wyrazie wdzięczności wpatrywał się z ulgą w swoich wybawicieli.

Jak relacjonują odważni strażacy, syn właścicielki obiektu zabrał pieska do weterynarza, gdzie została mu udzielona bardziej profesjonalna pomoc. Kiedy tylko jego pani zostanie wypisana ze szpitala, planuje osobiście podziękować strażakom za uratowanie jego życia.

Dzięki szybkiej reakcji jednego ze strażaków biorącego udział w akcji, uratowano psa, który ucierpiał w pożarze. Zdjęcia uwieczniające sprawnie przeprowadzoną pierwszą pomoc zostały opublikowane na oficjalnym fanpage'u OSP Kościelisko.

Zobacz zdjęcia:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >