Swiatzwierzat.pl
Rozmowa z "Fox News"

youtube/josh hour

Opiekunka do dziecka znęcała się nad 7-miesięcznym chłopcem. Pies zaalarmował rodziców

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Kilian, czarny labrador, od samego początku nie przepadał za opiekunką zajmującą się 7-miesięcznym chłopcem. Zazwyczaj spokojny i ułożony czworonóg za każdym razem reagował agresją, gdy kobieta próbowała zbliżyć się do dziecka. Zaniepokojeni tym zachowaniem rodzice postanowili sprawdzić, co dzieje się w domu pod ich nieobecność. Nawet nie przyszło im na myśl, że przez cały ten czas ich pupil miał do nosa do niani z piekła rodem.

Małżeństwo Benjamin i Hope Jordan przeprowadzili się ze swoim synkiem, Finnem i psem Killianem do Charlestown w Południowej Karolinie. Po rozgoszczeniu się w nowym domu para zaczęła rozglądać się za opiekunką dla dziecka, która mogłaby zająć się chłopcem w czasie ich pracy.

Labrador całym sercem nienawidził opiekunki do dziecka

Benjamin wspomina, że w tamtym czasie przeprowadzili szereg rozmów kwalifikacyjnych, dzięki którym udało im się wyłonić idealną kandydatkę na opiekunkę ich dziecka. Kobieta o imieniu Alexis nie wzbudziła żadnych podejrzeń i szybko zyskała ich zaufanie, wykazując się świetnym podejściem do maluchów. Wtedy jeszcze nie podejrzewali, że to wszystko przykrywka...

Wszystko zmieniło się w chwili, gdy rodzice Finna zauważyli, że labrador w obecności Alexis zachowuje się w nienaturalny dla siebie sposób. O Killianie można powiedzieć wiele dobrego. Jest kwintesencją wymarzonego przyjaciela: spokojny, opiekuńczy i kochający. Warczał tylko wtedy, gdy ktoś obcy podchodził do drzwi frontowych. Niemniej jednak w stosunku do niani był bardzo wrogo nastawiony.


Właściciele Killiana musieli niejednokrotnie powstrzymywać go siłą przed rzuceniem się na Alexis. Przekaz był jasny - pupil z nieznanych nikomu powodów pałał wielką nienawiścią do kobiety opiekującej się najmłodszym członkiem jego rodziny.

- Z początku stał się bardzo nieufny wobec niej. Stawał pomiędzy nią, a naszym synem. Z czasem był coraz bardziej agresywny. Wtedy Hope zorientowała się, że coś jest nie tak - opowiada ojciec dziecka. - To bardzo ujmujący pies. To ważąca 40 kilogramów Przytulanka, więc gdy zaczął być agresywny wobec kogoś, był to znak, że coś jest nie w porządku – dodał w rozmowie z "Fox News".

Malinka

Trwa zbiórka na pierwszy w Polsce gabinet darmowej zoofizjoterapii. Skorzysta z niej wiele zwierzaków

CZYTAJ DALEJ

Straszliwe odkrycie

12 września 2012 r. Benjamin i Hope postanowili przeprowadzić mały test, aby dowiedzieć się, dlaczego Killian zachowuje się tak agresywnie w stosunku do opiekunki. Umieścili w kanapie telefon z włączonym dyktafonem. Kiedy wrocili do domu i sprawdzili zapis, ugięły się pod nimi kolana.

- Przez 7 i pół godziny mój syn płakał prawie bez przerwy. Ona przeklinała, obrażała go i to zupełnie bez powodu. Nie zachowywał się źle, nie płakał dopóki nie zostawiała go w kołysce przez długi czas czy dopóki nie biła go - tłumaczy matka chłopca.

Oczywiście Benjamin i Hope byli wstrząśnięci. Nie dochodziło do nich, że przez cały ten czas Killian próbował ich ostrzec przed sadystyczną opiekunką. Kto wie, do czego mogłaby się posunąć, gdyby jej skandaliczne zachowanie nigdy nie ujrzało światła dziennego?

Rodzice natychmiast zareagowali. Zgłosili sprawę na policję, a postępowanie niani zostało ujawnione. Za znęcanie się nad dzieckiem grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Lokalne media okrzyknęły czarnego psiaka bohaterem. Gdyby nie on, ta historia mogłaby mieć nieszczęśliwe zakończenie.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiEwa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Tańczący kot

Pozostałe

Świat oszalał na punkcie "roztańczonego" kota. Zabawne wideo ma już ponad 55 milionów wyświetleń

Czytaj więcej >
Kociarz z Aleppo

Pozostałe

Kiedy wszyscy uciekali przed wojną, on został, by ratować zwierzęta. Setki kotów zawdzięczają życie "Kociarzowi z Aleppo"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Tylko u nas: Fundacja Koty z Grochowa opowiada o ratowaniu kotów z Ukrainy

Czytaj więcej >
Rudy kot

Pozostałe

Przyłapali kocurka na niesłychanym zachowaniu przed lustrem. Wyglądał jak zahipnotyzowany

Czytaj więcej >
bokser przy zniszczeniach

Pozostałe

Bokser został sam w domu i nieźle narozrabiał. Niewinny wybryk kosztował właścicielkę fortunę

Czytaj więcej >

Pozostałe

Niesamowite odkrycie na Pacyfiku. Znalezione szczątki dowodzą istnienia morskiego "potwora"

Czytaj więcej >